Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
manutd82
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 64
Pridružen: So maj 09, 2015 7:14 am

Šumenje iz prednje strani vozila

Napisal/-a manutd82 Sr nov 21, 2018 3:01 pm

Pozdravljeni!

Na vozilu Opel Adam 2016 l..se zadnje čase sliši šumenje iz sprednje strani vozila. Da omenjeno zadevo lažje razložim je zvok tak kot na nekaterih starejših vozilih pri večji hitrosti pač se je slišalo šumenje iz stranskih stekel.

Omenjeni zvok se prične pojavljat nekje nad 110/kmh in se tudi kljub neki večji hitrosti tudi nekaj ne povečuje.

Pregledal sem vse pnevmatike, stekla bil na testerju, pregledal motor če bi bil kak list kje..pa nikjer ničesar vidnega.

Hvala za odgovor.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Šumenje iz prednje strani vozila

Napisal/-a mrtwelvetrees Sr nov 21, 2018 3:17 pm

Ne vem kje, kdaj.... ampak pri enem avtu sem nekje bral, da je nekdo že imel probleme, da je bilo na koncu ugotovljeno da je zrak našel nekje pot pod pokrovom motorja in nekje pihal in povzročal tak zvok.

Jaz bi probal, samo za test spredaj nekako zamašiti odprtine pred hladilnikom in na testno vožnjo, če se kaj spremeni.

Sicer pa, a ni več v garanciji ? Naj se servis ubada s tem.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
manutd82
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 64
Pridružen: So maj 09, 2015 7:14 am

Re: Šumenje iz prednje strani vozila

Napisal/-a manutd82 Sr nov 21, 2018 3:29 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Malo sem zbrkal 2015 je avto, garancija ne velja več poleti je potekla. Verjetno ni nič pretresljivega, ampak je moteče.
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Šumenje iz prednje strani vozila

Napisal/-a danci1973 Sr nov 21, 2018 4:01 pm

Se je to morda pojavilo po kakšnem temeljitem pranju ali kleparskem delu?

Jaz sem nekoč pri odstranjevanju kamenčkov iz prednjega levega blatnika premaknil penasto gumo, tako da je potem med gumo in plehom bila reža - ta reža je potem proizvedla tak zvok, da se je zdelo, kot da piha nekje pri voznikovih vratih ali oknu - in to precej močno.

Ko sem to peno poravnal tako, kot je bila mišljena, je pihanje izginilo.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 44 gostov