Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
ejsim
Uporabnik
 
Prispevkov: 835
Pridružen: Sr jul 29, 2009 7:33 am

Octavia 2017 - mehko podvozje

Napisal/-a ejsim To avg 28, 2018 7:46 pm

Pozdravljeni,

Skoda Octavia 2.0TDI 4x4, let 2017n pnevm 225/45/17 Dunlop Sportmaxx. Prevoz.: 50.00 km.

Ze 2 meseca se zaj. s to zadevo.. Sem s casom omejen tako da mi ni ravno simpl hodit po servisih gor dol..

Po eni daljsi poti, kjer sem med drugim malce hitreje vozil po precej slabi cesti nekih 10 km (precej neravnin - ni bilo v Slo) sem cez cas dobil obcutek (drug dan) da se avto ne pelje vec enako..

Zdel se mi je nekako mehak in precej manj odziven... Ovinek, ki sem ga prej speljal speljal recimo suvereno z 90 ali 100, mam obcutek da sem precej mank siguren.. Pa ne vem tocno, niti ne vem s kaksno hitrostjo sem to pot prevozil ampak se mi zdi da to ni to.

1. Avto sem gujsal in testiral amortizerje "na roko" pa ne bi rekel daxse.dolgo umirja.. ne vem pa kako je bilo to prej.

2. Avto sem potem najprej peljal na AMZS kjer so testirali in ugotovili da deluje vse BP in blazenje enakomerno (ni odstopanja po oseh/straneh). Mozakar niti ni opazil nekih znakov.

3. Peljal na uradni servis, kjer so vse pregledali in rekli da je vse ok (sumil sem amortizerje in jih prosil da to preverijo). Niso nasli nic. Vsak itak pogleda da avto nima niti 1 leto in 50k km.

Sicer sem picajzel in predvidevam, da je mogoce prislo do malce bolj ocitnega poslabsanja blazenja pa pretiravam, ampak zadnjic sem sel v Nemcijo, kjer sem v parih vecjih ovinkih na AC in hitrosti 180 kmh+ zaznal kot bi mi avto spodnasalo oz kot bi parkat zapihal mocan veter pansem moral popravljati smer - zelo neprijetno.

Dejansko je obcutek kot bi sel z 225/45/17 na neke 205/55 ali se huje 195/65. Tudi volan mi deluje bolj lahkotno in brez obcutka.

Oce ima enako octavio z 1.6 tdi in 205/55 pa 180.000 km, pa mi deluje bolj stabilno ceprav nisem ze nekaj casa uspel probati.

Ko grem cez neravnino moram tudi smer popraviti se mi zdi.. torej ce vozim naravnost in se cesta nagne levo, moram popraviti desno.

Sem preverjal na mestu zracnost volana pa se mi zdi da ni lufta - cim malce obrnem volan, kolesa reagirajo.

Kaj bi se lahko bil vzrok poleg mojega "domisljanja" problema?

Stabilizatorji / gumice srabilizat. ? Se nekje luft ?

Mam na sploh obcutek da se cez neravnine bolj pogujsa - da gres potem tudi z glavo bolje levo-desno.

Vnaprej se zahvaljujem za mnenja..pocasi ze pop. na servisih pa nic ne ugotovijo.

Seveda ni nikjer nic mastnega ipd. Aja, tudi poka mi nic ne.. niti cez neravnine, niti pri zavijanju..

Takih tem sem prebral nesteto in ne najdem nekega koncnega odg. Verjetno tudi tokrat na pamet ne bo mozno pa vseeno..mg

Lep vecer vsem!
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Octavia 2017 - mehko podvozje

Napisal/-a mrtwelvetrees To avg 28, 2018 8:31 pm

Jaz sem imel podoben problem v Sceniku 2010, (se mi je zdel trd servo volan) potem pa sem šel peljat tesnega in je bila enaka zadeva.
Probaj najdi testno Octavijo isti motor, pogon pa gume pa jo zapelji da bod 100% prepričan.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 798
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: Octavia 2017 - mehko podvozje

Napisal/-a whitee To avg 28, 2018 9:27 pm

Tale amzs pregled podvozja je bolj estetske narave. Menjava amortizerjev je na domačem avtu izboljšala stanje, klub temu, da je bil amzs-jev pregled označen z "vse dela kot mora, nimate kaj skrbet". Ampak tu se govori o 250000+ km.
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1155
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Octavia 2017 - mehko podvozje

Napisal/-a danci1973 To avg 28, 2018 10:34 pm

Puše podvozja, morda...

Pri mojem avtu je zaradi slabih puš pri močnem zaviranju treslo volan, čeprav so na pogled bile videti v redu - a dokler jih nisem zamenjal, je pri zaviranju treslo tudi z novimi diski.
 
chad
Novinec
 
Prispevkov: 231
Pridružen: So jun 27, 2015 2:22 pm

Re: Octavia 2017 - mehko podvozje

Napisal/-a chad Sr avg 29, 2018 7:19 am

Kaj pa če ni vzmetenje in je recimo kaj na volanskem drogu? ;)
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Octavia 2017 - mehko podvozje

Napisal/-a Firediver Sr avg 29, 2018 7:39 am

Servo je hidro ali elektro?
Pri hidro servu utegne odzivnost kaj hecati (pulzirati) in imaš občutek, kot da se ti napol prazne gume zvijajo v ovinkih. Je pa to statično težko preveriti v delavnici...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3149
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Octavia 2017 - mehko podvozje

Napisal/-a joztom Sr avg 29, 2018 9:55 am

Kako je s progresivnim trdenjem volana, a še deluje? To se na mestu ne da probat.
 
Uporabniški avatar
ejsim
Uporabnik
 
Prispevkov: 835
Pridružen: Sr jul 29, 2009 7:33 am

Re: Octavia 2017 - mehko podvozje

Napisal/-a ejsim Sr avg 29, 2018 3:49 pm

Pozdravljeni,

Hvala za odg.

Moji odgovori... mam obcutek da volan oz progresivnost ne deluje vec najbolje.. Precej lahek je..

Servo ni hidro ampak elekt.

Trese mi niti ne nic - niti volan niti podvozje, mam pa na AC (sploh visja hitrost) obcutek kot bi veter pihal levo desno (ni brutalno ampak se cuti). Pa popravljato moram ce zahidom/spustim gas sunkovito..

Majhne korekcije so ampak so..

Je smiselno potem prositi da preverijo volan/drog/progresivnost ?
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1155
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Octavia 2017 - mehko podvozje

Napisal/-a danci1973 Sr avg 29, 2018 3:57 pm

ejsim je napisal/-a:Trese mi niti ne nic - niti volan niti podvozje, mam pa na AC (sploh visja hitrost) obcutek kot bi veter pihal levo desno (ni brutalno ampak se cuti). Pa popravljato moram ce zahidom/spustim gas sunkovito..

Meni to diši po zračnosti v volanskem mehanizmu ali v podvozju (puše).
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Octavia 2017 - mehko podvozje

Napisal/-a DePalmo Sr avg 29, 2018 8:40 pm

Kaj pa najbolj očitni krivec - gume? Si jih imel tudi prej gor? Tlaka je dovolj? Za foro probaj dvignit na 2.6 ali malce več in boš videl kako se ti bo obnašalo. A ne pretiravej da ti katero ne raznese. Če imaš opcijo, probaj tudi z drugim kompletom.

Omenjam zato ker sem imel podoben problem na drugem avtu in se je ravnotako preverjalo vse živo, nato se je ugotovilo da so bile krive gume ker sem imel 60 višino in so imele zelo mehko bočnico (pred temi gumami se je z isto višino peljal kot po tirnicah). Problem se je rešil po cca. 1000 km prevoženih ker so se gume končno "usedle", do takrat je bilo obupno za vozit in sem vedno komaj čakal da pridem na cilj in grem naprej peš.

Druga opcija je da se ti je podrla optika, sploh pa spredaj in ti gume stojijo na noter. Tudi to daje občutek kot da je avto živčen in se noče lepo peljat naravnost.
 
Uporabniški avatar
ejsim
Uporabnik
 
Prispevkov: 835
Pridružen: Sr jul 29, 2009 7:33 am

Re: Octavia 2017 - mehko podvozje

Napisal/-a ejsim Sr avg 29, 2018 9:00 pm

Hvala za vse dobronamerne komentarje.

Bom spet stopil do servisa, pustil avto cez dan pa jih prosil da pregledajo vse predloge..

Gume so na ca 2.4 od zacetka in ni bil tak nemiren.. tudi pnevmatike so iste.. je pa res podobno kot ko sem na zenin avtomobil namestil Uniroyal Rain exp. v dimenz 185/65 (so sicer malo boljse po ca 5.000km ). Tisto je groza napram prejesnjim.

No, kakorkoli ze, podoben obcutek je tudi na tem, samo da ni toliko grozno..

Sej pravim..kot bi mal poplesaval levo desno..kot ko veter bocno piha.

Hvala fantje se enkrat, se pa oglasim z ugotovitvami (upam da bo kak premik)
 
golfabimu
Novinec
 
Prispevkov: 289
Pridružen: Če apr 10, 2014 9:01 pm

Re: Octavia 2017 - mehko podvozje

Napisal/-a golfabimu So sep 01, 2018 8:10 am

Te dunlopke imajo čist preveč mehke bočnice, in pride vožnja z njimi čist preveč "labava". Sploh pri temperaturah 30+, jih zvija kot čigumi. Z goodyear je isto. Še najbol se obnesejo bridgestone, kar se bočnic tiče, so pa opazno trše. Predvsem čez luknje.
 
Uporabniški avatar
ejsim
Uporabnik
 
Prispevkov: 835
Pridružen: Sr jul 29, 2009 7:33 am

Re: Octavia 2017 - mehko podvozje

Napisal/-a ejsim Ne sep 02, 2018 6:27 am

Zdravo,

Sem za test v petek napolnil pnevmtike na 2.5 (mrzle) in se avto obnasa popolnoma drugace (v pozitivnem smislu).. tisto, kar sem tkrat prvotno izmeril (2,4) se niso bile popolnoma hladne in je bil tlak okoli 2.1-2,2 ceprav glede na predpisan tlak ob tej obremenitvi vozila, ne bi smelo biti tako "labavo" in mehko.

Ker se je to zgodilo mogoce po tisti daljsi voznji po slabsi cesti, mozno da je zaradi voznje cez luknje itd, nekaj tlaka spustilo..

Porocam se v prihodnje ampak vceraj sem naredil ca 120 km in avto je spet bolj "oster" tudi plavanja ni vec..
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Octavia 2017 - mehko podvozje

Napisal/-a Kohec Ne sep 02, 2018 9:36 pm

Ko boš naslednjič pisal, uporabljaj tudi črke -- č, š in ž !!
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Re: Octavia 2017 - mehko podvozje

Napisal/-a Doche Po sep 03, 2018 3:01 pm

^^Zaradi?
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Octavia 2017 - mehko podvozje

Napisal/-a DePalmo Po sep 03, 2018 3:30 pm

Jaz vedno, ne glede na to kaj pravi proizvajalec gum ali avta, pumpam na 2.4 - 2.6. Vožnja je res malce trša, je pa avto zato bolj vodljiv.

Mogoče si pa le našel krivca ;)
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 96 gostov