Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Servis ford fiesta 1.0, 140 KM

Napisal/-a Firediver To okt 16, 2018 6:35 am

Le na kak način dosegajo taki napredni avti nizko ceno, ko so novi?
Vsak vrabec že ve in se mu zdi bedasto o tem čivkati, da proizvajalci služijo z rezervnimi deli in servisi. (Pooblaščenec je samo vmesni člen, ki mora generalnemu uvozniku plačati toliko, kolikor le-ta zahteva, da sploh lahko ostane pooblaščen).
Ampak se mi zdi bolj smiselno, da bi bili vsi avtomobili "normalno" dragi s ciljem, da potem pa ne bi bilo velike razlike v ceni servisa pooblaščenec - nepooblaščenec. Ampak to so sanje svinje o koruzi...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Servis ford fiesta 1.0, 140 KM

Napisal/-a nejc1 To okt 16, 2018 5:28 pm

Olje in filtre je vsakomur lahko menjavat, ko pa kaj bol resnega pride na vrsto jih pa večina potihne in naj se pelje avto na pooblaščenca...
In nek Pooblaščenec mora kupovat razno specijalno orodje, original testerje itd., kar ni ravno poceni roba, potem mehanike je treba poslat na šolanje in spet lepo plačat itd.. In za nekih 20 ali 25€ na uro bi pooblaščenci zelo težko samo pokrili vse stroške, kaj šele imeli nek pameten dobiček, vsaj tisti ta pošteni, zato pač morajo biti cene takšne kot so... Sicer ko je avto starejši od 4. let je servis motorcraft nekje 129€, kar pa ni več ravno nek hud strošek (ja vem nepooblaščenc lahko naredi ceneje)...
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Servis ford fiesta 1.0, 140 KM

Napisal/-a svetilnik To okt 16, 2018 6:12 pm

nejc1, ko je avto star 4 leta je servis naprej normalen(garancija 2 + 3)... kasneje pridejo ploščice zavor in ostalo...
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Servis ford fiesta 1.0, 140 KM

Napisal/-a nejc1 To okt 16, 2018 6:55 pm

Pri štirih letih še ja, peto leto, ko tudi poteče garancija je pa cenejši oz. potem itak lahko sam delaš ali kjerkoli želiš, razni potrošni material pa itak da pride sčasoma na vrsto, saj to ti pri nobeni znamki ne uide..
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Servis ford fiesta 1.0, 140 KM

Napisal/-a Kristjan123 Sr okt 17, 2018 3:02 pm

nejc1 je napisal/-a:Olje in filtre je vsakomur lahko menjavat, ko pa kaj bol resnega pride na vrsto jih pa večina potihne in naj se pelje avto na pooblaščenca...
In nek Pooblaščenec mora kupovat razno specijalno orodje, original testerje itd., kar ni ravno poceni roba, potem mehanike je treba poslat na šolanje in spet lepo plačat itd.. In za nekih 20 ali 25€ na uro bi pooblaščenci zelo težko samo pokrili vse stroške, kaj šele imeli nek pameten dobiček, vsaj tisti ta pošteni, zato pač morajo biti cene takšne kot so... Sicer ko je avto starejši od 4. let je servis motorcraft nekje 129€, kar pa ni več ravno nek hud strošek (ja vem nepooblaščenc lahko naredi ceneje)...


Po eni strani ti dam prav ampak
Leta 2008 je mati kupila Renault Clio 1,5Dci avto je imel 4 letno garancijo. Prva dva servisa sta bila okrog 200 eur Od začetka sem vedel da jo strižejo kot ovco ampak kaj češ sem ji svetoval naj požre ... zaradi garancije. No in potem je prišel 3 redni servis... daljnega leta 2011 smo za 3 redni servis brez ene napake avto je imel 70k kilometrov plačali cca 350 eur če bom našel račun bom poskeniral in pripel.
Avto je bil v delavnici manj kot 60 minut čisto slučajno sem se takrat zadrževal v tistem okolišu smo imeli nadzor nad gradnjo objekta v bližini...

Ko sem blagajničarko na miren način povprašal za storitev se spomnim da ni bila poračunana po urah ampak v nekem paketu z imenom .... cca 180 eur je bilo ... material je bil itak dražji kot bi ga sam nabavil ampak to je bilo pričakovano. Mi je samo pomahala nekim kvazi internim dopisom Renaulta pooblaščencem kaj vse lahko preverijo in zaračunajo na 3 rednem servisu..

Ko sem plačeval so mi na mojo zahtevo pripeljali vodjo servisa Čisto brez kreganja sem rekel pustimo dopis pošteno kaj ste počeli za 180 eur storitev s 3 leta OK avtom? No tukaj sem dobival odgovore v stilu "mi lahko računamo danes ti je dosti za plačat jutri ko bo kaj crknilo za 1k eur pa boš srečen da si vozil na pooblaščenca

Ok razumem sem rekel ampak kaj ste konkretno delali na tem avtu za 180 eur storitev? Uro so imel po cca 40-50 eur ne vem točno...
Pa ni bilo odgovora na to enostavno vprašanje ...

Potem pa je bilo že vse komično sem že plačal... pa sem rekel recimo da je bilo dela za 50 eur 130 eur sem pa plačal premijo za morebitne okvare v naslednjem letu garancije ... Pa me vsi gledajo no od tistikrat lahko vidijo naš avto samo po cesti...
 
yeo
Novinec
 
Prispevkov: 260
Pridružen: Pe maj 24, 2013 5:40 pm

Re: Servis ford fiesta 1.0, 140 KM

Napisal/-a yeo Sr okt 17, 2018 5:10 pm

Dolga tema je nastala iz tegale servisa.
Me pa čudi, da želiš menjat svečke in to za neke bosch, pa sploh ni potrebe po menjavi. S tem boš naredil več škode, kot če jih ne menjaš!
Meni so enkrat v forda bencinarja, ni še bil sicer ecoboost, montirali neoriginal svečke. Rezultat je bil, da je svečke stopilo, na motorju pa je bilo veliko škode.
V forda montiraj samo original svečke!
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Servis ford fiesta 1.0, 140 KM

Napisal/-a Fan Sr okt 17, 2018 7:05 pm

yeo je napisal/-a:V forda montiraj samo original svečke!


X2
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Servis ford fiesta 1.0, 140 KM

Napisal/-a svetilnik Če okt 18, 2018 12:56 pm

Pozanimal sem se na dveh servisih, oziroma na Sammitu bil osebno, drugega poklical. Summit bi me prišel nekje 300€, drugi servis pa okoli 270€.
Svečke se pa menja na 60000km ali tri leta, kar prej pride, tako, da se ne čaka točno ta kilometrina. So pa svečke fordove, posebne, cena pa je nekaj čez 25€ po komadu.
Prej sem imel focusa 1.8 tdci sport in plačeval manj, dosti manj... Ravno zato se obračam sem.
Razmišljam, da bi kupil originalne dele in materjal, ter šel k registriranem popoldancu.
Zadnjič spremenil svetilnik, dne Če okt 18, 2018 1:03 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Servis ford fiesta 1.0, 140 KM

Napisal/-a pskoda Če okt 18, 2018 1:01 pm

Tale mi je malo čudna, da moraš svečke menjat na tri leta, če prej ne dosežeš 60kkm. Saj svečke nimajo rok uporabe kot živila in tudi vlago ne vežejo nase kot zavorno olje
Lp
 
yeo
Novinec
 
Prispevkov: 260
Pridružen: Pe maj 24, 2013 5:40 pm

Re: Servis ford fiesta 1.0, 140 KM

Napisal/-a yeo Če okt 18, 2018 3:27 pm

1.6 tdci in ecoboost imata primerljive cene servisov. Ce si manj plačeval za 1.6tdci je bil to zgolj servis olja. Na 60.000km je tudi pri TDCi višja cena, saj se takrat menja filter goriva.
Če boš hodil na nepooblaščen servis, ti jamstvo ne velja več. Po zakonu namreč lahko servisiraš avto drugje, ampak ti velja samo dvoletna garancija, ki je zakonsko predpisana. Nato pa imaš 3., 4., in 5. leto jamstvo, ki ga da Ford in oni določijo pogoje - ti pogoji so pooblaščen servis, ker tukaj pa zakon ne predpisuje pogojev!
 
Uporabniški avatar
Novinec1968
Novinec
 
Prispevkov: 210
Pridružen: To jul 10, 2012 11:35 am

Re: Servis ford fiesta 1.0, 140 KM

Napisal/-a Novinec1968 Če okt 18, 2018 4:28 pm

svetilnik je napisal/-a:Pozanimal sem se na dveh servisih, oziroma na Sammitu bil osebno, drugega poklical. Summit bi me prišel nekje 300€, drugi servis pa okoli 270€.
Svečke se pa menja na 60000km ali tri leta, kar prej pride, tako, da se ne čaka točno ta kilometrina. So pa svečke fordove, posebne, cena pa je nekaj čez 25€ po komadu.
Prej sem imel focusa 1.8 tdci sport in plačeval manj, dosti manj... Ravno zato se obračam sem.
Razmišljam, da bi kupil originalne dele in materjal, ter šel k registriranem popoldancu.



Dokler sem Kugo servisiral na Summitu sem s seboj prinesel originalni FoMoCo material, vgradili so ga brez prigovarjanja.
Prihranek je bil kar omembe vreden.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Servis ford fiesta 1.0, 140 KM

Napisal/-a nejc1 Če okt 18, 2018 6:55 pm

pskoda je napisal/-a:Tale mi je malo čudna, da moraš svečke menjat na tri leta, če prej ne dosežeš 60kkm. Saj svečke nimajo rok uporabe kot živila in tudi vlago ne vežejo nase kot zavorno olje

Nič ni čudno, tudi VAG recimo ima isto, tam je bilo sicer 4 leta ali 60 kkm, ker so servisi na 15 kkm. Vem da ko sem še bil pri njih smo tudi na 20 kkm že menjali svečke, ker je bil pač avto star 4 leta in je še bila garancija. Ne vem pa kako imajo zdaj čisto novi, ko so neki daljši servisni intervali...
 
yeo
Novinec
 
Prispevkov: 260
Pridružen: Pe maj 24, 2013 5:40 pm

Re: Servis ford fiesta 1.0, 140 KM

Napisal/-a yeo Če okt 18, 2018 7:42 pm

http://www.kfz-teileprofi.de/ford/bmax/ ... a-1495823/

3x originaln svečke 28eur + poštnina
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Servis ford fiesta 1.0, 140 KM

Napisal/-a svetilnik Pe okt 19, 2018 8:04 am

Je to sigurna zadeva, glede na ceno? Ni to kakšen ponaredek? Samo vprašam, ker ne zaupam stvarem katere imajo tako nosko ceno.
Malce sem prebrskal stran, zanimivo, ugodno in ce je zaupanja vredno, bi vzel kar ves material.
yeo je napisal/-a:1.6 tdci in ecoboost imata primerljive cene servisov. Ce si manj plačeval za 1.6tdci je bil to zgolj servis olja. Na 60.000km je tudi pri TDCi višja cena, saj se takrat menja filter goriva.
Če boš hodil na nepooblaščen servis, ti jamstvo ne velja več. Po zakonu namreč lahko servisiraš avto drugje, ampak ti velja samo dvoletna garancija, ki je zakonsko predpisana. Nato pa imaš 3., 4., in 5. leto jamstvo, ki ga da Ford in oni določijo pogoje - ti pogoji so pooblaščen servis, ker tukaj pa zakon ne predpisuje pogojev!


1.8 tdci
 
tomik
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr nov 16, 2016 11:36 am

Re: Servis ford fiesta 1.0, 140 KM

Napisal/-a tomik Pe okt 19, 2018 10:16 am

Saj lepo piše 1kos. Glede originala pa ,večkrat zasledim na svečkah ob OE oznaki še ime proizvajalna recimo BOSCH/NGK ...
 
coco66
Novinec
 
Prispevkov: 340
Pridružen: Sr okt 09, 2013 2:14 pm

Re: Servis ford fiesta 1.0, 140 KM

Napisal/-a coco66 Pe okt 19, 2018 11:56 am

Tiste svečke so za 100 in 125 KM, za tvojo so drugačne tako da pazi kaj kupuješ. Pa drugič kupi avto na 2 cilindra da ne bo spet jok in stok
 
yeo
Novinec
 
Prispevkov: 260
Pridružen: Pe maj 24, 2013 5:40 pm

Re: Servis ford fiesta 1.0, 140 KM

Napisal/-a yeo Pe okt 19, 2018 5:08 pm

tomik je napisal/-a:Saj lepo piše 1kos. Glede originala pa ,večkrat zasledim na svečkah ob OE oznaki še ime proizvajalna recimo BOSCH/NGK ...


1 kos je mišljeno kot 1 paket v katerem so 3x svecke.

@svetilnik ja originalni deli so to. Kupujem tukaj rezervne dele in so vedno original. Če nisi prepričan ali so svečke pravilne za tvoj avto mu pošlji VIN št. po mailu, vedno hitro odgovorijo.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Servis ford fiesta 1.0, 140 KM

Napisal/-a svetilnik Ne okt 21, 2018 12:37 pm

Sem pa za svojega opazil, da ni vseh delov.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Servis ford fiesta 1.0, 140 KM

Napisal/-a pskoda Po okt 22, 2018 1:18 pm

Brezveze je svečke na blef menjat.
Avto se priklopi na tester in se med delovanjem motorja pogleda koliko krat svečka ne vžge (number of misfire) na vsakem cilindru in na podlagi tega se vidi ali je potreba po menjavi ali ne
Lp
 
coco66
Novinec
 
Prispevkov: 340
Pridružen: Sr okt 09, 2013 2:14 pm

Re: Servis ford fiesta 1.0, 140 KM

Napisal/-a coco66 Po okt 22, 2018 1:34 pm

Ma ti si tudi pameten,potem je brezveze tudi olje menjat v motorju- priklopiš manometer dokler je pritisk v redu je ok-kadar pade pritisk menjaš motor
Haloooo
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 41 gostov