Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
filippp
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Če jul 19, 2018 6:10 pm

Kia Ceed prosim pomoč

Napisal/-a filippp Če jul 19, 2018 6:20 pm

Kia ceed bencinar ugasne vedno ko prižgem klimo. Avto je letnik 2009 in to se je danes zgodilo drugič. Avto stoji prižgan v prostem teku in ko prižgem gumb za klimo avto začne nihat z obrati in se "matra", da trese cel avto, nato ugasne. Ko ga probam spet prižgat vergla v prazno par ur, včasih se pomatra in nato spet ugasne. Po parih urah, ko mu dam mir sam od sebe začne delat normalno. Akumulator je ok, alternator tudi. Klima je do letos delala bp, avto je redno servisiran na pooblaščenem servisu, klima se polni/prazni 1x letno. Občutek je, kot da motor ne bi dobival dovolj goriva. Kakšna ideja?
Sem pozabil dopisat, če se avto pelje in prižgem klimo avto nenormalno izgubi moč in z obrati težko pride nad 2000 in bolj dam gas, bolj ga mori in padajo obrati. Če se samo dotaknem gumba za klimo za 2 sekundi, se avto matra tudi z ugasnjeno klimo in na koncu spet ugasne. Kot en "dont touch me" gumb.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Kia Ceed prosim pomoč

Napisal/-a esem Če jul 19, 2018 6:25 pm

motorček prostega teka, dušilna loputa, šobe, računalnik. Gotovo nekaj od tega. Kdaj je bil menjan jermen (če nima verige)?
 
filippp
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Če jul 19, 2018 6:10 pm

Re: Kia Ceed prosim pomoč

Napisal/-a filippp Če jul 19, 2018 6:30 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Verigo ima in 119000km. Kakšni so stroški za omenjene stvari? Avto je na Kmagu na Leskoškovi trenutno, odpeljan je bil z vleko, ker sem ostal sred LJ in ne vedo kaj je narobe. So me klicali in se nisem uspel javit, verjetno se je avto spet sam od sebe čudežno prižgal. Jutri me čaka pot v Nemčijo s tem avtom.... :?
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Kia Ceed prosim pomoč

Napisal/-a esem Če jul 19, 2018 7:14 pm

Na Kmagu znajo dolit 1 dl vitrexa (in bogato zaračunat), za ostalo pa so vprašljivi, v času dopustov še toliko bolj. Najdražje je odpravljanje vzrokov brez kvalitetne diagnoze s "počez" menjavo delov (ki niso vzrok). Pojdi drugam, poišči po forumu, koga hvalijo. Sam bi na tvojem mestu že zdavnaj poiskal kvalitetno zamenjavo za KMag.

Pot v Nemčijo s takim avtom je zelo draga (nemška avtovleka, nem. mehaniki, verjetna izguba posla...), gotovo dražja od rentacara.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Kia Ceed prosim pomoč

Napisal/-a DePalmo Če jul 19, 2018 8:22 pm

Hvalijo Črešnik Medvode in Pan Jan Ivančna. Osebno nimam z nobenim izkušnje, jih bom pa začel nabirat pri Pan Janu ko bom imel prvi servis.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Kia Ceed prosim pomoč

Napisal/-a mrtwelvetrees Če jul 19, 2018 9:24 pm

Lahko je tudi kaj z elektriko narobe....
drugače pa si pri zavarovalni doplačaj za asistenco ki velja tudi v tujini.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
filippp
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Če jul 19, 2018 6:10 pm

Re: Kia Ceed prosim pomoč

Napisal/-a filippp Če jul 19, 2018 9:43 pm

K Črešniku vozim vedno na servis, danes je bila izjema, ker imajo vsi servisi ki sem jih klical in poznam polno in avta drugje ne bi dobil nazaj do ponedeljka. Ostal je kmag,... škoda da nisem prej bral foruma, če so res takšne cene potem upam, da niso naredili nič in ga šlepam dopoldan drugam. Upam da je samo motorček prostega teka, izgleda nekak najcenejša opcija izmed naštetih.
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Kia Ceed prosim pomoč

Napisal/-a titanius Če jul 19, 2018 9:51 pm

Kaj pa senzor temperature motorja? Meni se je vw 1.4 ugasal ob zagonih ter delal samo na 600 obratih. Ciscenje lopute se je poznalo za nekaj casa nato pa smo zamenjali senzor temperature in avto ni izgubljal obrate ter ni se vec ugasal. Trenutno dela bp.

Ampak je najbrz kaj povezano s klimo glede na to da ga klima toliko obremeni. Porocaj kaj bo rekel servis. In pa asistenca obvezno! 35e. Jaz je nisem imel na P307 pa sem dal 170e za NM-Trzic avtovleko,talenti iz NM so hoteli po 220 :shock: od takrat asistenca obvezna izbira.
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3148
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Kia Ceed prosim pomoč

Napisal/-a joztom Če jul 19, 2018 11:02 pm

Meni izgleda zariban kompresor, če lepo laufa brez klime?
 
filippp
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Če jul 19, 2018 6:10 pm

Re: Kia Ceed prosim pomoč

Napisal/-a filippp Pe jul 20, 2018 9:51 am

Baje je kriva bencinska pumpa, tako so mi sporočili po telefonu. Cena naj bi bila 120€+delo. Je to ugodno?
 
coco66
Novinec
 
Prispevkov: 340
Pridružen: Sr okt 09, 2013 2:14 pm

Re: Kia Ceed prosim pomoč

Napisal/-a coco66 Pe jul 20, 2018 10:29 am

Normalna cena
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3148
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Kia Ceed prosim pomoč

Napisal/-a joztom Pe jul 20, 2018 11:19 am

Ta napaka ne gre skupaj z opisom težav. Po moje so našli težavo, zdaj pa hočejo zaračunat pumpo. Pumpa dela ali ne dela in avto ne štarta.
 
Uporabniški avatar
zk_eu
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: To nov 03, 2015 9:46 pm

Re: Kia Ceed prosim pomoč

Napisal/-a zk_eu Pe jul 20, 2018 11:25 am

Meni se to tudi zdi čudno. Da bi bencin pumpa hecala samo ob prižgani klimi?
 
filippp
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Če jul 19, 2018 6:10 pm

Re: Kia Ceed prosim pomoč

Napisal/-a filippp Pe jul 20, 2018 1:02 pm

Ko me je klical s kmaga je rekel " bencin pumpa je, smo testirali in ne da nič od sebe, damo lahko original za 160€ ali kopijo za 120€. Naliti moramo tudi nekaj bencina, da avto ne laufal na rezervi (avto je imel skoraj 1/4 tanka ko so ga odpeljali). Rekel sem ok, pa je to 100% krivec za problem? Rekel je "100%, ker so pregledali-potem damo kopijo in zraven bo še delo, rabim žegn da začnemo delat". Meni tudi ni jasno kakšno vezo ima pumpa s klimo. Mogoče kompresor toliko obremeni motor da pumpa ne dovaja dovolj goriva? Res pa je, da je po prvem takšnem incidentu tudi brez klime bogo vžigal, sicer vedno v prvi sekundi a se je zatresel ko traktor...začelo se je enkrat na vikendici, ko sem pustil avto v prostem teku in pustil klimo cca 10min, ko sem hotel speljat je avto zacukal in konec. Takrat sem avto probal prižgat na vsake 10min, ko je prišla vleka po dveh urah sem probal še zadnjič in avto je normalno užgal. Klime sem se dotaknil spet na AC proti LJ in je iste sekunde izgubil moč, kot bi stisnil po bremzi, klimo sem ugasnil in moč je bila nazaj. Včeraj sem klimo prižgal v prostem teku in ko se je prižgal kompresor (po cca 5 sekundah šele) je avto zamorilo. Takoj sem Izklopil klimo in vse skupaj je šlo samo na slabše, nihanje obratov 600-1500, tresenje, ropotanje. Probal sem nabit obrate in bolj kosem stisnil gas, bolj je avto zamorilo. Na koncu je ugasnil, probal prižigat vsaj 4 ure in klical vleko.
 
filippp
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Če jul 19, 2018 6:10 pm

Re: Kia Ceed prosim pomoč

Napisal/-a filippp Pe jul 20, 2018 6:15 pm

avto seM dobil nazaj in plačal 234,60€. 100€ za pumpo in 5 ur dela. Krivec je očitno res bila pumpa, ki je bila stopljena. Naj bi se stopila, ker je bilo v avtu premalo bencina in bencin baje hladi pumpo. Nevem...plačal sem, avto imam, če so me nategnili nevem.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Kia Ceed prosim pomoč

Napisal/-a limas Pe jul 20, 2018 6:52 pm

5 ur je normativ za recimo menjavo sklopke, ki je dokaj zamudno delo.
Glede pumpe za gorivo pa naj povejo še drugi forumaši.
Ni potrebe po pooblaščenih servisih, ko je avto izven garancije, če pa je nuja, je dobro izbrati kakšen kia servis izven ljubljanskega obroča.
 
megane16v
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 56
Pridružen: Če avg 15, 2013 8:43 pm

Re: Kia Ceed prosim pomoč

Napisal/-a megane16v So jul 21, 2018 7:02 am

Cena za popravilo je povsem sprejemljiva, v kolikor je rešen problem. 120€ material, ostalo delo + DDV. V kolikor bi toliko plačal v Nemčiji ali Avstriji, bi se vsi strinjali, da je cena normalna
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Kia Ceed prosim pomoč

Napisal/-a esem So jul 21, 2018 12:13 pm

5 ur za menjavo bencinske pumpe nikakor ni sprejemljivo! Pol ure do dve uri, odvisno od izvedbe, ne pa 5 ur.
 
coco66
Novinec
 
Prispevkov: 340
Pridružen: Sr okt 09, 2013 2:14 pm

Re: Kia Ceed prosim pomoč

Napisal/-a coco66 So jul 21, 2018 1:42 pm

Po bitki so vsi generali ,eno je kadar pripelješ avto na menjavo olja, drugo pa ugotavljanje napake -lahko zgubiš tudi 4 ure da ugotoviš napako .Lahko je bilo kaj.Če bi bil faca bi rekel sprejemniku menjajte mi črpalko gorivo Mogoče pa so zraven še rezervoar očistili pa ti niso povedali.ker je bilo notri umazanije.pa tudi to ne vemo kakšen je dostop do črpalke ali potrebujemo demontažo rezervoarja ali je dostop izpod sedeža.Tisti junak pa ki menja vložek črpalke v pol ure pa kapo dol ,To bi pa rad videl
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Kia Ceed prosim pomoč

Napisal/-a mrtwelvetrees So jul 21, 2018 1:48 pm

Mogoče pa bo kdaj zakonsko, da se video snema karkoli se servisira in ima samo lastnik vpogled v ta video.... :roll:
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 49 gostov