Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
bostianos
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 60
Pridružen: Pe jun 14, 2013 1:45 pm

Vonj po zažganem-dizel

Napisal/-a bostianos Pe jan 18, 2019 10:13 pm

Pozdravljeni.

Imam eno težavo...ja,vem,da bo vsak napisal idi k mehaniku in podobno...kar bom tudi šel,vendar bi rad prej zvedel še od ostalih tukaj gor,če bi kdo morda poznal v čem je težava motorja...Pregledal sem vse forume,prav tako tudi tukaj,če je že kdo imel podobno težavo in kaj je temu vzrok,ki ga bom opisal...
Avto je P307 1.6hdi 90km,l.07,prevoženih realnih 146tkm in moja ga vozi vsak dan na šiht do tja 15km in pol isto nazaj...Danes se vsedem v avto in se odpeljem v MB in avto za menoj,seveda ne samo en avto in je naenkrat zmanjšal hitrost in se oddaljil,ker mu je pomoje zasmradilo kabino... Tudi moja partnerka pravi,da so za njo avti,ki se naenkrat oddaljijo in vozijo daleč od njenega avta...tudi po mestu se to dogaja...No,nato ga na parkirišču zapeljem vzratno in odprem vrata,da stopim ven in voham po zažganem...kot da se nafta žge...kot žveplo...Delam servise na 10000km,olje je noter 5w40 original za PSA grupo in ga je dovolj...nivo hlad.tekočine je prav tako dovolj...Aja, še to...sem opazil,ko je veni toplo oziroma vroče(spomlad,poletje,jesen)in ko se je avto vžgal zjutraj,torej hladna mašina,se skadi moder dim...Grelne svečke so ok,sicer delujejo samo,ko je veni minus,olje menjano na vsakih 10tkm,turbina je kot nova,saj se jo tu pa tam priganja le ob zagretem motorju.Kaj bi lahko še bilo narobe...šobe,egr ventil...dpf sploh nevem,če ima hdi 90km...
Drugače avto pelje normalno,računalnik ne javlja nobenih napak...samo ta smrad me moti...lp...
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Vonj po zažganem-dizel

Napisal/-a Fan Pe jan 18, 2019 11:34 pm

To je lahko zaradi čistilca trdih delcev ( če ga ima ) ali katalizatorja. Nič ni narobe, samo veselo se vozite naprej.
V koliko bi se tega radi znebili, pa vozilo enkrat mesečno sprehodite kakšnih 100km, da se lepo ščisti.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
bostianos
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 60
Pridružen: Pe jun 14, 2013 1:45 pm

Re: Vonj po zažganem-dizel

Napisal/-a bostianos So jan 19, 2019 6:11 am

Zdravo Fan...no veliko sem bral o tej mašini in pisalo,da 90km ne bi imel dpf filtra,samo 110km...Ima pa fap filter.... Ja vonj je tak podoben kot pri bencinskih s katalizatorjem...samo kaj je še tukaj prisoten vonj po izgoreli nafti.
Včeraj zvečer sem vozil bolj polno na gas in večinoma v tretji prestavi,ne skadi pa nobenega dima med vožnjo,ko sem preganjal. Pa nevem,ali je krivo to,ker se moja partnerka vozi na šiht v sam center MB in stoji na vsakem semaforju...pravi da ga nikoli ne priganja,če ji kje dopušča možnost...vozi bolj počasi in 50km/h ima tudi ga v 5.prestavi...kar sem bral,da se dizla tako ne sme vozit...

Drugo me pa zanima,ta moder dim ob vžigu hladnega motorja...eni pišejo o grelnih svečkah,drugi o teflonih,tretji o slabem olju...A morda kakšna šoba paca? Te še niso bile nikoli menjane,pa sva ob nakupu vozila(112tkm)takoj delala velik servis...
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1155
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Vonj po zažganem-dizel

Napisal/-a danci1973 So jan 19, 2019 8:07 am

FAP in DPF je eno in isto. :roll:

Eno je francoska kratica (Filtre à particules), drugo pa nemška (Dieselpartikelfilter) ali angleška (Diesel particulate filter)
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Vonj po zažganem-dizel

Napisal/-a uros11 So jan 19, 2019 8:29 am

Meni se tudi umaknejo, vendar bolj zato, ker se jim ne da voziti v riti. To so t.i. dinamični vozniki, ki jim je 50 km/h dlje časa znanstvena fantastika.
Še vsak dizel do sedaj mi je pri vžigu spustil dim. Viden (oblak) dim so mi spuščali tudi pri pospeševanju. Sedanji z DPF_jem tega ne dela. Pa zrak za avtom tudi ni bil po rožicah. In tudi z DPF_jem ni. Ne vem, ne zdi se mi, da ima OP sploh kakšen problem.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Vonj po zažganem-dizel

Napisal/-a Fan So jan 19, 2019 11:02 am

bostianos je napisal/-a:Drugo me pa zanima,ta moder dim ob vžigu hladnega motorja...


Samo veselo vozite.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
bostianos
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 60
Pridružen: Pe jun 14, 2013 1:45 pm

Re: Vonj po zažganem-dizel

Napisal/-a bostianos So jan 19, 2019 3:25 pm

Zdravo vsem...najprej hvala vsem za spodbude in obrazložitev. Res sem mislil,da je kaj hujšega,upam vsaj,da ni... Nisem vedel,da sta kratici dpf ali fap za isti filter...Bom pa vseeno spremljal še vnaprej...Lep vikend vsem...
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Vonj po zažganem-dizel

Napisal/-a titanius So jan 19, 2019 7:53 pm

Ce smrdi zadaj blizu rezervarja in auspuha,potem fap filter dela regeneracijo.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Vonj po zažganem-dizel

Napisal/-a DePalmo Ne jan 20, 2019 9:15 am

A smard ne uhaja v kabino? Jaz sem tudi imel problem s smardom po zažgani nafti in na mestu mi je vonj uhajal v kabino. Krivec so bila preparela tesnila pri ventilih, avto pa P206 HDi.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 86 gostov