Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Ropot hladnega motorja Octavia 5E 2.0 TDI

Napisal/-a void To okt 09, 2018 7:56 am

Firediver je napisal/-a:Pa sem že mislil kupiti zase prvi avto iz VAG koncerna, pa berem, da je isti šmorn glede motorjev kot vsi ostali (upaj na garancijo, pa moli, da se servis zavzame zate...).
Za isti šmorn pa ne bom dajal več, rajši dam manj, pa sem pripravljen na popravila (kljub temu doslej brez večjih popravil...pa vozim kao "sranje" od PSA).


Tisti ki šraufamo vse znamke že dolgo vemo, da so "fauve" motorji zelo slabi zadnje desetletje in so totalno nasprotje od gostilniškega in splošnega mita o neki superiornosti in kakovosti nad drugimi. Recimo jaz osebno bi 5x razmislil če bi uzel ta novi 1.0 TSI ali pa 1.5 TSI. Razn če so se kaj naučili iz failov prejšnih TSIjev. Ampak dvomim, treba je sklestit stroške materiala na minimum in bo spet isto, samo bo mogoče ketna zdržala 50k km več. Se pravi ene 130k :lol:
Temu v prid govorijo tudi vse možne statistike o kakovosti, kjer je fauve grupa čisto povprečna ali pa podpovprečna. Razn škoda je skos bolj proti vrhu, zanimivo :D
 
francko
Novinec
 
Prispevkov: 255
Pridružen: Pe apr 08, 2016 7:53 pm

Re: Ropot hladnega motorja Octavia 5E 2.0 TDI

Napisal/-a francko To okt 09, 2018 7:58 am

pilon je napisal/-a:Danes zjutraj preizkusil nasvet francko-ta.

Ropot ne utihne, ko se pritisne zavora :( :( :( :(



Saj čisto utihne ne, zvok bi se pa moral spremenit. Vsaj takt ropota.

Pa parkrat je treba pritisnit zavoro, ti pa poslušaj! Če to sprobavaš sam, ne bo uspeha, saj se ropot takoj pojavi nazaj čim nehaš pritiskati zavoro.
 
anzes
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Če jan 18, 2018 6:35 pm

Re: Ropot hladnega motorja Octavia 5E 2.0 TDI

Napisal/-a anzes To okt 09, 2018 10:43 am

Pozdravljeni,

identični zvok, kot se pojavlja tebi, se pri mojem avtu pojavlja tudi že lep čas.

https://youtu.be/kG0F4nfp8CA

Pustil avto že na servisu en dan samo zaradi tega, da se je avto popolnoma ohladil, ker meni se pojavla ropot samo dokler se avto ne segreje, potem zvoka ni več.
Menjali so mi jermen in napenjalce pa čisto nič bolje.

Lp Anže
 
mardy
Novinec
 
Prispevkov: 437
Pridružen: Če avg 11, 2011 9:38 am

Re: Ropot hladnega motorja Octavia 5E 2.0 TDI

Napisal/-a mardy To okt 09, 2018 12:17 pm

https://youtu.be/f_f6bogJS2Q?t=10

Nisem vedel da si nabavil Golf 2 1.6D 8)

Kaj pa če bi se poskusilo z oljem druge viskoznosti/znamke? Pač predlog....

Da kvaliteta pada je jasno, ni pa treba metat vse 2.0tdi v en koš. Tudi 2.0hdi je vsemogočen, pa vendar poznam primer, ko je bil več na servisu kot na cesti. Pa morda še to, da če gledaš statistiko koliko 2.0tdi-jev je na cesti, bo tudi več ljudi poročalo o težavi kar je logično. Torej ima Ssangyong najboljše dizelske agregate.

Da novi motor od začetka troši več olja, je sprejemljivo, in tudi tovarniško deklarirano, pa ne samo za VAG. To, da pa troši hladilno, ni normalno, in ti prodajajo suhe žemlje. A se hladilna meša z oljem, kakšne barve je tekočina? Doseči se da marsikaj na servisu, nekomu so na a.com že menjali novi avtomobil (Seat Altea?).

Kaj pa če ti zaradi manjka hladilne avto zakuha? Kdo je tukaj odgovoren - ti, ali avto z prirojeno napako in koncern ki je ne prizna? :evil:
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Ropot hladnega motorja Octavia 5E 2.0 TDI

Napisal/-a void To okt 09, 2018 1:55 pm

Vse drži kaj si povedau, ampak pri njih je to še posebej opazno in dokaj nenadno.
Pravtako imam kolega, ki dela v enem Slovenskem podjetju kjer proizvajajo dele za vse velike proizvajalce. Njihov moto je "ne gre nam tako slabo, da bi delali za Volkswagen." To pa zato, ker odkar je bla kriza z diesel gateom, skušajo nazaj dobiti vsa dnar ki so ga zgubili in to na plečih dobaviteljev.
Zbijajo cene, pišejo reklamacije za brezveze, postavljajo nemogoče zahteve itd itd.

Uglavnem, zelo so prepričani v to da si lahko ponosen na to, da lahko delaš za njih, pa magari z 0 dodane vrednosti. Lahko si predstavljaš kakšne stvari se začnejo dogajati, ko začnejo dobavitelji šparati z materialom, na proizvodnih procesih ko ne generarirajo dodane vrednost -> slaba roba. To se jim že dogaja in še slabše bo.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Ropot hladnega motorja Octavia 5E 2.0 TDI

Napisal/-a limas To okt 09, 2018 5:55 pm

void je napisal/-a: To pa zato, ker odkar je bla kriza z diesel gateom, skušajo nazaj dobiti vsa dnar ki so ga zgubili in to na plečih dobaviteljev.


Točno to sem pričakoval, da bo kdo javno napisal/povedal.
Z vsem se strinjam.
Najraje bi zgornji post prelimal na vse folcvagen/škoda bilbord plakate, da bi marsikaterem državljanu prihranil živce in denar.

Če se že hoče na vsak način ostati na določeni znamki proizvajalca, je dobro kupiti kakšen rabljen preverjen model, ki se je glede zanesljivosti dobro izkazal.
 
pilon
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 80
Pridružen: Pe jun 05, 2009 11:56 am

Re: Ropot hladnega motorja Octavia 5E 2.0 TDI

Napisal/-a pilon To okt 09, 2018 9:44 pm

francko je napisal/-a:
Saj čisto utihne ne, zvok bi se pa moral spremenit. Vsaj takt ropota.



Pravkar osebno preizkusil....imaš prav.....zjutraj sem moji naročil naj preveri.....ženskam je pač vse isto :D
Spremeni se takt ropota pa malo tudi jakost oz. ni več tistega izrazitega klofanja.

mardy je napisal/-a:
Nisem vedel da si nabavil Golf 2 1.6D 8)



Jaz tudi ne....mogoče ga pa pri naslednji registraciji uspem prijavit kot oldtimerja =P


mardy je napisal/-a:
Da novi motor od začetka troši več olja, je sprejemljivo, in tudi tovarniško deklarirano, pa ne samo za VAG. To, da pa troši hladilno, ni normalno, in ti prodajajo suhe žemlje. A se hladilna meša z oljem, kakšne barve je tekočina?



Ko sem nazadnje preverjal / dolival hladilno ni bilo nobene izrazite spremembe (izrazito druge barve ali prisotnost olja na vrhu).

Jutri ga bolj detalno pregledam, danes je bilo že temno.
 
pilon
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 80
Pridružen: Pe jun 05, 2009 11:56 am

Re: Ropot hladnega motorja Octavia 5E 2.0 TDI

Napisal/-a pilon To okt 09, 2018 9:47 pm

anzes je napisal/-a:Pozdravljeni,

identični zvok, kot se pojavlja tebi, se pri mojem avtu pojavlja tudi že lep čas.

https://youtu.be/kG0F4nfp8CA

Pustil avto že na servisu en dan samo zaradi tega, da se je avto popolnoma ohladil, ker meni se pojavla ropot samo dokler se avto ne segreje, potem zvoka ni več.
Menjali so mi jermen in napenjalce pa čisto nič bolje.

Lp Anže


Pa tvoj čist isto klofa kot moj....kolk imaš prevoženih, če ni skrivnost......upam, da vsaj že 200k+++, da se malo potolažim :) =P
 
anzes
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Če jan 18, 2018 6:35 pm

Re: Ropot hladnega motorja Octavia 5E 2.0 TDI

Napisal/-a anzes Sr okt 10, 2018 11:40 am

Ja dobrodošel med ropotarneži :roll: . Razumel bi mogoče prej da tako ropota pri 200+++ali bolje rečeno 300+++,ne pa sedaj.

Naj te "potolažim" da ima moj avto dobrih 87.000km in nič več.

Kaj potem pravite, da ta ropot res dela rotor na podtlačni črpalki in tudi ob menjavi, se stvar ne bi odpravila? :?
 
francko
Novinec
 
Prispevkov: 255
Pridružen: Pe apr 08, 2016 7:53 pm

Re: Ropot hladnega motorja Octavia 5E 2.0 TDI

Napisal/-a francko Sr okt 10, 2018 3:46 pm

Tako je.

Naj te pa še jaz potolažim... klofajo novi avti z 0 km. Ne začne se po par 500km.
 
pilon
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 80
Pridružen: Pe jun 05, 2009 11:56 am

Re: Ropot hladnega motorja Octavia 5E 2.0 TDI

Napisal/-a pilon Sr okt 10, 2018 9:06 pm

Saj vem, da je nov bil hladen tudi bolj glasen.....samo tak tolko, da te strah postane kje in kdaj bo kaj vn pogledalo, pa definitivno ni!!
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Ropot hladnega motorja Octavia 5E 2.0 TDI

Napisal/-a pskoda Če okt 11, 2018 5:40 am

Vakum pumpa je zgoraj zadaj na motorju na voznikovi strani. Potegni plastičen pokrov dol in jo boš videl.
Tebi ropota na desni oz sovoznikovi strani
Lp
 
francko
Novinec
 
Prispevkov: 255
Pridružen: Pe apr 08, 2016 7:53 pm

Re: Ropot hladnega motorja Octavia 5E 2.0 TDI

Napisal/-a francko Če okt 11, 2018 6:12 am

Narobe.

Pumpa je tam kjer ropota. Spodaj na sovoznikovi strani visokotlacna z oljno.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Ropot hladnega motorja Octavia 5E 2.0 TDI

Napisal/-a pskoda Če okt 11, 2018 7:24 am

Ta motor nima probleme z oljno pumpo. Možne probleme oz znane promleme ima z vakum pumpo (bolj ropota) in vodno pumpo, ki rada pušča
Lp
 
francko
Novinec
 
Prispevkov: 255
Pridružen: Pe apr 08, 2016 7:53 pm

Re: Ropot hladnega motorja Octavia 5E 2.0 TDI

Napisal/-a francko Če okt 11, 2018 7:45 am

Tako kot si napisal. Vendar je oboje spredaj/spodaj na sovoznikovi strani.
 
snel
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Ne okt 28, 2018 2:18 pm

Re: Ropot hladnega motorja Octavia 5E 2.0 TDI

Napisal/-a snel Po okt 29, 2018 1:01 pm

Živjo,

Sem lastnik VW Golf GTD 2014 letnik. Kupil sem rabljenega in takrat ko sem ga kupil je bil seveda segret tako, da ropotanja nisem mogel slišati. Potem sem ugotovil, da se enak zvok kot na posnetkih pojavlja tudi pri meni a samo, ko je motor hladen. Obiskal sem tri serviserje in vsak pravi, da če bi bilo kaj narobe bi do zdaj že crknilo. Za vsak slučaj sem opravil veliki servis (vodna pumpa, šponerji, jermeni) in mali servis, vendar ropotanje še vedno ni izginilo. Vem da vam je vse kar sem napisal že znano, vendar me ta zvok zelo moti in če se ga ne bom rešil bom razmišljal o prodaji pa čeprav sem težko našel to kar sem hotel imeti. Zanima me ali se je kdo na tem svetu rešil tega problema? Če je odgovor DA potem me zanima kaj je treba zamenjati.

Hvala in lep pozdrav.

https://www.youtube.com/watch?v=y1yAado ... e=youtu.be
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Ropot hladnega motorja Octavia 5E 2.0 TDI

Napisal/-a emozul Po okt 29, 2018 1:51 pm

Evo, tema, kjer so našli krivca.
Preberi celo temo, pa boš videl, da je to zvok, ki se ga boš mogel navaditi :( , tako kot jaz.
viewtopic.php?f=6&t=107585
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Ropot hladnega motorja Octavia 5E 2.0 TDI

Napisal/-a uros11 Po okt 29, 2018 1:51 pm

Sem poslušal in nisem slišal nič posebnega. Nek zvok v ozadju, ki narašča in pada, vendar ali tega slišiš v kabino?
 
Joshy79
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 50
Pridružen: Če sep 21, 2017 12:32 am

Re: Ropot hladnega motorja Octavia 5E 2.0 TDI

Napisal/-a Joshy79 Po okt 29, 2018 2:39 pm

Mah, ti 2.0TDI motorji so prava katastrofa če mene vprašate. Jaz imam Passata 2.0TDI, ki tudi ropota, oziroma malo glasneje "reglja" kot so temu strokovno rekli "strokovnjaki" na pooblaščencih. Sicer meni ne ropota na tak način kot tukaj opisujejo, vendar pa kljub neštetim obiskom na različnih servisih, menjanim šobam, kompletu vztrajnik/sklopka in ob menjavi še kupu nekaterih drugih stvari, tega ropotanja, se opravičujem "regljanja" kot je očitno strokovni izraz za to... ni uspelo nikomur odpraviti... Vsepovsod sem dobil isti odgovor, da motor pač malo glasneje "reglja" vendar pa drugače deluje brez problemov...
 
PINki92
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 40
Pridružen: Sr feb 22, 2012 8:59 am

Re: Ropot hladnega motorja Octavia 5E 2.0 TDI

Napisal/-a PINki92 Po okt 29, 2018 4:54 pm

Zanimivo koliko osebkov vas zmoti takšen zvok. Dosti mam in atekov ga niti slišali ne bi in bi samo furali dalje. Sam ga sicer opazim, vendar me ne moti, se navadiš. Nimam pa filinga, da bi bilo kaj narobe in niti ne bi šel zaradi tega v (nepotrebne) stroške, dokler se sliši tako na rahlo in ne začne postajati zvok bolj glasen/opazen/neprijeten.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: esem, Google Adsense [Bot] in 33 gostov