Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
bluesman
Novinec
 
Prispevkov: 172
Pridružen: Ne jun 01, 2003 8:52 am

Rumena lučka za motor po tankanju premium dizla

Napisal/-a bluesman To sep 25, 2018 6:45 pm

Pozdravljeni,

imam passata 2.0 tdi 150 km, prevoženih 140 000 km. Do sedaj nobenih problemov. Skoz sem tankal navaden dizel, pri zadnjem polnjenju pa sem po pomoti tankal premium dizel na omv.

Po 100 km se mi je prižgala rumena lučka za motor. Vse deluje ok. Na youtubu sem našel, da (sicer za bencin) lahko menjava kvalitete goriva vpliva na senzorje, ker bi naj avto vbrizgal manj goriva (ali več ne spomnim se)

A pozna kdo to težavo? Mehanika imam čez tri dni, vendar moram v Ljubljano in se bom kar veliko vozil. ž

Hvala.
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1273
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Rumena lučka za motor po tankanju premium dizla

Napisal/-a mevden To sep 25, 2018 7:20 pm

Ma dvomim, da bi bilo gorivo krivo.za vsak primer obdrži račun dokler se to ne reši. Če bi bilo gorivo bi verjetno začela lučka goreti zelo kmalu po tankanju in ne šele po 100km. Bo potrebno na tester priklopiti im preveriti napako.je to že b8 model?
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2186
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Rumena lučka za motor po tankanju premium dizla

Napisal/-a RedBaron To sep 25, 2018 8:42 pm

Nekaj je narobe z avtom, prikopi ga na tester, nafta nima veze.
 
bluesman
Novinec
 
Prispevkov: 172
Pridružen: Ne jun 01, 2003 8:52 am

Re: Rumena lučka za motor po tankanju premium dizla

Napisal/-a bluesman Sr sep 26, 2018 5:26 am

Ja B8,

v petek sem naročen, mehanik pravi da se vozim lahko, ker je opozorilna lučka, da pa bomo pogledali. :)
 
Rokica2002
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: So dec 21, 2013 12:17 am
Kraj: Kranj-okolica

Re: Rumena lučka za motor po tankanju premium dizla

Napisal/-a Rokica2002 So sep 29, 2018 7:52 pm

Nekaj podobnega se je zadnjič meni zgodilo- v precej izpraznjen tank sem tankal dizla na Petrolu, kjer ga nikoli.
Ćez nekaj km (recimo 50) se je prižgala rumena lučka, avto je deloval normalno. Naslednji dan je po speljevanju rahlo pocukal, lučka je še kar gorela, avto je vlekel normalno. Čez pol ure ga ugasnem, prižgem nazaj in lučka ni več gorela. Naslednja dva dni je še takoj po speljevanju rahlo pocukal, potem se je pa situacija umirila in je do danes mir. :idea:
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 123 gostov