Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
pilon
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 80
Pridružen: Pe jun 05, 2009 11:56 am

Ropot hladnega motorja Octavia 5E 2.0 TDI

Napisal/-a pilon Ne okt 07, 2018 11:27 am

Pozdravljeni,

gre se za novo kupljeno, leto in pol staro oktavijo 5E karavan 4x4 2.0TDI 110kw, prevoženih 42.000km.

Ker avto uporablja partnerka, ga poredko slišim ob mrzlem zagonu. Včeraj pa sem imel priložnost. Avto sem hladen zagnal, nato pa šel preverjat tlak v kolesih. Takoj, ko sem odprl vrata, sem slišal nek čuden ropot motorja. Tak kot iz pripetih linkov.

https://www.youtube.com/watch?v=NSvXzapSgss

https://www.youtube.com/watch?v=KomVV1BI1Tw

Po jakosti nekje med obema posnetkoma, definitivno pa istega tipa. Nisem ga uspel točno locirat od kje je, definitivno prihaja iz sovoznikove strani motorja, okolica jermenov. Za ogret motor ne morem trdit, da zvok povsem izgine, definitivno pa je tišji, ker ga v ogretem stanju do sedaj nisem zasledil.

Avto itak peljem na servis, ker je še v garanciji.
Da pa ne pridem na servis čisto nepripravljen in da me ne odslovijo v stilu "to je vse čisto normalno", tukaj sprašujem za vaša mnjenja oz. če je že kdo imel podobne teževe z VAG skupino.
Avtor v tekstu opisuje "Es gibt dazu eine TPI von Skoda". Kaj to pomeni? Malo sem guglal in očitno gre za iz tovarne znane napake, vendar pa nisem uspel najti česa na omenjen problem.

Mogoče omenim še to, da motor konstantno kuri hladilno tekočino. Ko je bil povsem nov, je bila po 5000 km posoda hladilne skoraj prazna. Potem pa se je poraba zmanjšala. Na servisni interval olja (15.000km) pride nivo hladilne tekočine iz max. na min. Na servisu sem to omenil, pa je bil odgovor, da je to za 2.0TDI-je precej normalen pojav, da nekje do 4-5 servisa izmanjkuje hladilna tekočina.

Hvala za odgovore.

Lp
Aleš
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Ropot hladnega motorja Octavia 5E 2.0 TDI

Napisal/-a pskoda Ne okt 07, 2018 11:39 am

To je čisto navadno nakladanje. Imel sem 2.0tdi sicer z 135kw od novega in hladilna ni nikoli primanjkovalo. Sicer sem slišal, da imajo nekateri 2.0tdi probleme z vodno pumpo puščanje hladilne
Lp
 
dejc99
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 79
Pridružen: Sr okt 01, 2008 5:11 pm

Re: Ropot hladnega motorja Octavia 5E 2.0 TDI

Napisal/-a dejc99 Ne okt 07, 2018 12:46 pm

pilon je napisal/-a:da je to za 2.0TDI-je precej normalen pojav, da nekje do 4-5 servisa izmanjkuje hladilna tekočina.

Ravno prav, da avto ni več v garanciji :), potem pa predračun za popravilo...
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Ropot hladnega motorja Octavia 5E 2.0 TDI

Napisal/-a RedBaron Ne okt 07, 2018 4:38 pm

A niso imeli/imajo 2.0 TDI probleme z vakuum črpalkami... menda znajo biti precej glasne, tudi menjava ne pomaga, deluje pa normalno... sicer ne vem, če je to pri tebi vzrok tega zvoka...
 
Joshy79
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 50
Pridružen: Če sep 21, 2017 12:32 am

Re: Ropot hladnega motorja Octavia 5E 2.0 TDI

Napisal/-a Joshy79 Ne okt 07, 2018 5:43 pm

No ja, pri tistih dveh linkih ki si jih posredoval je v obeh primerih govora o menjavi motorja. Pri enem posnetku pravi da je imel metalne delce v posodi z oljem in da naj bi bile težave z odmično gredjo oziroma z ležaji odmične gredi, v drugem posnetku pa pravi da so mu najprej menjali oljno črpalko vendar ni bilo nič boljše, zato so mu morali menjati motor.
Kar se pa tiče tega da je kao normalno da nenehno dolivaš hladilno tekočino, pa bi jim jaz samo rekel da lahko oni to govorijo kaki neumni blondinki ki nima pojma o avtomobilih ne pa meni...
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Ropot hladnega motorja Octavia 5E 2.0 TDI

Napisal/-a esem Ne okt 07, 2018 5:53 pm

Še boljše bi bilo zahtevati, naj to pisno podkrepijo, ko pa bo ribnu, zahtevat odškodnino, npr nov motor.
 
francko
Novinec
 
Prispevkov: 255
Pridružen: Pe apr 08, 2016 7:53 pm

Re: Ropot hladnega motorja Octavia 5E 2.0 TDI

Napisal/-a francko Ne okt 07, 2018 6:11 pm

Splošna napaka
SQL ERROR [ mysqli ]

Incorrect string value: '\xF0\x9F\x98\x90\x0A\x0A...' for column 'post_text' at row 1 [1366]

Med nalaganjem te strani je prišlo do SQL napake. Prosimo, kontaktirajte administratorja, če se bo ta težava ponovila.



Zakaj ne gre poslati prispevka??
 
pilon
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 80
Pridružen: Pe jun 05, 2009 11:56 am

Re: Ropot hladnega motorja Octavia 5E 2.0 TDI

Napisal/-a pilon Ne okt 07, 2018 6:12 pm

No....da ne bo kdo rekel, da nabijam.

Posnetek najinega avta.

Meni zvok ni niti najmanj všeč kaj šele da bi se mi zdel ok.


https://www.youtube.com/watch?v=BiRCf0aMsQI&feature

https://www.youtube.com/watch?v=f_f6bogJS2Q&feature


Tisto s hladilno pa je zaznamek v servisnem poročilu....jaz sem jih opozoril, če se njim to zdi ok, bojo pač imeli težave z mano, ko bo rikno.
 
francko
Novinec
 
Prispevkov: 255
Pridružen: Pe apr 08, 2016 7:53 pm

Re: Ropot hladnega motorja Octavia 5E 2.0 TDI

Napisal/-a francko Ne okt 07, 2018 6:15 pm

Prej link do slike naložim...
http://shrani.si/f/l/qE/2XKQk8UQ/sdasdasd.png

viewtopic.php?f=6&t=107585


Da je to to lahko tudi sprobaš!

Ko ropota,naj nekdo gre v avto in parkrat pritisne zavoro...ti pa poslušaj ropot...ti bo takoj jasno.

Lp
 
Uporabniški avatar
luxxx7
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 538
Pridružen: So sep 10, 2011 12:03 pm

Re: Ropot hladnega motorja Octavia 5E 2.0 TDI

Napisal/-a luxxx7 Ne okt 07, 2018 7:10 pm

Pa so problemi s podtlačno črpalko samo pri motorjih vgrajenih v Škode?

Namreč za VW ali AUDI še nisem slišal za ta problem. Kolikor vem pa je popolnoma enak motor v celotnem VAG koncernu.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Ropot hladnega motorja Octavia 5E 2.0 TDI

Napisal/-a Fan Ne okt 07, 2018 7:44 pm

Meni se sliši kot variabilna jermenica ki jo olje ne more nastaviti. Preverite ali je njeno delovanje pravilno in ali ni preskočeno za 1 zob, na jermenici. Pri toplem motorju se to ne sliši, ker elektronika spremeni vžige.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
pilon
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 80
Pridružen: Pe jun 05, 2009 11:56 am

Re: Ropot hladnega motorja Octavia 5E 2.0 TDI

Napisal/-a pilon Ne okt 07, 2018 10:24 pm

Fan...kakšna variabilna jermenica.

Če sem prav gledal in je ta motor skupine EA288, potem nima kakšne variabilne jermenice na sklopu zobatega jermena.

Na strani kjer ruži se res nahaja spodaj oljna in vakuum črpalka, ta "preklopljiva" vodna črpalka in visokotlačna črpalka.

Edin variabilni del je na vodni črpalki.
Ali se motim?
Priponke
1.JPG
4.JPG
2.JPG
3.JPG
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Ropot hladnega motorja Octavia 5E 2.0 TDI

Napisal/-a pskoda Po okt 08, 2018 6:02 am

Po tem posnetku bi jaz rekel, da je vodna pumpa (coolant pump).
Kolikor se spomnim je vakum črpalka na drugi strani motorja se pravi na voznikovi in je slišat bp
Lp
 
francko
Novinec
 
Prispevkov: 255
Pridružen: Pe apr 08, 2016 7:53 pm

Re: Ropot hladnega motorja Octavia 5E 2.0 TDI

Napisal/-a francko Po okt 08, 2018 6:14 am

Tako so tudi meni govorili da je vodna pumpa.. po dvakratni menjavi na pooblaščencu so pa ke ugotovili ta to ni to.

Lp
 
pilon
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 80
Pridružen: Pe jun 05, 2009 11:56 am

Re: Ropot hladnega motorja Octavia 5E 2.0 TDI

Napisal/-a pilon Po okt 08, 2018 8:01 pm

psskoda.....kolikor jez gledam podatkovne liste je vakum črpalka skupaj z oljno in se nahaja na strani zobatega jermena.

Če ni vodna črpalka, potem bo res kot je rekel francko vakum črpalka.

Tolk o kvaliteti.....kej so avti, ki so jih delali pred 15. leti :? :? :( :( :(
Priponke
5.JPG
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Ropot hladnega motorja Octavia 5E 2.0 TDI

Napisal/-a titanius Po okt 08, 2018 9:37 pm

Se opravičujem vnaprej ampak 2.0TDi že od prve generacije b6 Passatov ni bil zanesljiv. In zame tud nikoli ne bo. Pa da ne bo pomote, zelo so mi všeč razni AUDI-ji ter tudi VW-ji kot so Touran,Golf Varriant etc ampak na žalost me zaradi raznih tem o 2.0TDi ter 1.6TDi enostavno ne potegne. Pitje hladilne tekočine,šobe itd.. To so vsekakor izredni stroški, ki jih z avtom tipa Octavia in 50t km ne bi smeli imet še vsaj naslednjih 200t km. Vsekakor upam, da boste problem rešili čim bolj ugodno ter čim prej. Kupili bi P508 za 4-5k eur ceneje ter se vozili brez raznega ropotanja.
 
pilon
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 80
Pridružen: Pe jun 05, 2009 11:56 am

Re: Ropot hladnega motorja Octavia 5E 2.0 TDI

Napisal/-a pilon Po okt 08, 2018 10:24 pm

Žal mi razni Pežoji, Citroeni in Fordi sploh ne sedejo....z Korejcen sem že poizkusil, pa se je končalo klaverno.... :(

Ne me narobe razumet....niti slučajno ne zagovarjam znamke in tega kar se dogaja. Človek vendar kupi nov avto zato, da ga ni potrebno po servisih vlačit. Če bi hotel avto vsak mesec ne servis peljat bi si kupil starega.

Službeno prihajam iz pretežno avtomobilske branže. Kar se tu dogaja zadnjih nekaj let je katastrofa. Vse povsod se samo špara. Ni več razvoja v smislu, da naj bo nekaj vzdržljivo in dolgo učinkovito, samo v smislu kje se bo kaj materiala odvzelo oz. nadomestilo s cenejšimi opcijami, zato da se pomnoženo s kosi, v proizvodnih stroških prišparajo miljoni. Ko sem nazadnje bil prisoten pri pri varjenju prednjega obesja (znamke ne bom omenjal).....ne vprašaj.....materiali pod dimenzionirani in sestavljeni kot puzli, varjenje pa s takim šusom, da pridejo končni izdelki vijoličasti iz linije. Potem se pa čudimo, da pojahaš en robnih, pa je potrebno že skoraj pol avta zamenjat. Tega včasih ni bilo, zato so pa avti zdržali malo več kot danes.

Po drugi strani, so pa izdelki in polizdelki danes tako pomešani, da se omenjena vakum črpalka zagotovo znajde tudi na kakem vozilu, ki ni iz VAG koncerna. Isto je z injektorji, z vodnimi črpalkami,....
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Ropot hladnega motorja Octavia 5E 2.0 TDI

Napisal/-a pskoda To okt 09, 2018 5:53 am

Jaz sem imel 2.0tdi to je vsaj zame top motor. Samo tankaj in vozi. Lahko ga teraš ko hudiča pa ima 7l na 100km/h več kot dovolj zdaj z 2.0tsi pa pedal za plin samo pogledaš in je takoj na 9l in vse do 13l na tank (moja povprečna na cca 15kkm je 11.2l)

Ti pač nimaš sreče z tem motorjem, ker novejši 2.0tdiji nimajo nekih problemov razen naj bi bile vodne črpalke problematične samo zdaj so jih že posodobili z novejšimi. Isto je bilo z 2.0tsiji in turbino ihi is20 leta 2012 naprej. Zdaj so to odpravili in so top shit motorji je pa res, da so žejni.

ps.: kateri koli motor kupiš od katerega koli proizvajalca ti noben ne more reči ta pa ne bo imel problemov, zato odstaja garancija je pa spet zelo odvisno od servisa do servisa kako so zainteresirani za popravilo teh napak
Lp
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Ropot hladnega motorja Octavia 5E 2.0 TDI

Napisal/-a Firediver To okt 09, 2018 6:11 am

Pa sem že mislil kupiti zase prvi avto iz VAG koncerna, pa berem, da je isti šmorn glede motorjev kot vsi ostali (upaj na garancijo, pa moli, da se servis zavzame zate...).
Za isti šmorn pa ne bom dajal več, rajši dam manj, pa sem pripravljen na popravila (kljub temu doslej brez večjih popravil...pa vozim kao "sranje" od PSA).
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
pilon
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 80
Pridružen: Pe jun 05, 2009 11:56 am

Re: Ropot hladnega motorja Octavia 5E 2.0 TDI

Napisal/-a pilon To okt 09, 2018 7:51 am

Danes zjutraj preizkusil nasvet francko-ta.

Ropot ne utihne, ko se pritisne zavora :( :( :( :(
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov