Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1155
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Opel Astra Classic II - Z16XEP 1.6 77kW - bencinska črpalka?

Napisal/-a danci1973 Po sep 24, 2018 12:48 pm

Prijatelj ima omenjen avto in ima občasne težave z vžigom - avto včasih preprosto ne vžge, čeprav zaganjač normalno in hitro vrti in akumulatorju napetost ob tem ne pade niti pod 10,5V (dokler ga ne sprazni z 'verglanjem').

Opazil sem, da ko daš kontakt, se bencinska črpalka v rezervoarju ne vklopi - pri večini avtov, ki jih poznam, se zažene za kakšno sekundo, dve in se potem ustavi dokler dejansko ne začneš zaganjat motorja. Oplov pa ne poznam in ne vem, ali je to normalno - pa bi prosil, nekoga, ki ima takšnega oz. podobnega Opla s takšnim motorjem, da preizkusi, če se ob dodajanju kontakta (pred dejanskim zagonom motorja) črpalka v tanku zažene ali ne.

Hvala.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Opel Astra Classic II - Z16XEP 1.6 77kW - bencinska črpa

Napisal/-a Fan Po sep 24, 2018 7:14 pm

Ima črpalko v tanku ali zraven ( zunaj pod vozilom )? V koliko je v tanku, se jo bi moralo slišati, zunanje se pa ne sliši. Preverite rele za črpalko.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1155
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Opel Astra Classic II - Z16XEP 1.6 77kW - bencinska črpa

Napisal/-a danci1973 Po sep 24, 2018 8:37 pm

Kolikor sem videl, je črpalka v tanku...

Danes je motor s pomočjo start spreja zalaufal in je po tem vžigal normalno tudi brez spreja - a črpalke v tanku se pri kontatku še vedno ni slišalo. Ko je motor laufal, se je nekaj v tanku slišalo, ampak zelo tiho.

Vse električne zadeve (releji, varovalke, ...) so OK.
 
pilon
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 80
Pridružen: Pe jun 05, 2009 11:56 am

Re: Opel Astra Classic II - Z16XEP 1.6 77kW - bencinska črpa

Napisal/-a pilon Po sep 24, 2018 11:36 pm

Ravno danes menjaval črpalko na malo starejši astri z X16XEL motorjem.

Avto je že nekaj časa občasno težje vžigal, dokler v začetku tedna sploh več ni vžgal. Ker je na štarter sprej takoj vžgal, se je hitro našlo krivca.

Ko sem razšravfal, je bilo v plastični "posodi", kjer je potoplena in vgrajena pumpa s predfiltrom že kar nekaj kovinskih opilkov. Očitno je že nekaj časa štrajkala in preko ne vem kaj točno je, zgleda na sami črpalki kot en uberlauf ventil, metala opilke iz sebe.

Ko sem jo odmontiral in malo obračal, je potem v delavnici na delovnem pultu celo spet pričela delat.

Pa pazi, da te ne bojo, kot mene nahecali v trgovini, ker očitno delajo sami nesposobneži, ki ne znajo niti iz katalogov in številk šasij najti pravih elementov skupaj. Najprej so mi prodali namreč pumpo za star 1.6l 8V motor.



Kolkr se spomnim iz diagnostike, vklopi črpalko šele ko začneš verglat in ne že ob samem kontaktu.
 
Uporabniški avatar
zk_eu
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: To nov 03, 2015 9:46 pm

Re: Opel Astra Classic II - Z16XEP 1.6 77kW - bencinska črpa

Napisal/-a zk_eu To sep 25, 2018 7:27 am

Sicer ne bom pametoval, ker ne vem. Lahko ti samo povem, da jaz sem črpalko slišal "kolker kdaj", ko sem dal kontakt (govorim o Astri G 1.6 16w). Včasih sem jo takoj slišal, včasih se pa ni slišala, pa nisem imel problemov z vžigom. Verjetno je to odvisno od zunanjih temperatur in pritiska v sistemu?

Pri tebi je drugače, ker te vžig heca. Samo pravim, da je ne slišiš vedno.
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1155
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Opel Astra Classic II - Z16XEP 1.6 77kW - bencinska črpa

Napisal/-a danci1973 To sep 25, 2018 7:49 am

pilon je napisal/-a:Kolkr se spomnim iz diagnostike, vklopi črpalko šele ko začneš verglat in ne že ob samem kontaktu.

Hvala, najbrž je pri tem podobno...

Malo je čudno, da je avto, ko je enkrat vžgal (na start sprej) naprej delal normalno, čeprav se same črpalke nismo dotikali. Po tem, ko je vžgal, je avto ime prižgano CE lučko in OBD2 je pokazal kodo za 'crank position sensor', tako da bomo najprej zamenjali tega.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: coco66 in 66 gostov