Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
NUTREND
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 41
Pridružen: Ne maj 27, 2018 10:18 am

Peugeot 807 2.2HDi nima moči??

Napisal/-a NUTREND Če avg 16, 2018 2:28 pm

Pozdravljeni,

Pišem vam zaradi problema pri Peugeot 807 2.2HDi L.2003. Namreč stvar je sledeča:
Avto nima moči na zaslončku prikazuje napako Antipollution Fault ter Unblock Diesel filter.
(Najverjetneje okvara FAP filtra).
Ko ga priklopim na tester mi javi naslednje napake:
P00C2Turbocharger TC / supercharger SC bypass valve B - circuit high/low
P0020 Camshaft Position (A) Actuator Circuit (Bank 2)
P0026 Intake Valve Control Solenoid Circuit Range/Performance (Bank 1)
Ter blokiran fap filter.
Avto vžiga normalno, pelje se lepo samo nima moči in je nonstop v varnem načinu. Prevoženega ima 358.000km. Mogoče kdo ve kje se nahajajo teli senzorji, da jih zamenjam? Ali je možno da je v varnem načinu in da nima moči povezavo z FAP? Najraje bi ga dal kar odstranit...

Vnaprej hvala in lp.
 
Uporabniški avatar
IgorMM
Novinec
 
Prispevkov: 301
Pridružen: To nov 09, 2004 3:21 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Peugeot 807 2.2HDi nima moči??

Napisal/-a IgorMM Če avg 16, 2018 2:35 pm

zakaj bi ga odstranil?
Nalij tekočino za fap in vnesi podatke prek testerja v vozilo in nadeljuješ svojo pot...
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Peugeot 807 2.2HDi nima moči??

Napisal/-a titanius Če avg 16, 2018 3:43 pm

3 litre aditiva za FAP pride nekje okrog 150e, je zelo drag aditiv. Ampak tista napaka Turbocharger me bega, kot da bi blo kaj s turbotom. V kakšnem je stanju EGR ventil, je bil menjan? Ponavadi meče v varni način tudi zaradi EGRja. Ni pa vedno nujno. Fap rezervarček je nekje zraven zadnjega izpušnega lonca.
 
NUTREND
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 41
Pridružen: Ne maj 27, 2018 10:18 am

Re: Peugeot 807 2.2HDi nima moči??

Napisal/-a NUTREND Če avg 16, 2018 4:30 pm

Avto imam nekje 2-3 meseca. Šel je super potem je pa začel hecati. Avto je prej dolgo časa stal, jaz delam dolge ture in veliko km. Za aditiv mi je malo škoda investirat da nebi bila zadeva nakoncu enaka in bi vrgel denar stran, mogoče je filter tudi tako na koncu da regreneracija ni možna, lahko da je kdo pred mano kaj čaral? Najraje bi ga odstranil in se rešil te nadloge. EGR-ja nisem preverjal bom pa pogledal. Tudi sam imam sum na turbo samo nevem kaj naj pogledam, ker tem na mojo težavo ni veliko. Sem pa zbegan ali v varni način meče FAP ali napake ki se nahajajo v testerju :/

Hvala za odgovore

Lp
 
Uporabniški avatar
IgorMM
Novinec
 
Prispevkov: 301
Pridružen: To nov 09, 2004 3:21 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Peugeot 807 2.2HDi nima moči??

Napisal/-a IgorMM Če avg 16, 2018 6:57 pm

če je fap zabit, je logično da je vrgel napake za turbo saj izpuh nima kam it ven.
nalij tekočino, vnesi novo stanje km in reset fap filtra in imaš mir.
 
NUTREND
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 41
Pridružen: Ne maj 27, 2018 10:18 am

Re: Peugeot 807 2.2HDi nima moči??

Napisal/-a NUTREND Po sep 10, 2018 9:48 pm

Avto se je prodal naprej. Ker je takoj po tem počila cev pri webasto tako, da je avto skoraj zakuhal in sem prišel z asistenco domov. FAP se takrat nekako uštimal, pregledal vakume zamenjal celo nek senzor ki je bil prikazan na testerju. Potem je pa takoj zatem ko avto ni bil več v varnem načinu je pa turbina vrezala :( Za popravilo se nisem odločil avto mi je skos dobro služil in je bil super. Zdaj sem kupil drugega.
 
Sriple Tix
Novinec
 
Prispevkov: 268
Pridružen: Pe feb 10, 2006 2:16 pm

Re: Peugeot 807 2.2HDi nima moči??

Napisal/-a Sriple Tix To sep 11, 2018 5:35 am

Malce je zgodaj, zato mogoce ne razumem vsega skupaj

Avto si kupil nekje v maju in do zacetka septebra se je zgodilo:
- Avto vžiga normalno, pelje se lepo samo nima moči in je nonstop v varnem načinu.
- Ker je takoj po tem počila cev pri webasto tako, da je avto skoraj zakuhal in sem prišel z asistenco domov. FAP se takrat nekako uštimal, pregledal vakume zamenjal celo nek senzor ki je bil prikazan na testerju. Potem je pa takoj zatem ko avto ni bil več v varnem načinu je pa turbina vrezala.

Pa vendar trdis:
- Za popravilo se nisem odločil avto mi je skos dobro služil in je bil super.

Ne trolam, dejansko me zanima, ce se je res vse skupaj zgodilo v nekaj mesecih in imas vseeno obcutek, da ti je avto vseskozi dobro sluzil?
 
simonjz1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 58
Pridružen: Pe jul 05, 2013 7:25 pm

Re: Peugeot 807 2.2HDi nima moči??

Napisal/-a simonjz1 To sep 11, 2018 10:26 am

Men pa še vedno ni jasno zakaj si kupo avto s 358.000 km, ce ti delas dolge ture? Pa peugeot tud ni lih avto pri katerem bi ljudje vriskali od zanesljivosti ter vzdrzljivosti...
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 651
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Peugeot 807 2.2HDi nima moči??

Napisal/-a alexwell To sep 11, 2018 7:07 pm

358.000km je dovolj velik dokaz glede vzdržljivosti in zanesljivosti....
 
NUTREND
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 41
Pridružen: Ne maj 27, 2018 10:18 am

Re: Peugeot 807 2.2HDi nima moči??

Napisal/-a NUTREND To sep 11, 2018 8:56 pm

Sriple Tix je napisal/-a:Malce je zgodaj, zato mogoce ne razumem vsega skupaj

Avto si kupil nekje v maju in do zacetka septebra se je zgodilo:
- Avto vžiga normalno, pelje se lepo samo nima moči in je nonstop v varnem načinu.
- Ker je takoj po tem počila cev pri webasto tako, da je avto skoraj zakuhal in sem prišel z asistenco domov. FAP se takrat nekako uštimal, pregledal vakume zamenjal celo nek senzor ki je bil prikazan na testerju. Potem je pa takoj zatem ko avto ni bil več v varnem načinu je pa turbina vrezala.

Pa vendar trdis:
- Za popravilo se nisem odločil avto mi je skos dobro služil in je bil super.

Ne trolam, dejansko me zanima, ce se je res vse skupaj zgodilo v nekaj mesecih in imas vseeno obcutek, da ti je avto vseskozi dobro sluzil?


Živijo,

Ja malce sem "butasto" vse skupaj razložil. Bom obrazložil ponovno. Avto sem dobil ugodno, zelo ugodno verjetno z razlogom :D namreč imam ukvarjam se z dejavnostjo in rabim velik avto in mi je v tistem trenutku finančno najbol zadostoval. Z njim sem naredil okrog 15.000km. Avto je po nakupu letel ko puščica edino, kar je "piskala" malo turbina ampak ni blo hudega sem bil tudi na Rodexu z njim in so rekli da je turbina zaenkrat OK, avto nikoli kadil. Po 14 dneh mi je avto začel prikazovati "Antipollution fault" ter "Unblock Diesel Filter" in avto je bil v varnem načinu, potem je pokazalo še opozorilo za tekočino. FAP je bil poštiman tako da je bil opran z wapom zato je bil nekako ok takrat. Počila je cev pri webastu (baje kar serijska težava) da je iztekla hladilna tekočina spodaj kjer so cevi. To sem poštimal, nato je pa šla turbina. Za nakup se nisem odločil, ker je turbino na tem avtomobilu zelo zelo kompleksno zamenjati (sem že menjal pri 1.9TDI, 2.0TDI, 2.5TDI in je bila "mala malica") pri tem je postopek čisto drug. Poleg tega so me strašili, da je lahko turbina naredila škodo še kje na motorju in da bi bilo potrebno še kaj zamenjat.
To je to če malo bolje razumeš zdaj. Avto je dobro služil, prostor itd. odličen avto samo se mi ob taki okvari ni splačalo popravljati avta.
 
NUTREND
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 41
Pridružen: Ne maj 27, 2018 10:18 am

Re: Peugeot 807 2.2HDi nima moči??

Napisal/-a NUTREND To sep 11, 2018 8:57 pm

simonjz1 je napisal/-a:Men pa še vedno ni jasno zakaj si kupo avto s 358.000 km, ce ti delas dolge ture? Pa peugeot tud ni lih avto pri katerem bi ljudje vriskali od zanesljivosti ter vzdrzljivosti...


Omenjeni PSA motorji niso slabi drugače V tistem trenutku mi je glede na prostor in ceno najbolj odgovarjal :)
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Peugeot 807 2.2HDi nima moči??

Napisal/-a pskoda Sr sep 12, 2018 6:53 am

Pametna odločitev, da si prodal
Lp
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 41 gostov