Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
micho92
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr okt 03, 2018 2:11 pm

Golf 5 ventilator hladilnika

Napisal/-a micho92 Sr okt 03, 2018 2:44 pm

Pozdravljeni

imam problem na svojem golf mk5 namreč dogaja se samo ob hladnih dnevih čez poletje je pa vredu

ko zjutraj prižgem avto mi na armaturni plošči ne kaže zunanje temp. in ventilator hladilnika in klime se prižgeta in delujeta na polno.....ko je motor enčas topel se pojavi nazaj zunanja temp in ventilatorja ugasneta...senzor zunanje temp. je menjan in kaže pravilno..to se dogaja samo ob mrzlih dneh poleti ni bilo tega problema
(temp motorja in vode sta normalna)
kaj bi lahko bilo prosim za pomoč
 
Uporabniški avatar
the_red
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Ne mar 23, 2008 1:03 pm
Kraj: LJ

Re: Golf 5 ventilator hladilnika

Napisal/-a the_red Sr okt 03, 2018 4:33 pm

Poglej s testerjem, koliko kaže temperatura hladilne tekočine preden ga vžgeš (števec na armaturki nima veze) v mrzlem jutru. Sem že imel enkrat podoben problem na enem Grandisu - kadar je bilo zelo mrzlo, je do določene temperature senzor kazal -40°C (mislim da toliko kaže, če ga izklopiš), potem pa se je kar naenkrat zbrihtal. Na nek čuden način so ta čas delali ventilatorji. Je bil pa isto VW 2.0 TDi (podoben motor kot v G5). Nov senzor je takrat rešil težavo.

Števec na armaturki ti te anomalije ne bo pokazal.

Imaš ob mrzlih jutrih vklopljeno ogrevanje šip?
Briši, ide Micubiši !!!
 
micho92
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr okt 03, 2018 2:11 pm

Re: Golf 5 ventilator hladilnika

Napisal/-a micho92 Sr okt 03, 2018 5:49 pm

To vem de na števci nima veze sam čudno se mi zdi ker takrat laufajo ko mi nekaže temp. senzor imam pa tudi novi
zjutraj tudi nimam naštelano na ogrevanje šip...enkrat sem edino sprobal ko je bilo vse vredu sem senzor izklopil pa sta se oba prižgala..
senzor sn pa kupil znamke Topran obstaja še pa eden dražji Hoffer
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 20 gostov