Nasveti in napotki ter povpraševanja...

javtek
Nov uporabnik

A je bilo olje in filter sploh zamenjano?

Napisal/-a javtek Če nov 08, 2018 5:26 am

Spštovani,
če mi kdo ve pomagati bom zelooo hvaležna. kako lahko vem, če mi je mehanik sploh zamenjal olje in filter olja. Lahko to kako sama preverim vidim.
Imam namreč občutek, da me je grdo nasamaril.
Vse kar je mogoče je naredil narobe, avto sem po pol ure videla stati še zunaj delavnice enako kot sem ga jaz parkirala, zaračunal mi je polno delovno uro.
Poleg tega mi je narobe izmeril koncentrat hladilne tekočine in sem morala merit na bencinsko. Dejansko sem ga dobila na laži pri izmerjenih stopinjah, ko sem mu povedala, se je izgovarjal,da mu je pač merilec crknil, in da ga bo vrgel sedaj stran, da čudno, da samo pri meni ni delal. Taki neki izgovori in mu ne zaupam popolnoma nič kar je naredil. Zato me zanima če lahko kako preverim ali je sploh zamenjal olje in filter.

pa še eno vprašanje bi imela - se res ne spoznam, pa iz preventivnosti raje vprašam, če kdo ve...
ko sem šla na bencinsko meriti antifriz, se tista uslužbenka ni spoznala kako se odpre pokrov od hladilnika, namreč v rezervoarju z merilnikom ni prišla zraven do tekočine, zato je hotela odpreti pokrov od hladilnika in meriti tam. pa ga ni znala očitno in ga je začela vrteti v nasprotno smer urinega kazalca, odprla pa ga ni, ker ga ni mogla. kolikor jaz sem se pokrovček samo dvigne in me zanima ali je lahko z vrtenjem pokrova naredila kaj škode v hladilniku ali kjerkoli na sistemu, da bi bilo zaradi tega kaj narobe, ker je vrtela zaprt ventil ob napolnjeni hladilni tekočini notri.

Hvala vsem za pomoč in informacije.

Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma

Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: A je bilo olje in filter sploh zamenjano?

Napisal/-a Ivan36 Če nov 08, 2018 7:19 am

Če je NOVO je take barve glej sliko spodaj
Slika
Če pa staro pa take barve ČRNO mora bit!
Slika
Palica za merjenje olja v motorju je ponavadi Oranžno rumene barve lahko pa je tudi črne :lol: lahko je spredaj, če ni spredaj je lahko desno ali če ni desno je lahko levo v motorju ....
Slika

javtek
Nov uporabnik

Napisal/-a javtek Če nov 08, 2018 7:47 am

hvala bom pogledala.
lahko še nekaj. v zvezi s hladilno, če mogoče kdo ve.
včeraj so mi jo napolnili do full, ker mi jasno ni prav izmeri temperature koncentrata,, sem imela zgoraj opisana pota po bencinskih petrola. na drugi bencinski so mi uspeli izmeriti, vzeli nekaj tekočine iz rezervoarja.
danes ko sem pogledala, je manjka kar konkretno manj kot pot full.
je možno, da je je toliko izpraznila samo za test, ali mi kje kaj teče, ker mi je ena pred njo obračala pokrov hladilnika???

Mazda2
Stalni uporabnik

Napisal/-a Mazda2 Če nov 08, 2018 8:02 am

Za test hladilne je dovolj pol deci.

Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma

Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Napisal/-a Ivan36 Če nov 08, 2018 10:03 am

danes ko sem pogledala, je manjka kar konkretno manj kot pot full

Poslikaj motorni prostor tvojega vozila, ker nismo jasnovideci pa ugibamo keri avtek te voziš. OK?
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 19 gostov