Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
dugi206
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 28
Pridružen: To maj 26, 2015 5:31 pm

Ford C-max težave z cilindrom

Napisal/-a dugi206 Pe okt 05, 2018 3:58 pm

Pozdravljeni.

Danes se mi je po cca pol ure vožnje nenadoma prižgala lučka za motor(med vožno po avtocesti valda),in motor (celi avto) je začelo zelo tresti. Se ustavim na počivališču,ugasnem-vžgem ene 2x še vedno trese ,pogledam pod haubo,motor premetava cca 5cm sem ter tja,nikjer pa nič ni videt narobe. Ugasnem avto ,pokličem amzs. Pride možakar,jaz pa mu hočem demonstrirat kaj se dogaja,vžgem avto,lučka za motor še vedno gori,motor pa laufa normalno?!?!? Ja nič,avto nabaše in ga odpelje v njihovo delavnico , tam ga da na tester in ta pokaže napako P1263 (injektor,cilinder 3 napaka v delovanju). Pobrišejo mi še oranžno luč za motor ,zdaj avto deluje normalo,kot da se nič ni zgodilo.
Zdaj pa mene zanima ,ali je potrebno iti na servis da bi raziskali zakaj se je to zgodilo oz. da bi to preprečili ,da se v prihodnje nebi več. Ali sploh imajo kaj za popravit,če pa trenutno deluje vse normalno?

LP

Ford c-max l.2011
1.6 tdi
160000km
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Ford C-max težave z cilindrom

Napisal/-a pskoda Pe okt 05, 2018 4:47 pm

Problem na injektorju 3. Ali je slab potreben obnove ali slab stik na konektorju,...
Treba priklopit na tester pa pogledat kaj se dogaja z njim med delovanjem motorja
Lp
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Ford C-max težave z cilindrom

Napisal/-a nejc1 Pe okt 05, 2018 8:08 pm

Pri teh motorjih so težave s šobami še kar pogoste, zelo verjetno šoba zajebava, drugače pa na original tester in naj pogledajo in povejo..
 
dugi206
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 28
Pridružen: To maj 26, 2015 5:31 pm

Re: Ford C-max težave z cilindrom

Napisal/-a dugi206 So okt 06, 2018 7:17 am

Kaj menite,vozim pa se lahko normalno brez straha,da bi se zadeva ponovila,oz. če se že ponovi nima kaj bit huje narobe? Ker na servisni pregled sem naročen komaj konec tedna,avto pa sedaj deluje kot da se nič ni zgodilo. Avto pa valda rabim za službo.
Lp
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Ford C-max težave z cilindrom

Napisal/-a Ivan36 So okt 06, 2018 9:47 am

Itak, da nima kaj biti narobe razen mrde skurjen 3 cilinder pa še kak CAT gre rakom žvižgat, sej sem reku morda 8) Ker dobi preveč goriva, če je šoba slaba .... morda. Imaš pa že tudi preveč kilometrov prevoženih za ta mlinček. Eno je jih prevoziti v 3 letih, ko je še vse NOVO, drugo pa v več letih po malo.
Ford c-max l.2011
1.6 tdi
160000km
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Ford C-max težave z cilindrom

Napisal/-a titanius So okt 06, 2018 10:31 am

Kaj strašite fanta, da mu bo šel avto v tri krasne? Ista težava je bila pri meni. Prišel z daljše relacije, drug dan sem ga mrzlega vžgal samo za pomik v garažo, drug dan pa motor trese na 1200 obrati in sem mislil, da bo motor ven vrglo. Ugasnem avto za 10min, vžgem nazaj in glej ga, dela normalno. Ni gorela nobena lučka ampak sem vseeno odpeljal na prvi servis na priklop. Isto je pokazalo 3. šobo, mojster je dejal naj vlijem aditiv in opravim daljšo relacijo, je pa tudi možno, da je bilo kaj v gorivu in je trokiralo motor, posledično pokazalo napako na šobi. Vlil aditiv v tank in vozil oz. še danes vozim pa nisem nič delal na šobah.
 
dugi206
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 28
Pridružen: To maj 26, 2015 5:31 pm

Re: Ford C-max težave z cilindrom

Napisal/-a dugi206 So okt 06, 2018 11:32 am

Evo,danes se peljem cca 15km in avto gre lepo brez problemov,zadnjih 100 metrov pred ciljem pa mi avto naenkrat začne cukat,vklopi se opozorilna lučka (ne za motor) samo "service reqvired" al neki takega,avto zgubi moč,cuka,cuka... dokler ga ne vgasnem pa še enkrat vžgem.Takrat pa zopet vse ok,nobene lučke. Peljem 50m zopet začne naenkrat cukat kakor bi bile smeti v gorivu pa samo lučka za opozorilo.
Sem pa tankal avto pred 3-4 dnevi,pa mi je bilo tak sumljivo,ker ko sem tisto "tank pištolo" nagnil proti mojemu rezervoarju,je iz pištole izteklo cca2 dcl dizla,katerega sem potem moral popivnat z tistimi papirnatimi brisačami,ker ni steklo v rezervoar ampak se je naredila taka kuj konkretna luža okrog ,da sem porabil enih 10 brisačk da sem jo pobrisal. Mogoče pa je to krivo.lp
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Ford C-max težave z cilindrom

Napisal/-a limas So okt 06, 2018 6:13 pm

Če ni nič steklo v rezervoar, potem to ne more biti razlog za motnjo.
V vsaki pištoli ostane nekaj goriva od predhodnika, ki se mu je mudilo, malo verjetna pa je tako velika količina - 2 dl.
Nekdo ti je svetoval uporabo sredstva za čiščenje šob. Zdaj, ko imaš poln tank, nalij tekočino in upaj, da se bo do servisnega datuma kaj spremenilo.
 
dugi206
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 28
Pridružen: To maj 26, 2015 5:31 pm

Re: Ford C-max težave z cilindrom

Napisal/-a dugi206 So okt 06, 2018 7:27 pm

evo zdaj je avto stal pol dneva, ga vžgem,te pa mi zagori lučka za motor pa še za ESP. 2-3x probam ugasnit pa vžgat pa se nič ne spremeni. Tej pač ugasnem in pustim. (do jutri :? )
 
Uporabniški avatar
DX5050
Novinec
 
Prispevkov: 458
Pridružen: Pe jun 24, 2011 11:09 am

Re: Ford C-max težave z cilindrom

Napisal/-a DX5050 So okt 06, 2018 7:51 pm

Pa kaj ti misliš, da se bo sam popravil?? :roll:
Več kot očitno je nekaj narobe. Nehi se igrat, predn bo šlo še kaj rakom žvižgat...
Ne naredi vseh napak sam, daj priložnost za to tudi drugim.
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Ford C-max težave z cilindrom

Napisal/-a titanius So okt 06, 2018 9:49 pm

Se posipam s pepelom,ocitno so vecje tezave kot so bile pri meni. Uporabnik TrijoAdijo je mojster za Forde,upaj na njegovo mnenje xD drugace pa v ponedeljek na tester.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Ford C-max težave z cilindrom

Napisal/-a Fan So okt 06, 2018 10:43 pm

dugi206 je napisal/-a:evo zdaj je avto stal pol dneva, ga vžgem,te pa mi zagori lučka za motor pa še za ESP. 2-3x probam ugasnit pa vžgat pa se nič ne spremeni. Tej pač ugasnem in pustim. (do jutri :? )


Toliko časa se bo prižigalo in ugašalo, da bo motor ugasnil za vedno. Že uporabnik "Ivan36 " je lepo napisal kaj se lahko zgodi.
Vozilo do obiska servisa parkirajte, prosite vašega mehanika da vas terminsko prej sprejme ali peljite do kakšnega lokalnega mojstra/mehanika/popoldanca, ki ima tester in zna z njim delati.

dugi206 je napisal/-a: Tej pač ugasnem in pustim. (do jutri :? )


Ja ponoči se bo čudežno sam popravil :D
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
nevahafner
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Sr maj 30, 2018 9:07 pm

Re: Ford C-max težave z cilindrom

Napisal/-a nevahafner Če okt 11, 2018 1:54 pm

Takoj na fordov servis. Bodite pozorni in natančni pri servisiranju. Samo tako boste preprečili okvaro motorja, če sploh. Imam focusa, l. 2012, 1.0 ecoboost. Ima že tretji motor, zadnji strošek 6150 eur. Zdrži približno 45 000 km. Zelo pomembna je pravilna uporaba olja, tam lahko pride do napak. Sicer so super avtomobili, imajo odlične vozne lastnosti, motorji so pa hud problem. Pridružite se skupini na FB Ford ecoboost Night mare. Boste imeli kaj prebrati. Vse od fieste, focusa, C - maxa, Kuge. 1600 motorjev je bilo že okvarjenih in to še huje, kot pišete vi.
Jaz ne upam več kupiti forda, vam pa želim čim manj težav z njim.
Lep pozdrav, Neva
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Ford C-max težave z cilindrom

Napisal/-a nejc1 Če okt 11, 2018 7:07 pm

A zdaj boš pa že v vsaki temi jamrala o tem tvojem problemu, ki nima nobene veze s tem motorjem tukaj.. Aja 1600 motorjev na ogromno število prodanih ecoboostov je izredno majhen delež...
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Ford C-max težave z cilindrom

Napisal/-a pskoda Če okt 11, 2018 7:15 pm

Se pravi ford lahko prodaja šrot od motorja in so še vedno top. Drugi še posebno vw pa kakšen zajebava so pa vsi zanič in da ne omenim vw proda xy krat več avtomobilov kot ford
Lp
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Ford C-max težave z cilindrom

Napisal/-a nejc1 Če okt 11, 2018 7:25 pm

Danes je vse bolj švoh narejeno kot včasih in vse crkuje ne glede na znamko, predvsem je odvisno od sreče kako se nastaviš... Vw je zelo soliden v povprečju in logično, da če se jih ogromno proda, da jih tudi kar nekaj zajebava ali crkne, sicer ga pa predvsem znajo grajat taki, ki ga sploh nikoli niso imeli...
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Ford C-max težave z cilindrom

Napisal/-a esem Če okt 11, 2018 9:15 pm

nejc1 je napisal/-a:...sicer ga pa predvsem znajo grajat taki, ki ga sploh nikoli niso imeli...
Na primer neodvisni strokovnjaki za statistično obdelavo, ki v (ponarejenih?) anketah (lažnih?) lastnikov VW zavestno porivajo VW navzdol na lestvici za zanesljivost. :roll: :roll:
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Ford C-max težave z cilindrom

Napisal/-a TrijoAdijo Pe okt 12, 2018 7:34 am

Tule bi znal bit električni problem. Lahk je električen del injektorja švoh,lahk je slaba napeljava - nekje slab stik. Bo treba v tej smeri pogledat, kaj ga muči. Pa čimprej...
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
dugi206
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 28
Pridružen: To maj 26, 2015 5:31 pm

Re: Ford C-max težave z cilindrom

Napisal/-a dugi206 Ne okt 14, 2018 6:30 am

Evo da javim kak je šlo. V torek sem avto pelja na ford servis,tam so ga še enkrat priklopili na tester in niso odkrili napake. Pregledali so šobe,kable,tlak goriva, naložili novi software in avto gre. Plačal sem dve servisni uri in to je to. Zdaj se moja deklina vozi z njim vsaki dan in gre vredu,edino je rekla kot da nima moči tak kot je imel ponavadi (peljala se je po AC 140kmh pa je začel motor malo cukat, drugič pa se je peljala v klanec (na pohorje) pa ji je glih tak nekaj cukal.) Tako da sem si ravno sedaj naročil tekočino za čiščenje šob (kakor ste mi tukaj svetovali) v torek jo dobim,pa bom probal s tem,da malo počistim smeti. Čez cca 3000km pa imam mali servis,pa bom takrat še poleg menjal filter goriva,če je ta slučajno poln. Lp
 
dugi206
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 28
Pridružen: To maj 26, 2015 5:31 pm

Re: Ford C-max težave z cilindrom

Napisal/-a dugi206 To okt 23, 2018 9:13 am

Evo, minilo je 14 dni,napaka se zopet pojavila ( Prižge se lučka za ESP pa oranžna za motor ali pa samo ESP,potem pa gre avto v safe mode in se ne moreš z njim peljati več kot 30 kmh) . Včasih se med izklopom in ponovnim vžigom avta,lučka sama ugasne in avto deluje brezhibno. Dva dni nazaj se je napaka ponovno pojavila po resetiranju zopet čez cca 10 minut,pred tem pa je po resetiranju "zdržala" cca 10 dni. V glavnem,avto je bil pri pooblaščenem ford serviserju zdaj zopet 2 dni da so ga stestirali in zaključek : nevejo kaj bi blo narobe. Mislijo da je nekaj z elektroniko-računalnikom ( pa so vse na novo nalagali,updatali...) Tak da grem zdaj po avto,pa ko bo drugič "crkno" ga bom pa nekam drugam peljal. Kam naj peljem forda v Mariboru? Filipiča se izogibam,nimam dobrih izkušenj z njim.
Lp
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Majestic-12 [Bot] in 40 gostov