Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
jaggy
Novinec
 
Prispevkov: 124
Pridružen: Ne jul 22, 2007 12:08 pm
Kraj: Šentjur

Škoda 2.0 tdi težave z temperaturo vode

Napisal/-a jaggy Če dec 27, 2018 5:46 pm

Lp imam skodo 2014 2.0 120000km..
Ko se motor zagreje se mi onvasno dvigne temp. Za vodo tudi na 125 kaksno minuto je povisana tem. Nato pade nazaj termostat na 90 stopinj. Kasneje do te tezave ne pride vec. Dokler se avto ne ohladi... to se mi dogaja samo na AC prinrazlicni hitrosti tudi pri 100kmh. Na testerju ni nasel nobene tezave v elektroniki...
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Škoda 2.0 tdi težave z temperaturo vode

Napisal/-a limas Če dec 27, 2018 6:04 pm

Tipalo za temp. hladilne tekočine, termostat, okvara kazalca za temp, umazan antifriz (malo verjetno)...
Z temperaturo vode nimaš težav, s temperaturo vode pa mogoče.
 
jaggy
Novinec
 
Prispevkov: 124
Pridružen: Ne jul 22, 2007 12:08 pm
Kraj: Šentjur

Re: Škoda 2.0 tdi težave z temperaturo vode

Napisal/-a jaggy Če dec 27, 2018 7:00 pm

Meni je rekel da je zelo velika verjetnost da bo treba zamenjati vodno pumpo... sam ce nebi delala potem ja nebi voda padla nazaj na prvotno
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Škoda 2.0 tdi težave z temperaturo vode

Napisal/-a titanius Če dec 27, 2018 8:22 pm

Če pride na 125 pa potem pade nazaj, bi jaz rekel, da je težava v termostatu. Da ga prepozno vklopi in posledično dvigne temperaturo do 125, kasneje ob vklopu ga ohladi nazaj na 90. Ali pa vodna pumpa ja, 2.0tdi naj bi imel hibo vodne pumpe in se jo kar pogosto menja.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Škoda 2.0 tdi težave z temperaturo vode

Napisal/-a abbe Pe dec 28, 2018 12:43 pm

če bi si vzel 5 minut več časa pa probal slovnično z ločili brez narečja napisat oziroma opisati težavo bi ti lahko lažje pomagali.
tko k si napisal un zmazek zgoraj jaz pojma nimam kaj je rep in kje je glava tako kot nima ločil ta moj post in se ga zato zelo tezko bere
Ni vse res kar napišem
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: Škoda 2.0 tdi težave z temperaturo vode

Napisal/-a motom Pe dec 28, 2018 1:16 pm

Verjetno imaš pumpo, ki se preko elektro magneta izklaplja. Rotor se še vedno vrti, le preko njega se povleče zaslonka in pretoka vode ni. Lahko nagaja tudi to.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Škoda 2.0 tdi težave z temperaturo vode

Napisal/-a pskoda Pe dec 28, 2018 2:16 pm

titanius je napisal/-a:Če pride na 125 pa potem pade nazaj, bi jaz rekel, da je težava v termostatu. Da ga prepozno vklopi in posledično dvigne temperaturo do 125, kasneje ob vklopu ga ohladi nazaj na 90. Ali pa vodna pumpa ja, 2.0tdi naj bi imel hibo vodne pumpe in se jo kar pogosto menja.


Ne vem kako se lahko termostat vklopi oz izklopi
Termostat je čisto mehanski


Problem je na vodni pumpi.
Motor je zdrav za velki servis
Lp
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Škoda 2.0 tdi težave z temperaturo vode

Napisal/-a void Pe dec 28, 2018 3:07 pm

Seveda je lahko termostat, pri določenih modernejših motorjih je termostat električno krmiljen.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Škoda 2.0 tdi težave z temperaturo vode

Napisal/-a pskoda Pe dec 28, 2018 3:34 pm

Ta ima mehanskega
Lp
 
immbm13
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: So dec 29, 2018 1:57 pm

Re: Škoda 2.0 tdi težave z temperaturo vode

Napisal/-a immbm13 So dec 29, 2018 2:12 pm

Necesa se je potrebno zavedati. Indikator temperature na armaturki je ponavadi "bolj za okras" in ne kaže dejanske temperature. Pokaže segrevanje temperature vode, ne kaže pa nihanja temperature vode. Npr. do 90° st ponavadi kaže dejansko vrednost, ko pa gre temperatura nad 90° (proti 100, 110°) pa merilec temperature tega navadno ne pokaže. To je ponavadi zato, da uporabniki niso "živčni" ko temperatura malce zaniha in da ne "obremenjujejo" serviserjev po nepotrebnem.
Zato se lahko velikokrat zgodi, da, ko se začne motor pregrevat, kazalec za temperaturo nenadoma skoči na 120° in nato, ko se motor malce ohladi, ponovno nazaj na "normalnih" 90°C, kljub temu da je dejanska temperatura motorja lahko še vedno 110°C.

Predlagam da se najprej spremlja DEJANSKA temperatura hladilne tekočine, ki pa se lahko vidi s kakim OBD čitalcem. Naj se spremlja temperatura hladilne tekočine med obratovanjem in če so skoki temperature dejansko nenadni, se preveri senzorje temperature, v nasprotnem primeru pa kake termostate, pokrovček hladilne tekočine(če gre za nadtlačni sistem), zapacanost hladilnika,....
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Škoda 2.0 tdi težave z temperaturo vode

Napisal/-a pskoda So dec 29, 2018 4:42 pm

Kazalec (kolikor vem ima on digitalnega) nič ne skače in ja temp vode malenkost skače par stopinj +-, ampak kazalec mora biti VEDNO na istem mestu ko se motor segreje in nima veze ali je zunaj -15 ali +30 stopinj.
Če kazalec po segretem motorju niha je 100% nekaj narobe, ker tega NE SME delati.

Kazalec za par stopinj ne kaže zanalašč in to zato, da ne skače non stop za tisto stopinjo, ki ni pomembna.
Ne vem točno, ampak mislim, da + oz - 5 stopinj ne kaže če je analogni. Če bo temp 100 stopinj ali več se bo 100% premaknil navzgor
Lp
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Škoda 2.0 tdi težave z temperaturo vode

Napisal/-a nejc1 So dec 29, 2018 5:15 pm

Recimo jaz sem zadnjič z original testerjem spremljal zadevo na pač enem avtomobilu in od cca 80 do 107 stopinj kaže kazalec (klasični analogni) stalno tistih 87, kar je temperatura odpiranja termostata, ko pride na 108 stopinj in se vklopi druga brzina ventilatorja se kazalec naenkrat premakne navzgor na to vrednost, ko temperatura pade na 107 ali manj gre spet na tistih 87 stopinj... Pri vseh avtomobilih je pa zadeva podobna, pač par stopinj gor dol odvisno kako si zamisli proizvajalec...
 
immbm13
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: So dec 29, 2018 1:57 pm

Re: Škoda 2.0 tdi težave z temperaturo vode

Napisal/-a immbm13 So dec 29, 2018 10:34 pm

Kot sem rekel. Kazalec temperature je "reguliran" s strani računalnika in ne kaže dejanskega stanja. Ko so temperature okolice "normalne" (beri pod cca 25°C) temperaturo motorja regulira termostat in ventilator na hladilniku, ko pa se temperatura okolice dvigne nad cca 30°C in imamo vklopljeno klimo, pa se "idealne" temperature termostata ne da več vzdrževati, zato se temperatura hladilne tekočine nekoliko dvigne (tudi do 100°C+ kar je še normalno) ampak to se, pri novejših avtomobilih, ne odraža na kazalcu za temperaturo motorja, zato da se ne "vzburja" uporabnika, in le ta največkrat ostane na "idealnih" 90°C.
Ponavljam, preveri dejansko temperaturo z obd scanerjem.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Škoda 2.0 tdi težave z temperaturo vode

Napisal/-a pskoda Ne dec 30, 2018 6:15 pm

Avtor teme ima digitalni števec, ki je kar točen in brezveze je tukaj nekaj razglabljat ali je 90, 95 ali 100 stopinj.
Avtor teme je rekel, da mu kaže 125 stopinj kar NI normalno


99% ima probleme z vodno pumpo kar ni nič novega
Lp
 
jaggy
Novinec
 
Prispevkov: 124
Pridružen: Ne jul 22, 2007 12:08 pm
Kraj: Šentjur

Re: Škoda 2.0 tdi težave z temperaturo vode

Napisal/-a jaggy Po dec 31, 2018 11:11 pm

Težava je bila v vodni pumpi... Je hiba ma teh motorjih. Naredil kar komplet velik servis in sem odštel 300€ z delom in materialom...
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: Škoda 2.0 tdi težave z temperaturo vode

Napisal/-a motom To jan 01, 2019 11:06 am

motom je napisal/-a:Verjetno imaš pumpo, ki se preko elektro magneta izklaplja. Rotor se še vedno vrti, le preko njega se povleče zaslonka in pretoka vode ni. Lahko nagaja tudi to.

Je bilo kaj na tem?
 
jaggy
Novinec
 
Prispevkov: 124
Pridružen: Ne jul 22, 2007 12:08 pm
Kraj: Šentjur

Re: Škoda 2.0 tdi težave z temperaturo vode

Napisal/-a jaggy Če jan 03, 2019 1:37 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Da.
Ne vem tako podrobno’ ampak mi je razlagal, da so tezave z temi vodnimi pumpami glih v tem, da strmijo k temu, da se motor hitreje zagreje in rado gre “elektronika” ali kakorkoli...
Dal mi je neko, ki tega nima oz njegove besede “blindirana” pumpa... tako da imam lep cas mir...
 
vipe5s
Novinec
 
Prispevkov: 321
Pridružen: Pe avg 07, 2015 11:46 am

Re: Škoda 2.0 tdi težave z temperaturo vode

Napisal/-a vipe5s Če jan 03, 2019 3:01 pm

Ja, a nimajo te pumpe nekakšno sklopko (ki je elektromagnetna oz. nekaj v tem rangu), se pravi ko zaženeš avto ni tokokroga hladilne okoli sistema (ne govorim o radiatorju, tam kontrolira standarden termostat), ampak kroži samo čez mašino (čeprav pumpa se vedno vrti, logično, ker je na jermenu, a v prazno).
Potem, ko se mašina segreje, sklopka prime in imaš tokokrog okoli sistema... potem pa še termostat spusti preko hladilnika spredaj, če je temp. prava (tule ne bom trdil kako je točno narejeno).

Sem pač opazil, da se novi 2.0 TDI zaradi tega res hitro zagreje (v primerjavi s starejšim 1.9 TDI v istem okolju).

Če je tako, ideja ok, izvedba pa ..

PS: Kakšna je temperatura vode na vaših 2.0 TDI v teh obdobjih okoli 0°?
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Škoda 2.0 tdi težave z temperaturo vode

Napisal/-a pskoda Pe jan 04, 2019 8:29 am

Ta motor ima več vodnih pump. Ena, ki je na motorju jo poganja jermen (ta naj bi bila problematična) ima pa vsaj še eno, ki jo poganja elektrika in ni nikamor privijačena je samo nasajena na cevi kjer kroži hladilna.
Jaz kolikor vem tista mehanska na motorju, ki je problematična vedno dela in nima nobene sklopke


Imel sem leona 4 leta z 2.0tdi 184hp (bil je isti letnik kot tvoj) nisem nikoli opazil nekega nihanja temperature. Ko je 1x prišela do 90stopinj je tudi tam ostala kot zdaj pri golfu 2.0tsiju

Ko sem imel avto 3 leta sem doma zamenjal hladilno tekočino, ki sem jo kupil na uradnem servisu (kataloška G A13 A8J M1) in spucal ekspanzijsko posodo. Hladilna, ki je bila v motorju je bila že bolj rjavo pinki barve kot nova. Avto je delal bp dokler ga nisem prodal in je bil še čipiran
Lp
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: Škoda 2.0 tdi težave z temperaturo vode

Napisal/-a motom Pe jan 04, 2019 9:19 am

Če se komu da brat o pumpi na strani 19-...:

http://pics3.tdiclub.com/data/517/820433_EA288.pdf

Tudi o kakšnem 1kW električnem grelcu ni govora... poraba bi bila preko 70A ...
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot] in 94 gostov