Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Lalalala
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Če jul 19, 2018 3:29 pm

Vibriranje pedala za gas

Napisal/-a Lalalala Če jul 19, 2018 3:34 pm

Zdravo, prosim za pomoc. Na renault meganu sem menjala vse jermene, zamenjala sem sprednje ploscice in postruzila diske. Odkar je bil narejen servis mi vibrira pedalo za gas. Najbolj vibrira pri manjsi hitrosti in nekje pri 2000 obratih. Vibriranje se cuti v nogo. Mehanik, ki je naredil zgoraj opisani servis trdi da ni on naredil nic narobe. Brala sem, da bi bil za tresenje lahko kriv nosilec motorja. Je pri menjavi jermena mehanik sploh premikal nosilec motorja, da bi bil lahko problem tukaj?
Kaj bi sploh se lahko bil vzrok? Je taksno tresenje nevarno za kaksno vecjo okvaro? V soboto imam v planu daljso pot.

Hvala ze vnaprej
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Vibriranje pedala za gas

Napisal/-a mrtwelvetrees Če jul 19, 2018 3:43 pm

Na volanu pa menjalniku ali drugih pedalih pa ni vibracij ?

Vibrira, tudi ko je avto pri miru ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Lalalala
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Če jul 19, 2018 3:29 pm

Re: Vibriranje pedala za gas

Napisal/-a Lalalala Če jul 19, 2018 4:04 pm

Na menjalniku jih ni, ne volanu so morda komaj komaj opazni.
 
Lalalala
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Če jul 19, 2018 3:29 pm

Re: Vibriranje pedala za gas

Napisal/-a Lalalala Če jul 19, 2018 4:06 pm

Pozabila odpisati v celoti. Avto ne vibrira, tudi ko je pri miru ne. Dejansko se cuti samo vibriranje na pedalu za gas, enkrat vecje drugic manjse vibriranje. Kolilkor sem uspela ugotoviti je odvisno od obratov.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Vibriranje pedala za gas

Napisal/-a mrtwelvetrees Če jul 19, 2018 4:51 pm

Kateri letnik pa je ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Vibriranje pedala za gas

Napisal/-a Ivan36 Če jul 19, 2018 5:27 pm

zamenjala sem sprednje ploscice in postruzila diske.

Matr no :DDD :huh: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: tistih 80€ bi pa še dodala za NOVE zavorne diske al?
Sprednji zavorni diski:
- premer diska = 280mm
- debelina novega diska = 24mm
- minimalna debelina = 21.8mm
To je podatek za sprednje zavorne diske s prisilnim hlajenjem, za Renault coupe 1.6 16v L.2001

Koliko jih je še sploh ostalo po struženju ????
http://www.rezervniavtodeli24.si/renaul ... orni_kolut
 
Lalalala
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Če jul 19, 2018 3:29 pm

Re: Vibriranje pedala za gas

Napisal/-a Lalalala Če jul 19, 2018 5:39 pm

Avto je letnik 2009.

Ne vem kako mi je v pomoc komentar o diskih :) naredila sem kot je rekel mehanik. Glede na to, da to ni moje podrocje, pac verjamem na besedo.
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1155
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Vibriranje pedala za gas

Napisal/-a danci1973 Če jul 19, 2018 6:16 pm

A nima 2009 Megane elektronskega pedala za gas? Ta se zagotovo ne trese - vsaj na, da bi on bil 'vir' vibracij. Lahko, da se trese kak nosilec, na katerega je pedal pritrjen, ampak ta se potem trese od vibracij motorja.

Glede na to, da je bila omenjena menjava vseh jermenov, verjetno to pomeni tudi zobati jermen in je možno, da motor ni pravilno v fazi.
 
Lalalala
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Če jul 19, 2018 3:29 pm

Re: Vibriranje pedala za gas

Napisal/-a Lalalala Če jul 19, 2018 6:22 pm

Kaj pa pomeni da motor ni pravilno v fazi?
Mogoce neumno vprasanje ampak se na avte ne spoznam, cutim samo razliko med prej in potem glede teh vibracij.
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1155
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Vibriranje pedala za gas

Napisal/-a danci1973 Če jul 19, 2018 9:32 pm

Odmična gred mora biti v točno določenem položaju relativno na glavno gred. To zagotavlja zobati jermen, ČE je bil pravilno nameščen...

Če je nameščen za kak zob narobe , motor ne bo deloval povsem pravilno in lahko trese. Če je nameščen zelo narobe (za več zobov), lahko pride tudi do težjih okvar.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Vibriranje pedala za gas

Napisal/-a Fnatic Pe jul 20, 2018 11:37 am

Sepravi mehanik ni bil pripravljen preverit zadevo ampak je raje dejal, da on ni kriv. Lepo. Najbolj osnovna stvar, ki bi jo naredil na tvojem mestu je, da greš k drugemu mehaniku in mu poveš za to težavo. Pa vzami koga s seboj, ki vsaj malo pozna zadeve. Da te ne bo novi mehanik želel kaj olupit.
Če pa je bil uradni servis, pa naj se ta strai mehanik kar lepo pomatra in pregleda zadeve.
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3149
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Vibriranje pedala za gas

Napisal/-a joztom Pe jul 20, 2018 4:14 pm

Da natika jermene, ponavadi mehanik obesi motor in odstrani desni hidravlični nosilec v vkompletu. Lahko je nosilec slab, pa je tresenje posledica.
Diske se kupi nove, ga ni, ki bi postružil v nulo, nimaš kam popolnoma natančno vpet starega diska. Tudi obstoja pravilo minimalne varne debeline za vsak avto!
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 75 gostov