Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
NUTREND
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 41
Pridružen: Ne maj 27, 2018 10:18 am

Menjava avtomatskega menjalnika Audi Tiptronic POMOČ!

Napisal/-a NUTREND So dec 15, 2018 1:03 am

Pozdravljeni,

Zanima me, če kdo pozna koga, ki se ukvarja z menjavo avtomatskega menjalnika. Namreč potrebujem nekoga, ki bo mi starega odmontiral in namestil drugega rabljenega. Zanima me najbolj cenovno ugodna stvar, saj nekateri imajo kar “zasoljeno ceno” 400€ samo menjava.
Obnova ne pride v poštev saj je menjalnik čisto fuč in se generalka menjalnika cenovno ne izplača. Gre se pa za Audi ZF Tiptronic Quattro.

Hvala za odg.

Lp
 
coco66
Novinec
 
Prispevkov: 340
Pridružen: Sr okt 09, 2013 2:14 pm

Re: Menjava avtomatskega menjalnika Audi Tiptronic POMOČ!

Napisal/-a coco66 So dec 15, 2018 8:11 am

Na takšne stvari je treba mislit prej ko se gre v nakup takšnega avta, ne potem vozit z kitajskimi gumami ,oljem iz mercatorja.Najceneje ti je v Bosni in hercegovini
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Menjava avtomatskega menjalnika Audi Tiptronic POMOČ!

Napisal/-a xxl So dec 15, 2018 10:20 am

Kolega v kratkem kupuje nekega Audija, pa mu je mehanik na VAGu povedal, izogibaj se tiptronica.
Zdaj, kar je, je, nekako boš že rešil zadevo, poceni ni v nobenem primeru. :cry:
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: Menjava avtomatskega menjalnika Audi Tiptronic POMOČ!

Napisal/-a Tattoo- So dec 15, 2018 10:47 am

xxl je napisal/-a:Kolega v kratkem kupuje nekega Audija, pa mu je mehanik na VAGu povedal, izogibaj se tiptronica.
Pri Audiju se je potrebno na daleč izogniti Multitronicu (CVT), medtem ko je Tiptronic (klasični avtomat) ob rednem servisiranju precej bulletproof menjalnik! ;)

@NUTREND: Bojim se da ti za bistveno manj denarja tega nihče ne bo naredil...
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
 
NUTREND
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 41
Pridružen: Ne maj 27, 2018 10:18 am

Re: Menjava avtomatskega menjalnika Audi Tiptronic POMOČ!

Napisal/-a NUTREND So dec 15, 2018 10:55 am

Tema je bila odprta kot neka “druga” možnost, če je možno kje ceneje če nekdo pozna nekoga. Če nebo možno bomo pač obrali dražjo zadevo. Kar se tiče avta, je tako da sem ga dobil v “dar” in se mi ga pač splača popravit avto je razen menjalnika odličen :) Imam pa tudi A6 3.0TDI S-Tronic kjer je menjalnik BP samo tam se je pač redno menjavalo olje...Tiptronic je zelo zanesljiv ob redni menjavi olja, ampak pravega olja kot ga predpisuje proizvajalec. Multitronic novejši menjalniki so dokaj zanesljivi in se ga splača imet, stari so pa živi poraz :)
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Menjava avtomatskega menjalnika Audi Tiptronic POMOČ!

Napisal/-a xxl So dec 15, 2018 11:11 am

Sem zamešal nazive, se opravičujem. :huh:
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
gusti85
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Sr nov 18, 2009 2:56 pm
Kraj: Kotlje - Koroška

Re: Menjava avtomatskega menjalnika Audi Tiptronic POMOČ!

Napisal/-a gusti85 So dec 15, 2018 4:43 pm

coco66 je napisal/-a:Na takšne stvari je treba mislit prej ko se gre v nakup takšnega avta, ne potem vozit z kitajskimi gumami ,oljem iz mercatorja.Najceneje ti je v Bosni in hercegovini


Res si napisal post za skozlit se ... samo da serješ brez osnove.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: coco66 in 40 gostov