Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
vww
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Pe nov 23, 2018 2:14 pm

VW touran - reklamacija menjalnika

Napisal/-a vww Pe nov 23, 2018 2:32 pm

Pozdravljeni,

v začetku 2018 sem kupil na Porsche Slovenija rabljenega Tourana, starega manj kot pol leta, ki ga je imel v uporabi eden od njihovih prodajalcev. Avto je imel cca 8 tisoč km. Kmalu se je začel pri prestavljanju (predvsem iz 2. v 3. prestavo) pojavljati nek zvok, kot en šum. Na prvem rednem servisu sem jih na to opozoril, po servisu mi je svetovalec rekel, da so preverili in ni nič kritičnega. Če pa že je kaj, je to zažgana sklopka, ki bi jo moral sam plačati, ker naj bi jo zažgal sam, kdo pa drug, seveda. Strošek bi bil od 600 EUR navzgor, vendar mi je svetoval naj pustim, ker sklopka nič ne drsi in bo verjetno vsaj 100 tisoč km še ok.

Zvok se še vedno pojavlja in mi ni dalo miru. Zapeljal sem se do nekega mehanika, po priporočilu dobrega, ki je pogledal, šel na testno vožnjo in ugotovil, da zvok prihaja iz menjalnika/diferenciala. Najverjetneje naj bi bil kriv kak ležaj v diferencialu. Ni mi mogel potrditi, da bi bilo kaj res narobe, ker ohišja ni odpiral, niti ni kakšnih drugih znakov. Njegovo mnenje je, da pri tako novem avtu in normalno voženem, se to ne bi smelo dogajati in naj reklamiram, saj se kakšne večje težave lahko pojavijo čez čas, najverjetneje po preteku garancije.

Sedaj bom seveda reklamiral, ampak pričakujem, da se bodo kakšnega popravila branili z vsemi štirimi in bom slišal samo razne izgovore.
Zanima me, če je imel kdo že podobne težave, ter kaj mi svetujete naj storim? Naj vztrajam pri popravilu za vsako ceno, če ne bo šlo drugače tudi z odvetnikom?

Hvala in lep pozdrav.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: VW touran - reklamacija menjalnika

Napisal/-a mrtwelvetrees Pe nov 23, 2018 2:49 pm

Imaš papir, na katerem je zabeleženo da si pri prvem servisu omenil to napako, ali je bilo samo ustno ?
In papir iz servisa - po pregledu da ni napake ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
vww
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Pe nov 23, 2018 2:14 pm

Re: VW touran - reklamacija menjalnika

Napisal/-a vww Pe nov 23, 2018 3:35 pm

Imam dokazilo, da sem jih opozoril na to pred servisom. Potem je bila samo ustna komunikacija.
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1272
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: VW touran - reklamacija menjalnika

Napisal/-a mevden Pe nov 23, 2018 5:45 pm

Pojdi na drugi servis. garancija ne velja samo na enem pooblaščenem v slo.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: VW touran - reklamacija menjalnika

Napisal/-a abbe To nov 27, 2018 3:20 pm

garancija sploh ne velja na potrošni materjal.
in sklopka to definitivno je.enako kot gume in zavore.
zavore lah skuriš/pregreješ v 5 minutah.gume lahko uničiš tudi tako
sklopko pa enako.

lp.
Ni vse res kar napišem
 
gizmo28
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Po nov 13, 2017 7:15 pm

Re: VW touran - reklamacija menjalnika

Napisal/-a gizmo28 To nov 27, 2018 5:27 pm

stroške boš moral sigurno kriti sam, ker je od žene brat imel isto težavo na sharanu letnik 2017 , pri 10 tisoč prevoženih pa ga na servisu niso upoštevali pet posto
 
Uporabniški avatar
TomazK
Novinec
 
Prispevkov: 292
Pridružen: So avg 27, 2005 7:26 am
Kraj: Radomlje

Re: VW touran - reklamacija menjalnika

Napisal/-a TomazK To nov 27, 2018 7:19 pm

Porsche? Lahko ti rečem samo srečno.. :?
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: VW touran - reklamacija menjalnika

Napisal/-a ojnica To nov 27, 2018 10:34 pm

Kar lepo do njih in naj zrihtajo, avto je NOV in ima garancijo, če ne pa jim zagrozi, da boš šel do odvetnika.
OFF: Vsi ostali avto ima nov, ni to kripa za 300 evrov, ko med vožnjo nekaj odpade.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: VW touran - reklamacija menjalnika

Napisal/-a abbe To nov 27, 2018 11:17 pm

no dj ojnic ne bodi pameten.
prvo avto ni nov.niti ni on prvi lastnik.
pa tut ce bi bil.
pac garancija na potrosni materjal je zelo kratka cca 5000 km.mogoce 10000 km.
pa ne strelaj preveč,ker ti noben pri zdravi pameti ne bo dal garancijo na stvari ki jih lahko sam uničiš.
a boš šu na grobnik pa znucal gume pa reku da so se zniucale nj dajo ove?
boš pregrel pa zvil zavore ker si manijak pa boš reku da hočeš nove ker je avto v splošni garanciji? nč ne bo.
na žalost je enako s sklopko.pač vsak jo lahko skuri takoj pa je.
ne trdim da avtor teme to dela oz.je naredil vendar ga hočem pripravit na hladen tuš.
pač bo šlo iz tvojega žepa,razn če mas kake veze al pa kaj,,,
Ni vse res kar napišem
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: VW touran - reklamacija menjalnika

Napisal/-a void Sr nov 28, 2018 1:10 pm

Kdaj se boste naučili pri VAGu da je odgovor skos "to je stanje tehnike" oz. je "potrošni material".
Jaz ti garantiram abbe da druge znamke znajo menjat vztrajnike na dizlih pri 50k km v garanciji. Pač vseeno se je treba zavedat da določen procent vgrajenih delov ne bo zdržal predvidene življenske dobe zaradi kakšne napake v materialu ali tehnološkem procesu in ne moreš vse defekte zvalit na lastnika. Tak lastnik se ne bo več nikdar vrnil.
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: VW touran - reklamacija menjalnika

Napisal/-a PogachnyK Sr nov 28, 2018 1:37 pm

Rabljen avto, je cenejši z razlogom....
Slika
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: VW touran - reklamacija menjalnika

Napisal/-a abbe Sr nov 28, 2018 2:06 pm

void je napisal/-a:Kdaj se boste naučili pri VAGu da je odgovor skos "to je stanje tehnike" oz. je "potrošni material".
Jaz ti garantiram abbe da druge znamke znajo menjat vztrajnike na dizlih pri 50k km v garanciji. Pač vseeno se je treba zavedat da določen procent vgrajenih delov ne bo zdržal predvidene življenske dobe zaradi kakšne napake v materialu ali tehnološkem procesu in ne moreš vse defekte zvalit na lastnika. Tak lastnik se ne bo več nikdar vrnil.



no da ne mešamo hruške pa jbolka (to pač ti ravno sedaj delaš)
povej mi kera znamka je zamenjala sklopko ( ne vztrajnik) pod gacancijo na avtu ki je star eno leto ?
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: VW touran - reklamacija menjalnika

Napisal/-a ojnica Sr nov 28, 2018 2:10 pm

FB in forumu delajo čudeže. Posnam zvok, navedi kilometre in daj na FB pa naj folk deli in se bodo vagovci hitro zganil. Napiši še ko bo zadeva rešena umakneš video, objavo.....ali pa dopišeš da so ti zrihtal.
 
Uporabniški avatar
zk_eu
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: To nov 03, 2015 9:46 pm

Re: VW touran - reklamacija menjalnika

Napisal/-a zk_eu Sr nov 28, 2018 3:05 pm

Saj pa ni še gotovo, če je sklopka. Če pravi ,da se je izkušeni mehanik peljal in rekel, da zvok verjetno prihaja iz menjalnika, je lahko tudi to. Menjalnik pa zagotovo ni potrošni material.

Vsekakor še vztrajaj in jim teži. Najceneje je, če poskusiš najprej res z drugim servisom kot ti je bilo že svetovano. Šele nato pa se poslužiš drugačnih poti. Drugače pa so tudi že sklopke in vztrajnike menjali pri malih kilometrih, ne vem pa res kako je pri VAGu.
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: VW touran - reklamacija menjalnika

Napisal/-a motom Sr nov 28, 2018 5:15 pm

Meni so menjali sklopko pri 400km, golf 1.6tdi
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: VW touran - reklamacija menjalnika

Napisal/-a void Če nov 29, 2018 8:32 am

abbe je napisal/-a:
void je napisal/-a:Kdaj se boste naučili pri VAGu da je odgovor skos "to je stanje tehnike" oz. je "potrošni material".
Jaz ti garantiram abbe da druge znamke znajo menjat vztrajnike na dizlih pri 50k km v garanciji. Pač vseeno se je treba zavedat da določen procent vgrajenih delov ne bo zdržal predvidene življenske dobe zaradi kakšne napake v materialu ali tehnološkem procesu in ne moreš vse defekte zvalit na lastnika. Tak lastnik se ne bo več nikdar vrnil.



no da ne mešamo hruške pa jbolka (to pač ti ravno sedaj delaš)
povej mi kera znamka je zamenjala sklopko ( ne vztrajnik) pod gacancijo na avtu ki je star eno leto ?


Jaz sem jih menjal na servisu zaradi tresenja, ker nismo uspeli ugotoviti predn smo vse podrli ali je košara ali vztrajnik, tako da smo na koncu menjali vse. Kot garancijsko popravilo seveda.

Vi se morate zavedati, da je garancijsko popravilo ogromno opletanja z papirjih za fabriko in se vodjam servisov servisu ne da zajebavat s tem. Obstajajo pa znamke ki vse po vrsti zavračajo, čeprav je še laiku jasno da ni uporabnik kriv.
Se pravi krivca sta lahko samo dva, pač tisti k se mu ne da ukvarjat z papirjih za fabriko, ali pa politika fabrike okoli reklamacij.

P.S. kako boš ti kupcu dokazal, ki je prej vozil drug avto recimo 150k km in ni imel nobenega problema s sklopko, da je on skuril sklopko na 50k na novem avtu? Bullshit, vsak bo popizdu. Sicer pa ja, sploh ni nikjer ugotovljeno da je sklopka problem.
 
vww
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Pe nov 23, 2018 2:14 pm

Re: VW touran - reklamacija menjalnika

Napisal/-a vww Pe nov 30, 2018 8:39 am

Hvala za vse odgovore. Kot sem napisal, problem je v menjalniku/diferencialu, ne sklopki, kot so mi najprej razlagali. Sedaj sem res zamenjal servis in začetek je malo bolj obetaven. Če pa ima kdo še kakšno podobno izkušnjo, bom vesel vseh informacij.
 
Uporabniški avatar
enzospotenzo
Novinec
 
Prispevkov: 239
Pridružen: Ne jan 07, 2007 10:17 pm
Kraj: Den Haag,cell No.1

Re: VW touran - reklamacija menjalnika

Napisal/-a enzospotenzo To feb 01, 2022 12:04 am

Živio.
kako si rešil zadevo?
It is better to lose a moment in your life than your life in a moment.
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3784
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: VW touran - reklamacija menjalnika

Napisal/-a Blinder To feb 01, 2022 8:44 am

Pridružen:
23 nov 2018 14:14
Zadnjič prijavljen:
05 avg 2021 09:17


Tipičen uporabnik, pride na forum poiskat pomoč, po končani zadevi pa ne napiše ugotovitev iz svojega primera za pomoč ostalim.
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 39 gostov