Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
alhambra71
Novinec
 
Prispevkov: 122
Pridružen: So jan 31, 2009 7:15 pm

Hladilni sistem SEAT Alhambra

Napisal/-a alhambra71 Ne jul 22, 2018 2:08 pm

Zdravo
A mi mogoče lahko kdo pomaga kje se lotiti reševanja problema. Na Alhambri 1.9 TDI že kar nekaj časa ugotavljam nihanje hladilne tekočine pod mini munim, ko odprem čep na ekspanzijski posodi se nivo naravna nazaj. Včeraj smo šli na dopust pa je vso tekočino iz ekspanzijske izcrpalo neznao kam in temp. Je narasla na 130st. Potem sem ustavil temp. Je padla in odvijem čep in je bilo ok nivo na max. Sumim da je težava v cepu ali je kaj drugega.
Hvala za pomoč upam da mi okvara ne pokvari dopusta.
Hvala in lp.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Hladilni sistem SEAT Alhambra

Napisal/-a ojnica Ne jul 22, 2018 5:05 pm

Lahko je termostat, preveri pri ogretem motorju če sta obe cevi, ki gresta v hladilnik vroči . Če sta je termostat OK, če je ena vroča, druga mrzla je zaprt okvarjen termostat.
 
alhambra71
Novinec
 
Prispevkov: 122
Pridružen: So jan 31, 2009 7:15 pm

Re: Hladilni sistem SEAT Alhambra

Napisal/-a alhambra71 Ne jul 29, 2018 3:17 pm

Zdravo
Žal avto nas ni pripeljal domov. Smo rešili z asistenco avtovleke. Smo celi doma sledi popravilo. Avtu je na kratko krenila temp in sem šel na parkirišču iz ceste. Deluje normalno sem pa dolil 2 litra vode in nikjer ne teče. V posodi ni sledi olja in v olju ni sledi vode. Ampak vseeno sumim na tesnilo na glavi. A ima kdo mogoče kakšno sliko iz etke da vidim kako je tehnično sestavljeno ker verjetno se ga bom lotil kar sam.
Lp
 
wragec
Novinec
 
Prispevkov: 253
Pridružen: So okt 15, 2005 10:07 pm

Re: Hladilni sistem SEAT Alhambra

Napisal/-a wragec Ne jul 29, 2018 7:37 pm

Tukaj si poglej in najdi

http://sl.realoem.me/
 
alhambra71
Novinec
 
Prispevkov: 122
Pridružen: So jan 31, 2009 7:15 pm

Re: Hladilni sistem SEAT Alhambra

Napisal/-a alhambra71 Ne jul 29, 2018 8:56 pm

Ja sem rastavil in ugotovil da je verjetno vodo vrglo skozi ekspanzijsko posodo na cepu ker je vse od antifriza pod akumulatorjem. Potem sem odvil termostat in preizkusil v temperaturni kopeli in ugotovil da prične z odpiranjem šele po 94 št. Čeprav piše na njem 87 št. Ko voda zavre se odpre za 5 mm kar sumim da je malo in mogoče je tu težava
V to sumim tudi zato ker ko sem avto ustavil niso delali ventilatorji tako kot včasih še nekaj časa ko sem avto poleti ugasnil je delal ventilator.


http://sl.realoem.me/[/quote]
 
alhambra71
Novinec
 
Prispevkov: 122
Pridružen: So jan 31, 2009 7:15 pm

Re: Hladilni sistem SEAT Alhambra

Napisal/-a alhambra71 Ne avg 05, 2018 4:48 pm

Rešeno bila je potrebna menjava tesnila glave, potem se ravnanje so mi pa menjali se zobati jermen in napenjalec.
Upam da so dobro naredili.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Hladilni sistem SEAT Alhambra

Napisal/-a mrtwelvetrees Ne avg 05, 2018 5:18 pm

Kok si dal ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 132 gostov