Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uros_1001001
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: To jul 31, 2018 3:01 pm

Pomoč! Mehaniki ne poznajo napake? Izpis avtodiagnostike!

Napisal/-a Uros_1001001 To jul 31, 2018 3:09 pm

Zdravo,
imam veliko težavo, ker mehaniki morejo ugotoviti napake na vozilu. Naredili so izpis iz avtodiagnostike. Mehanik je rekel, da so šobe, vendar ko sem jih hotel dati obnoviti, so mi tam mojstri rekli da so šobe ok. Zdaj pa nihče več ne ve, kaj bi lahko bilo narobe. Avto stoji in nihče ga sedaj ne popravlja, jaz pa peš.

Ford Focus, l. 2005, 1.6 TDCI

Avto je preprosto ugasnil, nič zaropotalo, mogoče rahlo enkrat malo pocuknilo med vožnjo, preden je crknil in konec.

Prilagam izpis diagnostike.
Zna kdo tukaj kaj pomagati pri tem?
Priponke
avtodiagnostika.jpeg
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Pomoč! Mehaniki ne poznajo napake? Izpis avtodiagnostike

Napisal/-a limas To jul 31, 2018 4:37 pm

Diagnostika v pooblaščenem fordovem servisu bo izpisala pravo napako. Dokler nimaš diagnosticirane napake, nič ne menjaj na pamet.

Dejansko že imaš izpisek napak iz navadnega prenosnika, potrebuješ pa dobrega mehanika, ki bo znal locirati napako in jo odpraviti.
 
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 705
Pridružen: Po maj 28, 2007 12:38 pm
Kraj: kamnik

Re: Pomoč! Mehaniki ne poznajo napake? Izpis avtodiagnostike

Napisal/-a pocesnkII Sr avg 01, 2018 5:22 am

Poglejte da ni inštalacija do šob v stiku, ker če je potem računalnik ugasne avto,....
Diagnostika in servis osebnih ter tovornih vozil ->PM
 
Dawid1
Novinec
 
Prispevkov: 399
Pridružen: To dec 04, 2007 10:55 am
Kraj: Štajerska

Re: Pomoč! Mehaniki ne poznajo napake? Izpis avtodiagnostike

Napisal/-a Dawid1 Sr avg 01, 2018 9:33 am

Zamenjaj mehanika.
 
cokolino mafia
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Pe avg 03, 2018 10:28 am

Re: Pomoč! Mehaniki ne poznajo napake? Izpis avtodiagnostike

Napisal/-a cokolino mafia Pe avg 03, 2018 10:33 am

Pri katerem mehaniku pa si bil?
 
Uros_1001001
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: To jul 31, 2018 3:01 pm

Re: Pomoč! Mehaniki ne poznajo napake? Izpis avtodiagnostike

Napisal/-a Uros_1001001 To avg 07, 2018 8:52 am

Bil sem pri AC Tavčar d.o.o., Mengeška cesta 1a, 1236 Trzin. Naj povem kar tako, da so tam 4 dni vztrajali, da so šoba okvarjene, medtem ko sem klical Avtomehanika Jože Jankovec s.p. v Ljubljani, kjer šobe obnavljajo, so rekli da šobe niso okvarjene, klical sem na Ford so ravno tako rekli da šobe niso okvarjene....Iz tega lahko sklepam, da še ne bi klical naokoli, bi me prišlo to cca 800 € popravil za obnovo šob in avto še vedno ne bi delal. P.S. k sreči so bili takrat v Mengšu, kjer tudi obnavljajo šobe, na dopustu, zato sem klical naokoli, ker bi avto stal zaradi tega 1 teden. Sedaj je že 5 dni pri Avtohiša Bizilj v Ljubljani, ki je pooblaščen za Ford vozila, trenutno je na servisu računalnik motorja in čakam rezultate, kaj bo pokazalo, ali je bilo na tem delu kaj narobe. El. inštalacij niso preverjali, baje je preveč tega so mi rekli.
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Pomoč! Mehaniki ne poznajo napake? Izpis avtodiagnostike

Napisal/-a TrijoAdijo To avg 14, 2018 10:38 am

Tu je lahk narobe glih na elektroinstalaciji, lahko pa je z ECU-jem kaj narobe. Šobe dvomim da so,ker ne bi tri šle istočasno u k*** na električnem delu.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uros_1001001
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: To jul 31, 2018 3:01 pm

Re: Pomoč! Mehaniki ne poznajo napake? Izpis avtodiagnostike

Napisal/-a Uros_1001001 Če sep 06, 2018 12:34 pm

Zadeva popravljena. Po cca 3 tednih pri Fordu so ugotovili da je nekaj na računalniku in so zamenjali 2 čipa. To je to, zaenkrat zdaj dela.

lp
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 47 gostov