Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
matata
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: To jul 24, 2018 10:14 am

Golf 7 1.6 - DSG 7 - sklopka drsi

Napisal/-a matata To jul 24, 2018 10:53 am

Pozdravljeni,

Imam nekaj problemov z mojim DSG menjalnikom in upam, da mi lahko podate kaksno koristno informacijo.

Podatki o avtu:
- Golf 7 variant (l. 2016)
- 1.6 TDI, 115KM
- ~34000 km
- 7 stopenjski DSG (suha sklopka)

Pred parimi meseci sem opazil cudno obnasanje DSG menjalnika: Med rahlim pospesevanjem (predvsem v nizjih obratih in v rahel klanec, pri hladnem motorju) obrati "poskakujejo". Med tem se slisi tudi hrumenje motorja in obcutek izgube moci za ta trenutek.
Najbolje se to vidi in slisi na posnetku: https://youtu.be/be8VywjXd_Q

Pri prvem servisu (30000 km), so mehaniki priklopili avto na tester, ki ni pokazal napak. Opravili so tudi testno voznjo par km, kjer napake niso odkrili (jaz vem na kaj moras biti pozoren, ceprav je na videoposnetku zelo razlocno, upam da ne samo meni).

Kasneje sem jim poslal posnetek, ki so ga posredovali v tovarno za dodatne informacije. Tam so jim rekli naj avto pustim tam za par dni, da naredijo podrobnejse teste.
Avto sem tam pustil vceraj, danes so mi sporocili, da napake spet niso opazili.

Vprasanja za vas poznavalce:
1. Se je komu ze dogajalo kaj podobnega? Ce ja, kako ste to dokazali/pokazali na servisu?
2. Avto je v tovarniski garanciji samo se par tednov (2 leti). In verjetno mi sedaj ne bodo priznali napake, ker je niso uspeli ponoviti. Ce slucajno v naslednjih mesecih DSG cisto crkne oz. se problem poslabsa, ali se lahko sklicujem, da sem napako ze prijavil pred potekom garancijskega roka?
Res ne bi rad imel stroskov menjave DSG menjalnika na skoraj novem avtu.

Bonus: V redkih primerih avto tudi rahlo "cukne", ko prestavi iz 3. v 2.. Ne vem, ce je to slucajno povezano.

Hvala vnaprej!
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Golf 7 1.6 - DSG 7 - sklopka drsi

Napisal/-a pskoda To jul 24, 2018 11:13 am

Ti imaš menjalnik DQ200, ki so baje problematični
Lp
 
coco66
Novinec
 
Prispevkov: 340
Pridružen: Sr okt 09, 2013 2:14 pm

Re: Golf 7 1.6 - DSG 7 - sklopka drsi

Napisal/-a coco66 To jul 24, 2018 11:34 am

Pelji jim ga jutri nazaj naj odprejo nov delovni nalog in naj napišejo na nalog tvoje ugotvitve, vztrajaj še dva tedna.Lahko jih tudi zapelješ en krog da jim pokažeš napake.Če so gluhi pojdi na drugi servis -drugič pa kupi subaru, ne boš imel teh problemov
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1373
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Golf 7 1.6 - DSG 7 - sklopka drsi

Napisal/-a thunderbolt To jul 24, 2018 11:38 am

Zdaj je vsak lahko pameten... Ce je bil avto kupljen v Sloveniji in redno servisiran, potem imas sigurno 4, ce ne 6 let jamstva tudi na menjalnik. Ibstaja pa tudi opcija, da se ga dodatno dokupi.
 
mardy
Novinec
 
Prispevkov: 437
Pridružen: Če avg 11, 2011 9:38 am

Re: Golf 7 1.6 - DSG 7 - sklopka drsi

Napisal/-a mardy To jul 24, 2018 12:15 pm

matata je napisal/-a:2. Avto je v tovarniski garanciji samo se par tednov (2 leti). In verjetno mi sedaj ne bodo priznali napake, ker je niso uspeli ponoviti. Ce slucajno v naslednjih mesecih DSG cisto crkne oz. se problem poslabsa, ali se lahko sklicujem, da sem napako ze prijavil pred potekom garancijskega roka?
Res ne bi rad imel stroskov menjave DSG menjalnika na skoraj novem avtu.


Garancija se šteje od dneva nakupa do izteka nič več in nič manj. In ker si napako prijavil znotraj tega intervala so ti dolžni napako tudi garancijsko odpraviti, ne glede na to kako dolgo bo popravilo trajalo. Garancijo se da tudi podaljšati, mislim da je že bilo omenjenih 4 ali 6 let.

To dokazovanje napake ima žal svoj negativen čar, eni gledajo samo tester, ta drugi naredijo en krog po parkirišču.... + še pri "tako velikem" trkaš na vrata. Pojdi do druge avto hiše, če niso sposobni reproducirat napake in sprejet video dokazov.
 
matata
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: To jul 24, 2018 10:14 am

Re: Golf 7 1.6 - DSG 7 - sklopka drsi

Napisal/-a matata To jul 24, 2018 1:36 pm

Hvala vsem za odgovore.

Glede podaljsane garancije sem ze spraseval pri serviserju. Odgovor: ker je bil avto prvic kupljen v Nemciji in uvozen v Avstrijo, v Sloveniji ni mozno podaljsati garancije (in servisni interval je 30kkm, ne 15kkm).
Bom povprasal se na Porsche Slovenija.

Jutri se peljem z mehanikom en krog in upam da mi bo uspelo pokazati. Bo pa izziv, ker na Koroskem tezko najdes odsek gladke ceste, kjer ne ropota zraven se vsaj podvozje.
Ce se to ne uspe, menite da je bolje da vztrajam pri tem serviserju ali grem direktno do drugega?
Mene samo skrbi, da mi nihce ne prizna napake in da se potem ko res "crkne", izgovarjajo da to nikakor ni povezano s tem problemom.

Po zacetnem navdusenju nad voznjo z DSGjem, so mi tile problemi cisto pokvarili veselje :cry: .
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Golf 7 1.6 - DSG 7 - sklopka drsi

Napisal/-a Ivan36 To jul 24, 2018 3:50 pm

:huh: :DDD Za 1420 km na MESEC se pa ne kupuje TDI pa še DSG! GA bo potrebno več in dlje voziti pa bo delal BP 8) Meni bi pa prav prišel, ker letos res dealmo preveč km za bencinarje. Samo primer od 14 aprila 18 do 23 julija 18 8.750 km cca 2900 km mesec.
 
matata
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: To jul 24, 2018 10:14 am

Re: Golf 7 1.6 - DSG 7 - sklopka drsi

Napisal/-a matata To jul 24, 2018 5:35 pm

Kupil sem ga Februarja z 22000, danes jih ima 34000. Torej cca. 2400 km na mesec.
Vem, da je bil prej uporabljen kot sluzbeno vozilo, nimam pa pojma kako so ga vozili. Niti nima to veze z mojim vprasanjem.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Golf 7 1.6 - DSG 7 - sklopka drsi

Napisal/-a mrtwelvetrees To jul 24, 2018 6:03 pm

Pa najdi odsek ceste kje drugje, vzemi si dopust pa se zapelji na drug konec SLO na drug servis, vzemi serviserja zraven v avto da mu dokažeš.
Zbiraj pisne dokaze da si prijavljal napako in pisne dokaze ko si prejemal iz servisa brez popravila.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Golf 7 1.6 - DSG 7 - sklopka drsi

Napisal/-a pskoda To jul 24, 2018 6:30 pm

Verjetno problem z sklopko baje preveč uporabe s&s ker menjalnik nima hlajenja

Ti DQ200 imajo probleme od kar jih delajo in je bolj priporočljivo vzeti ročnega ali močnejši motor, ki ima vgrajenega vsaj DQ250
Lp
 
north
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: Ne avg 17, 2008 1:15 am

Re: Golf 7 1.6 - DSG 7 - sklopka drsi

Napisal/-a north To jul 24, 2018 8:24 pm

tukaj je videt podoben problem https://www.youtube.com/watch?v=lnshnK678pU
 
matata
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: To jul 24, 2018 10:14 am

Re: Golf 7 1.6 - DSG 7 - sklopka drsi

Napisal/-a matata To jul 24, 2018 9:02 pm

Ja, internet je zal poln ljudi s podobnimi problemi z DSGjem. Sem pa ravno zato gledal avte z malo prevozenimi kilometri in z garancijo, kar mi pa zdaj bolj malo pomaga.
Mi je pa zanimiva tale storija: https://www.briskoda.net/forums/topic/4 ... utch-slip/
Sicer gre za Skodo in 1.2/1.4 TSI motor, je pa enak menjalnik DQ200 in skoraj enaki simptomi. Problem je bil v uhajanju zraka pred senzorjem pritiska (pred turbom? ne razumem najbolje...). Racunalnik je potem prebral nizji pritisk in zato kompenziral. Bom omenil serviserju.

@pskoda: Start&stop skoraj vedno izklopim. Prej zal ne vem kako so ga uporabljali. Bi pa vzel 2.0, ce bi bilo kaj pametne izbire v Avstriji. Tu zaradi dragega zavarovanja/davka/cestnine vsi kupujejo 1.6 Golfe (ja, tudi Passate).

@mrtwelvetrees: Ja, hvala. Bom rekel naj mi skopirajo vse delovne naloge, da imam vsaj nekaj.
 
koli99
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 48
Pridružen: To avg 28, 2012 1:54 pm

Re: Golf 7 1.6 - DSG 7 - sklopka drsi

Napisal/-a koli99 Sr jul 25, 2018 10:17 am

Se vnaprej opravičujem če kradem temo...

Imam naročen Superb 2.0; 110kW; DSG 7-stopenjski. So pri modelem letu 2019 zamenjali 6-stopenjski z 7-stopenjskim DSG-jem. Žal tu ni bilo možnosti izbire (oziroma je bila če si izbral 140kW model kateri ima še vedno 6-stopnejski DSG).

No kakorkoli, je tale sklopka katero bom imel vgrajeno (DQ200) imela kakšen razvoj, oz. so jo do sedaj "poštimali" ali lahko pričakujem težave?
Bral sem da je dobro preventivno pri daljšem čakanju >20 sekund (npr. na semaforju) izbrati N + ročno. Sicer ne bom imel veliko mestne vožnje (načeloma regionalna + avtocesta), ampak vsakič v mestu to menjavati..., potem bi izbral ročni če bi želel menjavati.
 
NoFear85
Novinec
 
Prispevkov: 323
Pridružen: Ne jun 21, 2009 11:32 am

Re: Golf 7 1.6 - DSG 7 - sklopka drsi

Napisal/-a NoFear85 Sr jul 25, 2018 11:25 am

A si siguren da bo DQ200 vgrajen, lahko da ima DQ380 ki ima mokro sklopko in 7 prestav?
 
koli99
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 48
Pridružen: To avg 28, 2012 1:54 pm

Re: Golf 7 1.6 - DSG 7 - sklopka drsi

Napisal/-a koli99 Sr jul 25, 2018 12:07 pm

A možno. Sem kar predvideval da je DQ200.

Vprašam prodajalca in javim.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1373
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Golf 7 1.6 - DSG 7 - sklopka drsi

Napisal/-a thunderbolt Sr jul 25, 2018 12:35 pm

Dsg6 so zamenjali z novim dsg7 (oba mokra). Dsg7 dela precej nezneje kot dsg6.

Ima pa foter tri leta golfa 1,4 tsi z dsg7, ki dela izjemno lepo (lepse kot moker dsg6). Matata, imas res smolo, ampak to je slaba tolazba.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Golf 7 1.6 - DSG 7 - sklopka drsi

Napisal/-a pskoda Sr jul 25, 2018 6:26 pm

Superb 2.0 bo imel vgrajenega DQ381. Jaz imam ta menjalnik vgrajenega v golfa in je super
Lp
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Golf 7 1.6 - DSG 7 - sklopka drsi

Napisal/-a Ivan36 Sr jul 25, 2018 6:51 pm

matata je napisal/-a:Kupil sem ga Februarja z 22000, danes jih ima 34000. Torej cca. 2400 km na mesec.
Vem, da je bil prej uporabljen kot sluzbeno vozilo, nimam pa pojma kako so ga vozili. Niti nima to veze z mojim vprasanjem.

Ehh no sem imel dva USA avtomatika po 3 in 4 leta v lasti pa verjemi, da ga prejšni lastniki niso znali uporabljati! + ta PT Cruiser jim je dal tinte piti :lol: šele po enih 1200 km moje uporabe se je naučil lepo prestavljati :roll: :twisted: Sumljivo malo km prevoženih, če je bil SLUŽBENI ???
Primer moj Audi letnik še model 100 2.6, 1993 je imel v prvem letu 86.000 km prevoženih. Potem uvožen v SLO leta 1994.
Drugi primer TPV službena vozila Megane dci letniki 11 in 12 v 2 mesecih po 15.000km še sam sem 2x prevozil po 1890 km v 48 urah, potem je še isti dan dop. peljal na PL. Pač prispeli okoli 1:30h ponoči ...
 
matata
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: To jul 24, 2018 10:14 am

Re: Golf 7 1.6 - DSG 7 - sklopka drsi

Napisal/-a matata Po jul 30, 2018 9:01 pm

Update:
Serviser naj bi dobil uradni odgovor iz VW Ljubljana (verjetno Porsche?): "To je normalno delovanje in ne bomo storili nicesar. Na posnetku se samo vidi da obrati poskocijo med menjavanjem prestav."
Lahko nekdo prosim potrdi, ce se mu zdijo "skoki" obratov (in zvok, ki se zgodi med tem) normalni, ali pa se mi res ze mesa?

Edino kar so storili so "resetirali" DSG na privzete nastavitve in mi predlagali servis v Avstriji, kjer imajo vec izkusenj s temi menjalniki. Verjetno se me le zelijo znebiti.
To resetiranje je sicer omililo simptome, vendar le za prvih cca. 200km, danes pa je spet isto.

V sredo me na posti caka OBD-2 citalec, da bom lahko izrisal graf obratov/hitrosti/prestave. Upam da se bo tam bolje videlo "drsenje".

S takim odnosom do strank v mojem voznem parku verjetno ne bo vec kdaj VW-ja, sigurno pa ne takega z DQ200 menjalnikom.

@koli99: Ne vem kdo ti je predlagal N+rocna na semaforjih, vendar ce mislis glede obrabe sklopke, ti tega ni treba skrbeti. Ko se avto ustavi in imas pritisnjeno zavoro, se sklopki odklopita in je avto tako v N (na displeju pise se vedno D1). Ko zavoro spustis avto avtomatsko leze naprej (oz. nazaj).
Edina moteca stvar pri DSG je Start&Stop, ki je vedno avtomatsko vklopljen ob zagonu. Res nadlezno da se avto ugasne se preden se cisto ustavis.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1460
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Golf 7 1.6 - DSG 7 - sklopka drsi

Napisal/-a For Po jul 30, 2018 11:56 pm

predlagali servis v Avstriji, kjer imajo vec izkusenj s temi menjalniki. Verjetno se me le zelijo znebit

Če prevedem...”pejt tam kjer si ga kupil”

To sem že doživel, še vedno so ista banda. Podjetje ki podira rekorde z zaslužki v Sloveniji, se bogati na račun strank ki še vedno mislijo da je VW (in vse kar je v tem koncernu)edino dobro in kvalitetno. :roll:

Njih še razumem, ne razumem pa te stranke ki kljub vsem pizdarijam in aferam še vedno kupujejo istim tempom te avtomobile??? :huh:
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 35 gostov