Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
1man1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: Sr jul 11, 2018 11:01 am

Menjan žaromet

Napisal/-a 1man1 Če jan 10, 2019 1:05 pm

Na fiesti so mi menjali žaromet (usmeritev žarometa ni v mejah). Zanima me, ali je ta žaromet še za kaj uporaben, ker sicer sveti?
 
Veron
Novinec
 
Prispevkov: 341
Pridružen: Ne maj 01, 2005 3:04 pm

Re: Menjan žaromet

Napisal/-a Veron Če jan 10, 2019 1:10 pm

Ne, cel avto je za stran. Pojdi in kupi novega...

Zelo slabo si opisal problem. Predvidevam, da imaš težavo na tehničnem pregledu, da žaromet ne sveti pravilno.
To prihaja od tega, ker so ti enega zamenjali (karambol?).

Vsak žaromet in možnost ročnega nastavljenja. Halogen žaromet ima ponavadi 2 "šraufa", enega za nastavljanje vertikale, drugega za horizontalo.
Glede na to, da nevem tega, najbolje poiskati kake avtomehanika, ki ti bo ponovno nastavil žaromet ali pa se zapelji tam kjer so ti ga menjali.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 830
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Menjan žaromet

Napisal/-a Kristjan123 Če jan 10, 2019 1:36 pm

1man1 je napisal/-a:Na fiesti so mi menjali žaromet (usmeritev žarometa ni v mejah). Zanima me, ali je ta žaromet še za kaj uporaben, ker sicer sveti?

Pri uporabi takega zarometa pustis domisliji prosto pot lahko izdelas stropno svetilko, vrc za pijaco, rokavice za pozimi roke das noter pri luknji kjer pride zarnica dosti tega se da ...
Ne bit tako omejen kot smo mi ostali ki bi samo nastavili usmeritev in uporabljali za osvetlitev cestisca med voznjo. ;)
 
1man1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: Sr jul 11, 2018 11:01 am

Re: Menjan žaromet

Napisal/-a 1man1 Če jan 10, 2019 4:49 pm

Veron je napisal/-a:Ne, cel avto je za stran. Pojdi in kupi novega...

Zelo slabo si opisal problem. Predvidevam, da imaš težavo na tehničnem pregledu, da žaromet ne sveti pravilno.
To prihaja od tega, ker so ti enega zamenjali (karambol?).

Vsak žaromet in možnost ročnega nastavljenja. Halogen žaromet ima ponavadi 2 "šraufa", enega za nastavljanje vertikale, drugega za horizontalo.
Glede na to, da nevem tega, najbolje poiskati kake avtomehanika, ki ti bo ponovno nastavil žaromet ali pa se zapelji tam kjer so ti ga menjali.


So mi ta žaromet že dali dol in ga sedaj imam doma. Pa zdaj ne vem, ali bi ga vrgel v smeti ali bi z njim kaj naredil (sicer dela)? Morda kje odkupujejo žaromete?

Ostalo imam že rešeno.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Menjan žaromet

Napisal/-a mrtwelvetrees Če jan 10, 2019 6:14 pm

dej ga na bolho ali avto.net - deli.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1102
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Menjan žaromet

Napisal/-a cc09 Pe jan 11, 2019 7:23 am

Če ne gre z njim čez tehničnega, ga nimaš komu kaj prodajat. A drugemu pa bo šlo čez? In kaj to pomeni, da "dela" in "sveti"? Če daš žarnico not sveti tudi krompir.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 43 gostov