Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
yapka
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: To jun 03, 2008 10:07 pm

Kia Sportage, ropot motorja

Napisal/-a yapka Če okt 04, 2018 8:30 am

Na Kii Sportage (2.0 dizel, letnik 2015) se je na motorju začel pojavljati čuden ropot. Ropot ni enakomeren (frekvenčno ponavljajoč) ampak naključen. Bolj se sliši ko je hladen motor, ko je ogret malo manj. Sem ga posnel, posnetek je tule: https://www.dropbox.com/s/blmpluldyr0qs ... a.mp3?dl=0
Kaj bi to bilo? Prosim za mnenje...preden peljem na servis in me tam opalijo. :)
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Kia Sportage, ropot motorja

Napisal/-a INFINITI Če okt 04, 2018 7:54 pm

Kaj te imajo za opalit, če imaš garancijo do 2022?
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Kia Sportage, ropot motorja

Napisal/-a Fan Če okt 04, 2018 8:01 pm

Problem teh motorjev so ležaji glavne gredi in vbrizgalne šobe. V koliko bo začel tako ropotati tudi topel motor, se ne vozite - motor požene v cvet.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
yapka
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: To jun 03, 2008 10:07 pm

Re: Kia Sportage, ropot motorja

Napisal/-a yapka To okt 16, 2018 6:38 pm

Ugotovili smo kaj dela ropot. Kriv je vztrajnik, potrebna menjava le tega. In se seveda nisem kaj velik sekiral, saj sem predvideval da se bo popravilo preko garancije....a sem naletel na problem. Ker sem drugi lastnik in avto je bil kupljen v nemčiji (vse redno in po pravilih servisiran) ne morem uveljavljati te opevane 7 letne garancije. Odgovor iz Kie je, da je vozilo bilo uvoženo mimo pooblaščenega distributerja. Pa madona smo pa ja v EU. A je že imel kdo podoben primer? Kaj storiti?
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Kia Sportage, ropot motorja

Napisal/-a DePalmo To okt 16, 2018 6:44 pm

Pokličeš urad za varstvo potrošnikov in jim predstaviš svoj primer. Če ti bojo dali prav, bi osebno šel do odvetnika kateri bi spisal uradni dopis in ga poslal na Kio. Sklepam da te bojo potem bolj resno jemali, vendar to ni zagotovilo.
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Kia Sportage, ropot motorja

Napisal/-a INFINITI To okt 16, 2018 8:00 pm

Če je vse redno servisirano bodo kar morali popraviti. Garancijo 7 let daje KIA ne pa KMAG in velja za celo EU. Kaj bi moral - prositi njih da ti uvozijo avto? :lol: :lol: :lol:

https://www.kia.si/garancija
https://www.kia.si/garancija/vprasanja_in_odgovori
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Kia Sportage, ropot motorja

Napisal/-a pskoda To okt 16, 2018 8:29 pm

Garancija je vezana na avto ne na lastnike in garancija velja tudi, če je bil uvožen iz nemćije.
Povej jim, če ne bo šlo zlepa bo šlo pa preko sodnikov
Lp
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Kia Sportage, ropot motorja

Napisal/-a mrtwelvetrees To okt 16, 2018 8:55 pm

Jaz sem čudim, čemu takšen odpor, sej jim "tovarna" plača servisni poseg.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Kia Sportage, ropot motorja

Napisal/-a lin To okt 16, 2018 8:55 pm

Tako je s temi tako reklamiranimi 7 letnimi garancijami. Dokler je vse v redu z avtom ima 7let garancije, ko pa nastane problem pa privlečejo vse mogoče in nemogoče izgovore , da te garancije ne priznajo in podobno je pri vseh firmah želim , da ti uspe čeprav mislim , da jih bo težko prisiliti v to , da morajo priznati garancijo. Lahko je reči najemi odvetnika toda , ta ni zastonj . Poznam primer , ko je nekdo imel neskončne probleme s VW- golfom in najel odvetnika , na koncu je kratko potegnil kupec skupaj z odvetnikom žal.
 
Sriple Tix
Novinec
 
Prispevkov: 267
Pridružen: Pe feb 10, 2006 2:16 pm

Re: Kia Sportage, ropot motorja

Napisal/-a Sriple Tix Sr okt 17, 2018 4:12 am

Ni pri vseh firmah podobno.

Prav zaradi izkusenj clanov Avtomobilizma.com se nisem odlocil za KIO, temvec ze drugic vzel sestrski Hyundai. Popravilo v garanciji sem do zdaj moral uveljavljati le enkrat, ko mi je med delovanjem klime nekaj piskalo v armaturki (izvedel kasneje od sodelavca, da je bila klima pri njegovi KII izvzeta iz 7 letne garancije), vendar so mi zadevo resili brez kaksnih nepotrebnih vprasanj ali mojih stroskov.

Glede na zgornji primer bi se samo se enkrat zahvalil vsem, ki ste pisali o negativnih izkusnjah s SLO uvoznikom KIA avtomobilov, ceprav so mi modeli oblikovno vsecnejsi od Hyundajevih.
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Kia Sportage, ropot motorja

Napisal/-a lin Sr okt 17, 2018 11:07 am

Zelo pohvalno in prav je , da se napišejo tudi pozitivne izkušnje na servisih, saj se vedno izpostavljajo samo negativne , tudi sam bi pohvalil servis in to Krulc Nissan s katerim imam zelo pozitivne izkušnje.
 
yapka
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: To jun 03, 2008 10:07 pm

Re: Kia Sportage, ropot motorja

Napisal/-a yapka To nov 20, 2018 5:45 pm

Saga popravila vztrajnika se nadaljuje...jezen za pop*

Kot sem že zgoraj omenil, na KMAGu komplicirajo da ne morejo to poraviti na garancijo, ker je avto uvožen iz Nemčije. Po prigovarjanju se le pristali, pod pogojem, da se jim dostavijo vsi računi iz servisov. Avto je bil seveda redno servisiran. Naknadno pridobivanje računov je katastrofa zaradi GDPR (varstvo osebnih podatkov), vendar se se pridobili vsi računi. Nakar pošljeno te račune na KMAG in dobim nazaj odgovor, da ne morejo oziroma ne smejo popravljati na garancijo, ker je vozilo 3x preseglo servisne intervale, in sicer prvič 1200km, drugič 200km in tretjič 1500km. :shock: :? :x
Seveda se mi takoj poraja vprašanje: če bi kupil nov avto v Sloveniji in bi malo pred servisnim intervalom šel na daljšo pot v tujino, kjer za "malo malico" narediš tisoč kilometrov ali več, bi po njihovi logiki izgubil garancijo? In oni tako oglašujejo to 7-letno garancijo...seveda brez drobnega tiska, kjer so navedeni pogoji.
Sedaj bi prosil nekoga, ki ima podoben avto (Sportage, letnik 2015), da pogleda v garancijsko knjižico, ali mu piše da se mu prekine garancija, če preseže servisni iterval 30000km. Sam bi pogledal, vendar je avto nemški in je garancijska knjižica v nemščini, katero znam en k*.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Kia Sportage, ropot motorja

Napisal/-a nejc1 To nov 20, 2018 6:01 pm

Pri vsaki znamki se prekine garancija, v kolikor se preseže interval za določeno kilometrino oz. določen čas. Številke so seveda odvisne od znamke, recimo 1000-1500 km ali mesec dni čez interval... Če greš na kakšno daljšo pot ko se približuje servis bo pač treba prej malo pomislit in skočit na servis...
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1272
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Kia Sportage, ropot motorja

Napisal/-a mevden To nov 20, 2018 11:02 pm

Tast je pred dvemi leti kupil kio sportage, 2013. Kupil je slovensko vozilo pri sawalu postojna. Avto je tam stal kak mesec in ravno takrat ko je avto stal bi moral avto na servis. Mislim da kia tolerira 1 mesec zamude, več ne. Takoj ko jo je kupil je bilo 1 leto, 1mesec in 1 teden od zadnjega servisa. Seveda je takoj po nakupu šel na servis. Mislim da so nekaj tezili na servisu da zakaj pa sawal ni naredil servisa medtem ko se je avto prodajal. No uglavnem, kasneje je reklamiral neke zadeve in so mu jih priznali pod garancijo. Črešnik medvode.
 
yapka
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: To jun 03, 2008 10:07 pm

Re: Kia Sportage, ropot motorja

Napisal/-a yapka To jan 15, 2019 5:56 pm

Zgodba končana z mojim plačilom. To 7 letno garancijo si pa naj nekam vtaknejo!!!
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: Kia Sportage, ropot motorja

Napisal/-a Gosic To jan 15, 2019 6:20 pm

To ni problem Kia garancije, ampak Kmaga. Po mojem mnenju ste naredili napako, da ste popravljali iz svojega žepa.
Mi je pa zanimivo to, da kaj dlje od Kmaga ne vidite, kljub vsem 'hvalospevom' tu gor.
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1457
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Re: Kia Sportage, ropot motorja

Napisal/-a soso To jan 15, 2019 6:56 pm

Nisem si mislil, da lahko pride do okvare vztrajnika zaradi 2900 prevozenih km, ki niso bili narejeni znotraj servisnega intervala? Pa to so ja zreli za en svinjski metek
Dobra reklama za njih!
AH NI NAM LAHKO!
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Kia Sportage, ropot motorja

Napisal/-a nejc1 To jan 15, 2019 7:18 pm

A mislite, da bi bilo pri drugih znamkah drugače ali kaj? Če se prekorači servisni interval za določeno število dni ali kilometrov se pač prekine garancija, to ni problem Kie, ampak je pri vseh znamkah tako in tudi sploh ni važno ali je nek del crknil zaradi prekoračenih intervalov ali ne... Ko nek pooblaščenec uveljavlja garancijo, odgovorni najprej preverijo redno servisiranje, če kaj ne štima gre strošek popravila na ta servis... Ne vem pa koliko se lahko največ prekorači interval pri Kii, da še obvelja garancija, ima kdo podatek?
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Kia Sportage, ropot motorja

Napisal/-a limas To jan 15, 2019 8:01 pm

Vsak pooblaščen servis se z veliko vnemo loti pregleda dokumentacije, da binašel izgovor za zavrnitev garancijskega zahtevka. Na kiin marketinški trik "7 letna garancija" pa žal nasedajo mnogi naivni kupci novih vozil v upanju, da so v teh 7 letih "pokriti". Doživijo le 7 letno guljenje s plačevanjem predragih in netransparentnih servisnih storitev, kjer nimajo niti vpogleda v delo servisa.
Pri vseh novih avtih, ki sem jih imel, sem opravil "pooblaščeni"servis znotraj 1. leta, potem pa tam kjer serviserju zaupam in cena servisa ne presega 50% cene pooblaščenca.
 
fulgur
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: So mar 30, 2019 2:28 pm

Re: Kia Sportage, ropot motorja

Napisal/-a fulgur Po jun 21, 2021 9:42 am

Bom kar tule vprašal, čeprav ni vezano popolnoma na naslov teme. V avtu (Kia Sportage 2013 1,7 CRDI EX URBAN) sem našel tale kos, pa ne vem kam paše:

Slika

Slika

Se komu kaj dozdeva, od se je "utrgal" ta kos? Kam bi to pasalo? :huh:
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 30 gostov