Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
MercedesV
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: To okt 25, 2016 7:37 pm

Jermenica ,magnetna sklopka klima kompresorja..

Napisal/-a MercedesV Sr sep 12, 2018 8:59 am

Pozdravljeni,

Zanima me ,ali je sklopka na pripetem linku kompletna ,se pravi ,da staro odmontiraš dol in daš to novo gor , ali pa je to samo sestavno del nove ,in moraš določene dele uporabiti od stare ??

https://www.autodoc.si/nrf/12875371

Gre za to ,da imam občutek , da bo moja jermenica kmalu oznanila slovo... Občasno nekaj narahlo ropota ,potem pa s spremembo gasa poneha. Pojavlja se ta ropot še zelo poredko ,a če se pojavlja bo verjetno vedno slabše.

Najverjetneje bo zanič ležaj na jermenici ,ali pa kaj okoli navitja ??

Je pa tudi , da če tako malo dodam gasa , da se malenkost povišajo obrati ,pride nekaj v resonanco in tako zraven zvončklja.. Po moje se nekaj dogaja okoli te jermenice ??


Bistvo pa ,ali kdo ve ali je tista jermenica na linku komplet ,samo za zmontirati ali kaj manjka ?? Predvidevam da je komplet ,ker navitje od iste lahko kupiš tudi posebej ,tu pa mislim da same jermenice z ležajem ni zraven in moraš uporabiti svojo??

https://www.autodoc.si/nrf/9666151


hvala.lp
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Jermenica ,magnetna sklopka klima kompresorja..

Napisal/-a mrtwelvetrees Sr sep 12, 2018 9:15 am

Kaj če bi posnel video posnetek kjer bi se to videlo/slišalo ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
MercedesV
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: To okt 25, 2016 7:37 pm

Re: Jermenica ,magnetna sklopka klima kompresorja..

Napisal/-a MercedesV Sr sep 12, 2018 9:40 am

Dejansko zaenkrat ne morem posneti, ker se to dogaja bolj poredko , pa we takrat potem ko malo spremeniš gas ,poneha...

Preventivno me najbolj zanima ali je tista jermenica na prvem posnetku kompletna za montažo. ?

Bi jo nabavil naprej, ker pri nas je dosti dražja. Tako jo pa imam potem v avtu ,pa ko crkne se že najde mehanik.

Lp
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Jermenica ,magnetna sklopka klima kompresorja..

Napisal/-a abbe Sr sep 12, 2018 2:09 pm

blom bi zlo dobr če bi napisal katero vozuilo imas.
kako si prepričan da zvok prihaja od kompresorja in ne od kod drugod?

na sliki ni nič magmetnega.to je za "muslauf" kompresor. in najverjetne ni za tvoje vozilo,če tvoje ima magnetno sklopko

lp
Ni vse res kar napišem
 
MercedesV
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: To okt 25, 2016 7:37 pm

Re: Jermenica ,magnetna sklopka klima kompresorja..

Napisal/-a MercedesV Sr sep 12, 2018 3:41 pm

Jermenica je verjetno prava . Skrbi me ,če je prava ,oziroma kompletna , samo za azamenjavo ,stara dol ,nova gor...


Avto je MB VAneo l.2003 , 1.7cdi ,67kw motor ,in mi povsod po katalogih vrže ven rezultat ,takšno sklopko.

res pa je možno ,da kar povsod zraven pišejo še "magnetkupplung".... Zato sem opisoval kot magnetno.

Rad bi takšno sklopko kompletno ,da jo imam v avtu ,da je potem samo za menjati.

Sumim pa najbolj sklopko ,ker takrat ko je ropotalo sem dal ventilator na 0 ,in takrat se klima izklopi in je nehalo ropotati. Ko pa sem malo spreminjal gas ,je pa še občasno pozvončkljalo. Je pa pri teh avtih tako ,da klima deluje nonstop ,sploh nima za izklopiti , razen ko daš ventilator na 0.

Nekako sumim da je povezano s klimo. ? Drugače pa klima dela ok . Kaj bi pa lahko še bilo druga pri teh simptomih ?

lp
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Jermenica ,magnetna sklopka klima kompresorja..

Napisal/-a abbe Če sep 13, 2018 12:15 pm

Ne razumem sitema "bom mel to v avtu da bo za zamenjat".
če ropoče pelji avto h mehaniku da se poštima sedaj.ne pa poj ko bo neki odletel.sj verjetno se zavedaš da ko neki odnese da so lahko še dodatni stroški.
bolje spreči nego lječi je en pregovor.
Ni vse res kar napišem
 
MercedesV
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: To okt 25, 2016 7:37 pm

Re: Jermenica ,magnetna sklopka klima kompresorja..

Napisal/-a MercedesV Če sep 13, 2018 2:18 pm

Se strinjam ...ampak razumi, da se ta ropot pojavi zelo poredko, občasno.. V tem trenutku se vsaj po moje ne da točno locirati ,od kje prihaja ta ropot. Ko začne malo ropotati ,vsaj za sedaj ,tudi kaj hitro preneha..

Lp
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Jermenica ,magnetna sklopka klima kompresorja..

Napisal/-a abbe Če sep 13, 2018 2:30 pm

to jst čist zastopm,ravno zato sem prašal kako si prepričan da je jermenica komresorja.
ko je kompresor obremenjen se to pozna na celmu sistemu pomožnega jermena in ni rečen da je napaka na kompresorju.
zato je brezveze neki kupt pa dat v prtljaznik,ker lahko da bo tam ostal za vedno..
Ni vse res kar napišem
 
MercedesV
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: To okt 25, 2016 7:37 pm

Re: Jermenica ,magnetna sklopka klima kompresorja..

Napisal/-a MercedesV Ne sep 23, 2018 10:41 pm

Evo ,od zadnjega pisanja pa do danes ,je bilo praktično mir...

Danes po nekje po eni uri vožnje ,pa je začelo bolj zares ropotati , in tudi bolj konstantno.

Tako kot bi nekaj " spodrskavalo, spodrsovalo....

Na avtu je klima vklopljena ves čas. Izklopiš jo dejansko z zasukom gumba za nastavitev hitrosti ventilatorja na nulo.


Ta ropot se kaže že pod prostim tekom ,ko dodaš plin zaropoče močneje . potem malo poneha in če hitro spustiš gas ,ponovno zaropoče , potem hitro dodaš gas ponovno zaropoče ,v nekih konstantnih obratih pa potem ropoče ,vendar ne tako intenzivno .

Je pa zanimivo ,ko daš ventilator prezračevanja na nulo , se pravi dejansko izklopiš klimo , tudi ropot poneha skoraj v celoti.Sliši se še takšno zelo tiho zvončkljanje, moraš biti res pozoren da slišiš.
Ko vklopiš nazaj ventilator / klimo se sliši kot vklop in zopet tisto spodrskavajče ropotanje.


Par let nazaj mi je odpovedala jermenica na alternatorju ?? Je varianta da je sedaj zopet jermenica ? Ker nekako se ne spomnim kakšen zvok je biltakrat prisoten ,bil pa je nek čuden zvok.

Morda z izklopom in vklopom ventilacije /klime spreminjam napetost na jermenskem sistemu in se to odraža na jermenici alternatorja ??

Hvala.lp
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Jermenica ,magnetna sklopka klima kompresorja..

Napisal/-a Fan Po sep 24, 2018 7:21 pm

Lahko je katerokoli jermenica ki je gnana z istim jermenom kot kompresor. S prižiganjem kompresorja se obremeni mikro jermen in tudi poraba toka se poveča.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
MercedesV
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: To okt 25, 2016 7:37 pm

Re: Jermenica ,magnetna sklopka klima kompresorja..

Napisal/-a MercedesV Po sep 24, 2018 9:14 pm

@Fan ,
se strinjam s tvojim odgovorom , a hkrati je tudi dejstvo , da je ravno jermenica alternatorja tista ,ki ima v sebi vgrajeno neke vrste "sklopko " , ki pa lahko ob povečani obremenitvi , s strani vklopa kompresorja začne "spodrsavati" in ropotati...? Tako nekako si zamišljam....

Sem pa za jutri naročen pri električarju in bo upam rešeno., oziroma vsaj točno locirano kaj je vzrok.

lp
 
vipe5s
Novinec
 
Prispevkov: 321
Pridružen: Pe avg 07, 2015 11:46 am

Re: Jermenica ,magnetna sklopka klima kompresorja..

Napisal/-a vipe5s To sep 25, 2018 7:55 am

Jaz tudi ne razumem, kakšne mehanike imate to, a vas tako obirajo pri rezervnih delih, da se vnaprej kupuje?
(Dober) Mehanik ti bi moral del ponudit po ceni, ki jo še sam ne boš dobil (pri naših prodajalcih).

Prav tako ne razumem, ko klimo izklopiš je ok, al kako?
In ja, lahko je tudi sklopka na alternatorju.. ugotovi mehanik na licu mesta. (mogoče sam preveri, če se kaj intenzivno greje).
 
MercedesV
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: To okt 25, 2016 7:37 pm

Re: Jermenica ,magnetna sklopka klima kompresorja..

Napisal/-a MercedesV To sep 25, 2018 8:19 am

Določene stvari pač lahko imaš na rezervi . Po domače bolj potrošno robo. Jermen ,kakšne ploščice....

Problem naših mehanikov je ,da služijo tako na materialu kot na delu.

Koliko mehanikov ti p zaračuna potem materialtoliko kot je dal on zanjga ?? Mehanik ima v delavnici cenik svojih ur ,in to naj pošteno računa pa je stvar rešena.

Že v osnovi pa naše trgovine nabijajo svoje marže v nebo.

Na brzino en primer. In če vzameš več stvari , osebno imam tri avte se na koncu kar nekaj nabere.

https://www.autodoc.si/ina/2386665

https://www.euroton.si/avtodeli/ina-nap ... 31210.aspx

lp
 
MercedesV
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: To okt 25, 2016 7:37 pm

Re: Jermenica ,magnetna sklopka klima kompresorja..

Napisal/-a MercedesV Sr sep 26, 2018 7:08 pm

Da malo updejtam...

Je rekel avtoelektričar , da je preveril in jermenica ni fuč...

Pravi,da je klima kompresor fuč... Super...grrrr

A morda kdo ve ,če kdo obnavlja pri nas te kompresorje ?? Po možnosti , da ima kar " austausch" varianto ? Mojega dol ,obnovljenega gor in srečno pot....

Ker nekaj iz odpada nima smisla gor devat ,ker spet ne veš v kakšnem stanju je.

lp
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Jermenica ,magnetna sklopka klima kompresorja..

Napisal/-a nejc1 Sr sep 26, 2018 7:12 pm

Za nekih 250€ dobiš soliden neorginal...
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Jermenica ,magnetna sklopka klima kompresorja..

Napisal/-a Fan Sr sep 26, 2018 10:49 pm

Bi bila dobro vedeti kateri kompresor je sedaj vgrajen. Na omenjeno vozilo so vgrajevali dva tipa DENSO kompresorjev ( 6SE12C ali 6SEU14C ).
Razlika je v:
debelini cevi :
- vstop / 15,6 ali 16,5mm
- izpust / 13 ali 13,7mm
Količini PAG 46 olja / 100 ali 130ml
Jermenica 110 ali 116mm
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
MercedesV
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: To okt 25, 2016 7:37 pm

Re: Jermenica ,magnetna sklopka klima kompresorja..

Napisal/-a MercedesV Sr sep 26, 2018 11:06 pm

Uf...

Pa oznake so vidne , dokler je še kompresor na avtu ??

A potem ni kar po klasiki ,če pogledaš za vaneota je a0002309411.

lp
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Jermenica ,magnetna sklopka klima kompresorja..

Napisal/-a Fan Če sep 27, 2018 11:04 pm

Številko se lahko prebere s starega kompresorja. Nekje je številka dostopna očem, drugje se je potrebno malo potruditi, se pa vsekakor lahko prebere kljub temu da je vgrajen. Seveda v koliko je vidna, da ni od pranja/pritiska vode/čistila .. zbrisana. V slednjem primeru ga je potrebno demontirati.
Vsekakor pa to ne gre starega dol in novega gor, kot je bilo zgoraj napisano. Je potrebno še kakšen sušilec ali ventil zamenjati. Pri novem kompresorju je priporočeno tudi sistem očistiti, kar pa vse zahteva določeni čas.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
MercedesV
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: To okt 25, 2016 7:37 pm

Re: Jermenica ,magnetna sklopka klima kompresorja..

Napisal/-a MercedesV Pe sep 28, 2018 1:51 pm

No pa mi je uspelo prepisati podatke iz vgrajenega...

447220-8870
6SEU14C 10C01314

Kateri bi lahko bil kompatibilen in po ugodni ceni ??

Prosim za ideje.

lp
 
coco66
Novinec
 
Prispevkov: 340
Pridružen: Sr okt 09, 2013 2:14 pm

Re: Jermenica ,magnetna sklopka klima kompresorja..

Napisal/-a coco66 Pe sep 28, 2018 2:06 pm

naroči na autodoc ,tle so predragi
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 23 gostov