Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
speedfaca
Novinec
 
Prispevkov: 257
Pridružen: To mar 22, 2011 2:53 am
Kraj: celje

Honda civic amortizerji

Napisal/-a speedfaca To nov 13, 2018 6:20 pm

Pozdravljeni.

Pred dobrimi 3 meseci sem na osebnem vozilu Honda civic 1.6 letnik 2004 zamenjal komplet nove vse 4 amortizerje navadne serijske znamke Nipparts in pa kupil sem tudi vse 4 nove športne vzmeti Lowtec -35mm in seveda po opravljenem delu v servisni delavnici še naredil optiko.
Danes pa sem šel na predčasni preventivni tehnični pregled na AMZS kjer so pregledali vse sklope na vozilu in opravili tudi test amortizerjev kateri je pokazal 59%. Me pa zanima če mogoče kdo ve kako je mogoče, da bi bili amortizerji v tako kratkem času uničeni oziroma zanima me če so novi zapakirani sploh imeli 100% vrednost delovanja. Z avtom sem pa v teh dobrih 3 mesecih normalne in umirjene vožnje prevozil le 2000km kar seveda še nebi smelo kazati znakov obrabe amortizerjev.

Lep pozdrav vsem
Peter
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Honda civic amortizerji

Napisal/-a Fan To nov 13, 2018 8:06 pm

V koliko se vgradi športne ( nižje ) vzmeti, je potrebno za optimalno vožnjo/obrabo vgraditi tudi temu primerne amortizerje. Standardni amortizerji najbolj optimalne delujejo na standardnih vzmeteh, to vam bi lahko povedal ( če vam ni ) vaš mehanik/mojster/popoldanec. Tovarniško je točno določeno kje bat amortizerja deluje, na nižjih vzmeteh pa se ta razmerje podre. To kar vi opisujete, je polovičarstvo, v koliko se gre na burek, se ne pričakuje pečenke, temveč burek.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1919
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: Honda civic amortizerji

Napisal/-a Gricko To nov 13, 2018 8:57 pm

ha ha ....odgovor je ok (burek) in na mestu

kot je bilo rečeno, če so vzmeti nižje za 35mm, je potrebno vzeti temu primerne amortizerje ( ponavadi najbolje kar komplet) ali pa je treba amortizerje temu prilagoditi ( tudi skrajšati batnico), v nasprotnem primeru ponavadi potem zabija amortizer v skrajno lego, kar ima lahko za posledico tudi poškodbo notranjih ventilov in seveda slabo delovanje / nedelovanje ter tudi zabijanje na "bumpstop-e" ( gume na amortizerjih, ki preprečujejo uničenje - zabijanje v skrajne lege). to zabijanje se tudi dobro čuti med vožnjo ( ko zapelješ v večjo udrtino avto zabije)

kakšnih 25mm razlike ( pa še to je odvisno od avta do avta) se še "požre" več pa težko ( z original amortizerji)

po drugi strani pa je 2000km res malo in skoraj nemogoče, da bi se uničili ( razen, če res stalno hodi v skrajno lego)
 
speedfaca
Novinec
 
Prispevkov: 257
Pridružen: To mar 22, 2011 2:53 am
Kraj: celje

Re: Honda civic amortizerji

Napisal/-a speedfaca To nov 13, 2018 10:38 pm

No,če smo že glih pri raznih burekih in pečenkah bom povedal takole realno koliko znižanih vozil s športnimi vzmetmi je na vozilih na standardnih originalnih amortizerjih? Mislim da je teh opcij največ pa so mislim da po večini vsi zadovoljni in brez raznih in podobnih okvar.
Kot sem napisal dal sem nove amortizerje plus nove športne vzmeti pa neglede na to da predelava ni "vrhunska in profesionalna" v vrednosti 1000€ ali pa še več vseeno mislim da amortizerji ne morejo bit zanič po dobrih 2000 km normalne vožnje..Ali pa so pač avtomobilski rezervni deli v trgovinah vedno manj kvalitetni pa čeprav jih plačamo po poštenih cenah.

Lep pozdrav
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Honda civic amortizerji

Napisal/-a Fan To nov 13, 2018 11:42 pm

Res je, da so rezervni deli z leta v leto slabši ( Nipparts je srednji nižji razred rezervnih delov ). Res je tudi, da ima veliko nižje vzmeti na standard amortizerjih ( nekateri niti ne kupljenih, enostavno so od obstoječih odrezali 1 ovinek, pa je domača športna vzmet tu ), Pa vendar so zadovoljni. Ja, ker ne vedo, da so njihovi amortizerji že načeti, ne gredo na testiranje. Zakaj pa, saj sem jih pred nekaj meseci menjal? :D
Predvidevam, da ste tudi vi zadovoljni s svojim vozilom, ko pa ste izvedeli da so novi amortizerji ....... vas je načel dvom. Sicer pa, v koliko imate račun, potrdilo o strokovni vgradnji, potrdilo o opravljeni homologaciji - jih lahko pri prodajalcu reklamirate. Problem bi lahko nastal, če bi sami v svoji režiji nižali vozilo, torej ga tudi homologirati ni mogoče
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1919
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: Honda civic amortizerji

Napisal/-a Gricko To nov 13, 2018 11:51 pm

saj si dobil odgovor....če je zabijalo skupaj, je lahko to vzrok za hitro okvaro

3,5 cm je" veliko" za standardni amortizer

lahko gre skozi , lahko pa ne in se ti uniči amortizer

od vseh teh predelav, ko govoriš o njih, kaj pa veš, kaj so naredili ali kako dobro opravljajo delo amortizerji.....

veliko ljudi spusti avtov v poden, vozne lastnosti pa ga ne zanimajo, samo da zgleda! takemu se bo zdelo ok, nekomu drugemu, ki pa ga zanima tudi lega, pa bo hitro popravljal

ps: tudi sam sem nekoč bil v podobni situaciji in potem popravljal amortizerje ( kupil nove, ki so bili za krajše vzmeti) , pa če bi še kdaj spuščal, bi sigurno vzel komplet in ne samo vzmeti!

še bolj "neumno" si naredil, ker si dejansko kupil in vzmeti in amortizerje nove, namesto da bi kupil direktno komplet, ki bi pasal skupaj....denarja bi te verjetno stalo enako / zelo podobno problemov pa ne bi imel.
lp
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 66 gostov