Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
fsdxx
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: To sep 04, 2018 8:28 am

golf 7 - problemi z elektriko

Napisal/-a fsdxx To sep 04, 2018 8:40 am

Lep pozdrav.

Imam težavo z avtomobilom. Gre za-

Golf 7 2015 1.6tdi 110KM 72.xxxkm
aku: BAT075RKT 12v 75ah

Pred cca 1-2 mesecel se mi je 2x-3x na amraturni plošči pokazala lučka za akumulator ( low battery)

Do prejšnega tedna mi je avto normalno vžigal brez problema.. sedaj ko ga vžgem (na kable) se peljem in ga ponovno vgasnem ga niti več v istem trenutko ne morem več prižgat na ključ(pred 1 tednom se je še to dalo zdaj še to ne). zanima me ali je težava v akumulatorju ali altenatorju.
Zanima me tudi kakšen je original akumulator za tak avto in ali ga lahko sam menjam (sem slišal da če odklopiš elektriko da mora na orig. servisu resetirat z računalnikom?) .

Prosim za pomoč (res bi lahko peljal na pooblaščenega vendar mi šteje vsak € :roll: )

Hvala že v naprej.
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3148
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: golf 7 - problemi z elektriko

Napisal/-a joztom To sep 04, 2018 8:56 am

Malo zgodaj za pešanje, ampak vse je možno. Najprej preglej pritrditev klem, nato preveri, če nimaš kakšnega porabnika, kot je npr luč v prtljažniku, ki ne ugasne. Akumulator lahko sam menjaš, ker nima nobene identifikacije na CanBusu in je pasiven. Original servis menjavo akumulatorja dosledno vpiše v zgodovino avta le za evidenco vzdrževalnih del, ga pa radi kriminalno zaračunajo 3x. Tako je enako tudi v spominu shranjeno, kdaj si imel prenizko napetost.
Možna je tudi meritev pri električarju s testerjem. Ob doseganju napetosti 14,1-13,8V pri toplem motorju, mora vzbujanje v alternatorju prekiniti, zmanjšati, če ne, se akumulator, ki deluje potem kot omejevalnik napetosti (Zener dioda) prehitro izrabi.
 
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 705
Pridružen: Po maj 28, 2007 12:38 pm
Kraj: kamnik

Re: golf 7 - problemi z elektriko

Napisal/-a pocesnkII To sep 04, 2018 9:31 am

No ja tale tvoja trditev nebo držala čisto. Nov akumulator je treba upisati oz avto seznati da je nov. Zakaj? zato da avto prilagodi poljenje novemu akumulatorju. Danes poljenje akumulatorjev ni več kot nekoč ko je stalno polnilo. Danes se aleternator prilagaja in po potrebi lahko določen čas tudi ne polni ko ni potrebe....
Diagnostika in servis osebnih ter tovornih vozil ->PM
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: golf 7 - problemi z elektriko

Napisal/-a mrtwelvetrees To sep 04, 2018 9:46 am

Kolikor sem bral na forumih, je potrebno nov aku. vpisati v računalnik avtomobila zaradi delovanja stat-stop sistema
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
fsdxx
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: To sep 04, 2018 8:28 am

Re: golf 7 - problemi z elektriko

Napisal/-a fsdxx To sep 04, 2018 10:30 am

torej tudi ce pri menjavi ne bi prekinil toka bi vseeno moral na pooblaščenega?
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: golf 7 - problemi z elektriko

Napisal/-a mrtwelvetrees To sep 04, 2018 10:57 am

Pelji do kakšnega električarja da ti izmeri napetosti in preveri aku.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
ule
Uporabnik
 
Prispevkov: 972
Pridružen: Sr avg 28, 2002 4:56 am
Kraj: Babno Polje

Re: golf 7 - problemi z elektriko

Napisal/-a ule To sep 04, 2018 11:38 am

pocesnkII je napisal/-a:No ja tale tvoja trditev nebo držala čisto. Nov akumulator je treba upisati oz avto seznati da je nov. Zakaj? zato da avto prilagodi poljenje novemu akumulatorju. Danes poljenje akumulatorjev ni več kot nekoč ko je stalno polnilo. Danes se aleternator prilagaja in po potrebi lahko določen čas tudi ne polni ko ni potrebe....


Tudi ta trditev ne bo držala. Vsak alternator ima vgrajen regulator napetosti. Tako da se alternatorji že ves čas prilagajajo načinu polnenja, tudi tisti kateri so stari 30+ let. Dinamo je pa druga zgodba...
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: golf 7 - problemi z elektriko

Napisal/-a pskoda To sep 04, 2018 11:54 am

Če se v računalnik ne vnese nova koda akuja lahko pride do motenj delovanja ali celo do odpovedi določenih komponent.
Problemi tudi nastanejo, če je aku toliko zanič, da ne more več vzdrževati stalne napetosti lahko odpove elektronika podobno kot v domačem računalniku, če napajalnik ni dovolj močan.

Jaz osebno mislim, da tukaj ni kriv avto. Časi fičkotov, katrc so mimo
Lp
 
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 705
Pridružen: Po maj 28, 2007 12:38 pm
Kraj: kamnik

Re: golf 7 - problemi z elektriko

Napisal/-a pocesnkII To sep 04, 2018 1:03 pm

ule je napisal/-a:
pocesnkII je napisal/-a:No ja tale tvoja trditev nebo držala čisto. Nov akumulator je treba upisati oz avto seznati da je nov. Zakaj? zato da avto prilagodi poljenje novemu akumulatorju. Danes poljenje akumulatorjev ni več kot nekoč ko je stalno polnilo. Danes se aleternator prilagaja in po potrebi lahko določen čas tudi ne polni ko ni potrebe....


Tudi ta trditev ne bo držala. Vsak alternator ima vgrajen regulator napetosti. Tako da se alternatorji že ves čas prilagajajo načinu polnenja, tudi tisti kateri so stari 30+ let. Dinamo je pa druga zgodba...

Bo kar držala moja trditev, malo si preberi, predvsem pa poglej kako pomembna je krivulja oz tok poljenja akuja ob določeni kapaciteti oz ''polnosti ali praznosti '' le tega. Po domače povedano starega akuja ne moreš polniti tako močno kot novega. Če pa novega polniš tako malo, kot si prej starega gre pa tudi novi kaj kmalu v večna lovišča. Tolko na kratko je pa v ozadju kot sem rekel cela znanost glede poljenja in zato je potreben upis novega akuja.
Tko kot je predhodnik rekel; časi fičotov in jugecev so mimo.
Diagnostika in servis osebnih ter tovornih vozil ->PM
 
fsdxx
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: To sep 04, 2018 8:28 am

Re: golf 7 - problemi z elektriko

Napisal/-a fsdxx To sep 04, 2018 2:00 pm

hvala za odgovore.
Imam pa še eno vprašanje.

Ko vžgem avto in ga pustim v"štangasu" se mi pojavljajo lučke (posledični zaradi toka: bremze,spirala, parksenzorji itd) vendar ko se en čas potem z avtejom peljem zgleda kot bi altenator nafilal akumulator in mi potem vse deluje, ali je posledično možno da mi altenator ne fila doolj akumulatorja ali je ta preslab in se ne fila več dobro?
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: golf 7 - problemi z elektriko

Napisal/-a esem To sep 04, 2018 2:05 pm

Nasvet je bil že dan
mrtwelvetrees je napisal/-a:Pelji do kakšnega električarja da ti izmeri napetosti in preveri aku.
 
Uporabniški avatar
ule
Uporabnik
 
Prispevkov: 972
Pridružen: Sr avg 28, 2002 4:56 am
Kraj: Babno Polje

Re: golf 7 - problemi z elektriko

Napisal/-a ule To sep 04, 2018 7:52 pm

pocesnkII je napisal/-a: Tolko na kratko je pa v ozadju kot sem rekel cela znanost glede poljenja in zato je potreben upis novega akuja.
Tko kot je predhodnik rekel; časi fičotov in jugecev so mimo.


Časi fičotov in jugecev so res mimo. Glede polenja akumulatorjev je res cela znanost če hočeš. Vem iz prve roke.
Tole vpisovanje je v prid servisom $$$, ker kakšne druge prednosti ne vidim. Vsak malo boljši polnilec akumulatorjev, je sposoben narediti dovolj dober test, da se ugotovi stanje akumulatorja. Za kakšen bolj zanesljiv test, obstajajo druge metode. Glede na to, koliko so avtomobili nabiti z elektroniko, bi lahko bilo vse to rešeno brez vsakega vpisa. Tako kot do sedaj. Regulator na alternatorju, odlično opravlja svojo funkcijo in tudi ne potrebuje nekega "računalnika".

Zdej mi pa ti povej, koliko dalj časa zdrži akumulator v avtomobilu, glede na to, da ga je potrebno vpisovati nekam v računalnik :?:
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3148
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: golf 7 - problemi z elektriko

Napisal/-a joztom Sr sep 05, 2018 12:13 am

Izgleda po tej debati, kakor da so novejši akumulatorji z USB vtičnicami ali mrežnimi karticami z IMEI številkami, da se identificirajo in jih je treba vpisovati, pripuščati k delovanju. Kako bi pa potem vžgali na kable s tujimi 12 volti?? To obvezno vpisovanje velja kvečjemu za dize, ker je identifikacijska številka dize pravzaprav korekcijska vrednost. Akumulatorji pa so k sreči popolnoma pasivni kosi s samo dvema kontaktoma, plus in minus. Vpisovanje je izključno evidenčno za arhiv menjave. Kot primer, na domači 4 leta stari Opel Astri je šel akumulator, asistenca servisa je dala noter nadomestnega in so rekli, da bodo zrihtali ceneje original kos. Ker so ga ocenili na več kot 200€, pa avto sploh ni bil StartStop, sem šel kupit enega ustreznega za 80€ in dela kot mina, nehajte.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: golf 7 - problemi z elektriko

Napisal/-a pskoda Sr sep 05, 2018 5:54 am

Malo si preberi navodila za uporabo
Drugače je odločitev posameznika ali bo naredil kot predpisuje proizvajalec ali bo pošušmaril in imel probleme samo potem ne rabi tukaj jokat in krivit avto.
Potrebno je kupit ustrezen aku tipa efb, agm vnesti nove številke, ki so nalepljene na aku pobrisat napake, ki so nastale zaradi odklopa


Zagon z kabli ni problem, če seveda pravilno priklopiš (spet glej navodila za uporabo, ker ni fičo). Problem bi bil, če bi to delal pri vsakem zagonu motorja pri fičotu pa ne bi bilo tega problema
Lp
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1287
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: golf 7 - problemi z elektriko

Napisal/-a J.McLane Sr sep 05, 2018 8:44 am

No, ne vem no če lahko v isti koš vržeš vse sodobne avte, še vedno se mi zdi taka menjava (če je sploh to res) VAG specifika. Imam hibrida katerega naj bi se vsak mehanik bal pošlatat, pa mi je 12V baterijo zamenjal vaški mehanik brez problema za 70€ z delom vred.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: golf 7 - problemi z elektriko

Napisal/-a mrtwelvetrees Sr sep 05, 2018 8:44 am

Pa najbrž je tudi števec v računalniku, ki izklopi start-stop sistem ko je aku. že dosti star oz. je naredil veliko zagonov start-stop ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: golf 7 - problemi z elektriko

Napisal/-a pskoda Sr sep 05, 2018 9:20 am

Tukaj je govora o gulfu 7

Noben ni prisiljen, da naredi kot je potrebno kot tudi noben ni prisiljen, da servisira na 10 oz 15kkm z ustreznim oljem.
Čisto vsak gre lahko v hofer kupi najcenejši aku in olje zamenja in gasa dokler bo šlo samo ko bo šlo k vragu ne tukaj jambrat, da je avto zanič

Osebno sem mnenja ne kupujte avta kamor ste vložili zadni € potem pa nimate € za vzdrževanje. To je moje mnenje vsak pa lahko z svojimi € dela kar hoče
Lp
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: golf 7 - problemi z elektriko

Napisal/-a cc09 Sr sep 05, 2018 11:41 am

Ce nekdo rece, da je vpisovanje akuja neumna resitev, nima to nic s tem kolk denarja ima ali pa nima. Resitev je neumna. Deli avti morajo biti narejeni tako, da jih zamenjas in vozis. Kdo ti bo znal vpisat aku cez recimo 30 let. Ali pa danes nekje v Iranu. Take resitve so neumne. Je pa tudi res da predvsem neumnezi mecejo denar za neumnosti.
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1287
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: golf 7 - problemi z elektriko

Napisal/-a J.McLane Sr sep 05, 2018 11:44 am

@pskoda, ni čisto tako kot pišeš, če hočeš Golfu dobro boš šel na uradni servis, če hočeš konkurentu dobro je vseeno ali ga pelješ na uradni ali ne. Možnost izbire je pa včasih tudi pomembnejša od samega denarja.

Sploh pa aku crkne ponavadi ko je avto starejši od 6 let, naj se ti zdi še tako smešno ampak tisti, ki kupi napol odsluženega 6 let starega Golfa za 6k €, se mu to ne bo zdelo niti malo smešno.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: golf 7 - problemi z elektriko

Napisal/-a pskoda Sr sep 05, 2018 2:41 pm

Ni potrebno iti na uradnega razen seveda, če je avto še v garanciji drugače so določeni popoldanci već kot dobri za pravilno zamenjavo akuja. Jaz osebno ga znam zamenjat kot je potrebno ni nobena znanost. Pravi aku tester in nekaj znanja.
V tem primeru, ko je avto letnik 2015 ni kaj za razmišlat

Težko boš kupil 6 let starega golfa za 6k€ drugače pa sem napisal lahko greš v hofer
Lp
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: francko, Google Adsense [Bot] in 29 gostov