Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
stadion
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 74
Pridružen: Če okt 23, 2008 12:23 am

Črne saje/dim okoli auspuha, avto brez moči

Napisal/-a stadion Po dec 17, 2018 9:20 pm

Avto:
Audi A3, 1.9 Tdi, 2007.

Avto je brez moči. Če je še nekje prejšen teden vsa stvar delovala, kot da je avto v t.i. "limp mode", je v petek nastala res kriza. Avto ima zdaj samo 1000 obratov, hitreje kot cca 10-15kmh ne gre, zadaj piha črn gost dim, na gas se ne splača tiščat ker nič ne pospešuje, pod havbo se sliši (ko dam gas) kot da bi nek pritisk zraka uhajal tam okrog EGRja, flex cev, ki povezuje radiator in EGR loputo je med prižganim avtom mehka in hladna, kot da ne gre nič skozi njo, čeprav bi mogla bit trda, ventilatorji hladilnika se sploh ne vrtijo, na armaturi gori lučka (stabilna) DPF (rumena lučka s simbolom izpušne cevi), v kabini avta vse smrdi od izpuhov...

Je vse to komu kaj poznano kaj bi lahko bilo. Mehanik je imel danes na testerju, pa mu ni nič pokazal, razen 1 grelno svečko, ampak to nima veze. On misli da je DPF zabasan.

Še slike stanja zadaj za avtom, ki je mimogrede srebrn.
Priponke
20181217_200336-1008x490.jpg
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2184
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Črne saje/dim okoli auspuha, avto brez moči

Napisal/-a RedBaron Po dec 17, 2018 9:31 pm

Tudi jaz bi rekel, da je DPF popolnoma zabit...

Sem imel podoben (ne sicer tako skrajen) primer, avto je sicer šel normalno, vendar so plini uhajali pri fleksibilni mrežici, ko si ga pohodil je konkretno črno pokadil...

Ampak, finta je v tem, da je zabit DPF samo posledica, vzrok je pa nekje drugje (rekel bi, za zaštekan EGR).

Jaz sem se potem odločil za odstranitev DPF-a in blindiranje EGR-a (mehansko in programsko)... zdaj je zadeva OK in tudi kadi bistveno manj...
 
stadion
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 74
Pridružen: Če okt 23, 2008 12:23 am

Re: Črne saje/dim okoli auspuha, avto brez moči

Napisal/-a stadion Po dec 17, 2018 9:43 pm

Jaz bi se zadeve lotil pri loputi in pri egrju, ampak me daje občutek da to ne bo dovolj. Ugibam pa, da je kriv moj način vožnje, ko imam službo cca. 7km stran in vse samo skozi naselje, torej v glavnem vožnje po 40-50km/h.

V soboto snamem EGR in loputo, ju čimbolje sčistim, zamenjam olje, filter, filter za nafto, potem pa se pustim presenetit kaj bo. V najslabšem primeru pa na čiščenje DPFja, če situacija krivca res kaže tja. Avto ni ravno v stanju da bi se vozil od mehanika do mehanika študirat kdo je pravi naslov za popravilo =)
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2184
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Črne saje/dim okoli auspuha, avto brez moči

Napisal/-a RedBaron Po dec 17, 2018 9:56 pm

DPF imas ze itak zabit... tudi lucka ti gori. V vsakem primeru bos moral ocistit DPF, vendar bo najverjetneje potrebno ciscenje v peci (recimo strajnar je strucko za to), regeneracija na avtu verjetno ne bo dovolj.

Hkrati bos moral odpraviti vzrok (okvarjen EGR recimo), ker drugace bo kmalu spet isto. Jaz sem se z novim DPF-om pripeljal iz Sezane do Velenja, pa se je prizgala lucka...

Koliko km pa ima avto za sabo?
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Črne saje/dim okoli auspuha, avto brez moči

Napisal/-a emozul Po dec 17, 2018 10:27 pm

RedBaron je napisal/-a:Tudi jaz bi rekel, da je DPF popolnoma zabit...

Sem imel podoben (ne sicer tako skrajen) primer, avto je sicer šel normalno, vendar so plini uhajali pri fleksibilni mrežici, ko si ga pohodil je konkretno črno pokadil...

Ampak, finta je v tem, da je zabit DPF samo posledica, vzrok je pa nekje drugje (rekel bi, za zaštekan EGR).

Jaz sem se potem odločil za odstranitev DPF-a in blindiranje EGR-a (mehansko in programsko)... zdaj je zadeva OK in tudi kadi bistveno manj...


Kaj pa ekologija?
 
stadion
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 74
Pridružen: Če okt 23, 2008 12:23 am

Re: Črne saje/dim okoli auspuha, avto brez moči

Napisal/-a stadion Po dec 17, 2018 10:41 pm

RedBaron je napisal/-a:DPF imas ze itak zabit... tudi lucka ti gori. V vsakem primeru bos moral ocistit DPF, vendar bo najverjetneje potrebno ciscenje v peci (recimo strajnar je strucko za to), regeneracija na avtu verjetno ne bo dovolj.

Hkrati bos moral odpraviti vzrok (okvarjen EGR recimo), ker drugace bo kmalu spet isto. Jaz sem se z novim DPF-om pripeljal iz Sezane do Velenja, pa se je prizgala lucka...

Koliko km pa ima avto za sabo?


Pa nebi računalnik pokazal kake napake na EGR?
Kaj če je kriva samo ta kratka vožnja na 2000 obratih po 40-50km/h v zadnjih dveh letih? Ta jeben audi ma smotano nameščen DPF, gre skoraj nemogoče ven, ko je kolesna os.
Kok pa so cene teh čiščenj z gorjenjem ponavadi?
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Črne saje/dim okoli auspuha, avto brez moči

Napisal/-a void Po dec 17, 2018 10:52 pm

Jaz mislim da se je v njegovem primeru sesedel DPF, ker tut če je filter zabit mora bit še zmeraj izpuh čist!
Črni izpuh na avtomobilih z DPF je znak, da se je satovje v DPFju sesedlo.
 
stadion
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 74
Pridružen: Če okt 23, 2008 12:23 am

Re: Črne saje/dim okoli auspuha, avto brez moči

Napisal/-a stadion Po dec 17, 2018 11:29 pm

In kaj to pomen v prevodu?
Nov dpf ali kaj?

Mene bolj skrbi kaj je s to flex cevjo, ki gre od intercoolerja do egr lopute. Nenavadno je, da jo lahko mirno stiskaš in kar čutiš da ni pretoka zraka do lopute. Cev naj bi bila trda, pod pritiskom, ali se motim? Najbrž brez tega pritiska zraka pride do mašenja in je mogoče zamašen DPF samo zaključek vsega problema?
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Črne saje/dim okoli auspuha, avto brez moči

Napisal/-a titanius To dec 18, 2018 7:34 am

Za 7km v eno smer se ne kupuje dizla.. Kaksen boljsi tester uporabite. Ob vseh opisanih tezavah je skoraj nemogoce da javi napako samo na grelni svecki. Porocajte,zelo me zanima kaj bo.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2184
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Črne saje/dim okoli auspuha, avto brez moči

Napisal/-a RedBaron To dec 18, 2018 10:38 am

emozul je napisal/-a:
Kaj pa ekologija?



Ekonomija je zmagala...
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Črne saje/dim okoli auspuha, avto brez moči

Napisal/-a Fan To dec 18, 2018 10:41 am

stadion je napisal/-a:Mene bolj skrbi kaj je s to flex cevjo, ki gre od intercoolerja do egr lopute.


Nobena cev nima opisane poti!

stadion je napisal/-a: Mehanik je imel danes na testerju, pa mu ni nič pokazal, razen 1 grelno svečko, ampak to nima veze. On misli da je DPF zabasan.

Sicer ne vem kaj gledate, je pa 100% da je premalo znanja zraven vozila. Že pregled pri mehaniku je sporen, vsaj takšen kakor je zgoraj opisan.
Zakaj najprej ne pregledate vse tlačne in podtlačne cevi, torej cevi od turbine do hladilnika zraka in od hladilnika zraka do sesalne cevi. Podtlačno cev ki krmili aktuator turbine ( ventil je kombiniran - podtlačno in električno ).
Skratka vse našteto se tudi lepo vidi na testerju.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
stadion
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 74
Pridružen: Če okt 23, 2008 12:23 am

Re: Črne saje/dim okoli auspuha, avto brez moči

Napisal/-a stadion To dec 18, 2018 6:14 pm

Jutri gre avto k izpušnemu mehaniku in bom mel diagnozo do konca tedna. Oba sva mnenja da gibka cev med egr loputo in intercoolerjem ne sme biti kar mehka. To je posledično (nič pritiska) avto zabasalo s sajami.
 
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 705
Pridružen: Po maj 28, 2007 12:38 pm
Kraj: kamnik

Re: Črne saje/dim okoli auspuha, avto brez moči

Napisal/-a pocesnkII Sr dec 19, 2018 10:02 am

Ta cev je mehka ker turbina ''ne deluje'' ker je avto v safe modu, zaradi zabasanega dpf ja.
Dpf fizično dol in spucat ali z ''štrajfiksom'' ali v peč prežgat. potem pa nazaj gor in narediti prisilno regeneracijo in sem 99% da bo zadeva špilala.
Diagnostika in servis osebnih ter tovornih vozil ->PM
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 830
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Črne saje/dim okoli auspuha, avto brez moči

Napisal/-a Kristjan123 Sr dec 19, 2018 11:15 am

Zabit dpf je posledica "necesa" cesa bo treba ugotovit in odpravit ce ne bos spet na zacetku... ravno tako mi ne gre v racun da je izpuh golf 2 na 10 potenco to se je moralo satovje v dpf-ju sesut pomoje. Samo zabit dpf ne da takega rezultata...
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Črne saje/dim okoli auspuha, avto brez moči

Napisal/-a abbe Če dec 20, 2018 1:52 pm

FAKKK kva kle pišete.
kako je lahko dpf zabit če gre vn črn dim?
avto sploh nima dpf-ja.drugače se nebi nič kadilo vn z avta!!!
a vm res niso jasne osnove,čemu dpf služi. ravno temu da iz izpuha ne grejo črne stvari vn!! in če se kadi črno van potem ga notri v vozilu ni oz je preluknjan pa nevem kaj še vse.
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2184
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Črne saje/dim okoli auspuha, avto brez moči

Napisal/-a RedBaron Če dec 20, 2018 4:09 pm

Ne piši oslarij...

Zakaj pa je meni potem KADIL in to konkretno, ko JE BIL DFP na avtu?? In to popolnoma zabit (strajnar sploh ni mogel izmeriti pretočnosti)??
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Črne saje/dim okoli auspuha, avto brez moči

Napisal/-a abbe Pe dec 21, 2018 12:39 pm

to sploh ni možn,kar pišeš...
če je zabasan poj ni pretoka.a vm to ni logično? ker men je? in če ni pretočen poj nč ne gre skos.
če je pa zanič oz prežgan potem pa gre marsikaj lajhko skos.sam poj je enako kot da ga ni..
še nisem imel primera da bi bil zabasan pa da bi se vn kadile SAJE.
Ni vse res kar napišem
 
stadion
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 74
Pridružen: Če okt 23, 2008 12:23 am

Re: Črne saje/dim okoli auspuha, avto brez moči

Napisal/-a stadion Sr jan 23, 2019 4:53 pm

Noben nebi verjel, če bi rekel, da sem avto peljal v popravilo 20.12.2018, danes pa so mi rekli, da je avto popravljen (23.1.2019). Avta fizično še nimam, ker me še niso klicali, da ga lahko prevzamem, epilog v tej zadevi pa je sledeč:

"Zlomilo je turbino". Ker je bila turbina kaput, je vase potegnila motorno olje. Ko se je odstranila cev iz nje, je bilo v njej opaziti ožgano olje. Zaradi tega je zamašilo tudi oljne cevi, zamazalo intercooler, itd. Avto naj bi bil skoraj brez olja. Avto je DPF, ampak se ne bo delala obnova/odstranitev, ker bi naj zadevo sedaj, ko je nova turbina, "požgali" z vožnjo z visokimi obrati (samočiščenje). Servis je rekel, da mi zrihtajo obnovljeno turbino za 500,00 EUR, sam pa sem jo naročil iz Nemčije, prišla je 190,00 EUR (po barantanju iz 205,00 EUR). Koliko bo prišlo popravilo pa še izvem. V štartu je bilo rečeno, da je za 5-6 ur dela (menjava turbine).

Danes me smeji dejstvo, da prvi mehanik, ki je dobil avto v roke (ni isti kot ta, ki je popravljal) mi je zatrjeval, da njemu računalnik nič ne pokaže, razen ene grelne svečke, tako da "ne ve kva je narobe". Na srečo ni slednji za to nič zaračunal.
Priponke
20190123_174448.jpg
Zadnjič spremenil stadion, dne Sr jan 23, 2019 5:45 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Črne saje/dim okoli auspuha, avto brez moči

Napisal/-a mrtwelvetrees Sr jan 23, 2019 5:44 pm

Če bo avto vozen, se ga znebi takoj.... ker tole ne bo dolgo ko bo spet kaj ....
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 24 gostov