Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
DA86
Novinec
 
Prispevkov: 171
Pridružen: Sr jan 16, 2008 4:49 pm

Passat 2010 pomik stekla zadaj

Napisal/-a DA86 Sr sep 05, 2018 9:17 am

Pozdravljeni!

Ker vem da je tu gor veliko mojstrov postavljam vprašanje. Namreč znano podjetje mi je menjavalo steklo na zadnjih vratih. Sedaj pa na teh vratih ne deluje zaklepanje vozila in pa pomik stekla. Zadeve oni ne znajo popravit in sicer urejajo da bo vozilo šlo na vw servis. Tako da tu nimam kaj rečt čez njih pa vendar vprašanje tisti ki se spoznate na to v čem je lahko problem. Kable in konektroje so vse preverli?

Hvala
LP
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Passat 2010 pomik stekla zadaj

Napisal/-a RedBaron Sr sep 05, 2018 1:28 pm

A deluje osvetlitev v tipki pomika stekla na teh vratih? Se prižge luč v kabini, ko odpreš vrata? Pokaže odprta vrata na BC?
Če ne, potem so verjetno poškodovali kakšen kabel, ali pa so nekaj pozabili priklopit...
 
DA86
Novinec
 
Prispevkov: 171
Pridružen: Sr jan 16, 2008 4:49 pm

Re: Passat 2010 pomik stekla zadaj

Napisal/-a DA86 Sr sep 05, 2018 9:05 pm

Ne vrata so čisto mrtva ne prižge se luč pa tudi na zasloni ne prikaže da so odprta.... Če so še enkrat preverjali in je baje vse vredu priklopljeno tudi varovalke so ok baje.... Naročen sem na pooblaščeni servis vendar komaj čez 14 dni...


LP
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Passat 2010 pomik stekla zadaj

Napisal/-a esem Sr sep 05, 2018 10:15 pm

To ti bo verjetno vsak avtoelektričar naredil hitreje, bolje in ceneje kot pooblaščen servis. Očitno so uničili žico (pušča =P ), morda na pregibu, kar se žal zagotovo vidi šele po odstranitvi izolacije.
 
mardy
Novinec
 
Prispevkov: 437
Pridružen: Če avg 11, 2011 9:38 am

Re: Passat 2010 pomik stekla zadaj

Napisal/-a mardy Če sep 06, 2018 9:03 am

https://www.youtube.com/watch?v=-_iqZxU-hYk

6s sem za ta link porabil, ti pa boš porabil točno 15 min da boš to vratno oblogo snel in sam preveril v čem je problem - seveda če imaš interes da se sam tega lotiš.

Kar tako uničit napeljave ne gre, že sama izolacija dobro ščiti vse žice, sem že imel vse 4 obloge vrat na VAG-ih snete. Razen če so šalabajzerji in so nekaj na silo cukali. Vrata oz. krmilna enota vrat ne dobi elektrike, to je dejstvo. če so uničeni/polomljeni samo priključki toliko bolje, če pa je kje napeljava prekinjena, pa zna biti zanimivo...

LOKALNI električar bo pravi naslov, beži vstran od uradnega VW servisa z to zadevo.
 
spektr
Novinec
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Sr feb 26, 2003 6:34 pm
Kraj: Cerklje

Re: Passat 2010 pomik stekla zadaj

Napisal/-a spektr Če sep 06, 2018 10:56 am

Mogoče so na silo nataknili konektor, pa se je kak pin skrivil.Tako je bilo pri meni enkrat.
lp dejan
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Passat 2010 pomik stekla zadaj

Napisal/-a RedBaron Če sep 06, 2018 2:29 pm

Lahko pa, da res ne gre za okvaro povzroceno pri menjavi stekla in niso res nic zajebali...

Namrec v voznikovih vratih je modul, ki upravlja z zaklepanjem in pomikom stekel. In ce se je pri prehodu iz stebricka v voznikova vrata prekinila kaksna zica ( po nakljucju ravno za ta vrata) potem zadeva ne dela.

Enake simptome sem imel na zeninem yetiju, vzrok je bil v prekinjeni zici v voznikovih vratih. Potem sem razkopal tisto gumo in za 14 dni zalotal, ter fiksiral kable v snop z vezicami. Nato pa menjava kabelskega seta....
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 31 gostov