Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
RockyXI
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Sr nov 14, 2018 1:08 pm

Tretja zavorna luc - zarnice/ledice

Napisal/-a RockyXI Sr nov 14, 2018 1:09 pm

Pozdravljeni,

pri tretji zavorni luci mi 2 zarnici/ledici ne svetita. Mislil sem, da se jih pac zamenja, vendar so mi na servisu rekli, da je treba menjati celotno, ki stane vec kot 100eur.

Morda kdo ve ali pozna kakega avtoelektricarja v okolici LJ, ki bi to znal popraviti? Ne verjamem, da se ne da menjati posamicnih...

Gre pa za avto laguna coupe.

Hvala vsem za mnenja in nasvete.

LP,
Rocky
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1155
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Tretja zavorna luc - zarnice/ledice

Napisal/-a danci1973 Sr nov 14, 2018 2:24 pm

Odvisno, kako je narejena ta tretja luč - če se da lepo razstavit in če se potem da dobit enake LEDice (v smislu barve in svetilnosti, da bodo svetile enako močno).

Če pa je zadeva zalepljena in če je po možnosti še notranjost zalita s kakšno smolo, močno dvomim, da se bo kdo pripravljen tega lotit...
 
RockyXI
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Sr nov 14, 2018 1:08 pm

Re: Tretja zavorna luc - zarnice/ledice

Napisal/-a RockyXI Sr nov 14, 2018 2:29 pm

Slika
 
metor
Novinec
 
Prispevkov: 389
Pridružen: Ne maj 11, 2014 3:23 pm
Kraj: GO

Re: Tretja zavorna luc - zarnice/ledice

Napisal/-a metor Sr nov 14, 2018 6:28 pm

Težka bo, najbolje, da kar novo kupiš. Meni so na Peugeot-u 308 isto šle 2. ledici in sem potem celo luč menjal. Drugače pobrskaj kaj po netu, najbrž dobiš kopije bistveno cenejše, vendar spet, vprašanje o kvaliteti le teh.
Don't worry, be happy ;)
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1155
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Tretja zavorna luc - zarnice/ledice

Napisal/-a danci1973 Sr nov 14, 2018 6:55 pm

Če bi to bil moj avto, bi se jaz verjetno lotil razstavljanja in bi vsaj poskusil popravit - bi se pa že vnaprej sprijaznil s tem, da je velika možnost, da bom zadevo uničil in da bom rabil celotno novo luč (ki stane cca. 60€ (https://www.der-ersatzteile-profi.de/artikel/dritte-bremsleuchte-a1044138 + poštnina).

Da bi pa to šel razstavljat za stranko, ki najbrž ne bo tako razumevajoča, pa skoraj dvomim...
 
RockyXI
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Sr nov 14, 2018 1:08 pm

Re: Tretja zavorna luc - zarnice/ledice

Napisal/-a RockyXI Če nov 15, 2018 10:41 am

Skoraj ne morm verjeti, da nihce kaj takega se ni delal oz. da se ne da..
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Tretja zavorna luc - zarnice/ledice

Napisal/-a Fan Če nov 15, 2018 11:54 am

Meni osebno so zgornji posti čisto razumljivi. Torej v nekaterih primerih se lahko popravi, v nekaterih primerih pa ne. Kaj tu ni jasno? V vsakem primeru pa se je potrebno vprašati, ali se to finančno izplača popravljati. Nihče ne more garantirati, da ne bo v kratkem spet kakšna ledica prenehala delovati - torej?
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
errhec
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 58
Pridružen: So jun 24, 2006 2:17 pm

Re: Tretja zavorna luc - zarnice/ledice

Napisal/-a errhec Če nov 15, 2018 12:35 pm

Odvij še tiste tri vijake ki držijo LEDice in poizkusi odstraniti prozoren odsevnik.
Če ge lepo narazen in so ledice vidne, potem ni problema, daš nekomu ki ima spajkalnik in dve led diodi.
Edino pri zamenjavi bodo verjetno zamenjane malce drugače svetile kot originalne, bo pa vseeno boljše kot nedelujoče.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Tretja zavorna luc - zarnice/ledice

Napisal/-a mrtwelvetrees Če nov 15, 2018 12:42 pm

Mene pa zanima, ali te policaji lahko ustavijo če imaš tretjo zavorno luč dol (mesec dni) da dobiš poceni robo iz kitajske ? Najbrž te lahko ustavijo, samo za kazen pa ne vem.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2184
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Tretja zavorna luc - zarnice/ledice

Napisal/-a RedBaron Če nov 15, 2018 3:08 pm

Ja, ker je od (ne vem katerega) leta, le-ta obvezna za vse nove avte... če se bo pa dejansko kdo vpiknil ob to... pa verjetno ne. Ampak, če pa slučajno se, pa lahko imaš sitnosti.

Sicer pa, najprej razdri staro, in če drugače ne, napelji noter rdeč LED trak (itak so 12V), ter sestavi nazaj. Če pa kaj zajebeš, pa naročiš novo od kitajcev...
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 31 gostov