Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Mint
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 34
Pridružen: Če avg 23, 2018 6:58 pm

Seat Ibiza 2018 zavore

Napisal/-a Mint Ne jan 27, 2019 1:03 pm

Imamo Seat Ibizo letnik 2018 s 15k km. Od novega se je začelo pojavljati, da so prednje zavore nenormalno piskale pri nizkih hitrostih pod 20kmh ne glede na na različno vlago, temperaturo zraka itd. Avto se vozi živahno torej ni, da bi se zaradi prenežnega bremzanja nabirala umazanija na ploščicah in diskih. Avto je bil že 3x pod reklamacijo na servisu in nikoli niso rešili problema. Po tujih forumih sem malo prebral da so bile podobne težave in sicer naj bi bil slab material diskov in ploščic.

Zanima me katere zavore so prva vgradnja na novi Ibizi, ker sem pred kratkim opazil, da je na zadnjih kolesih TRW na prednih pa neke italijanske Metelli skupaj s čeljustmi. Čudno mi je ker Polo in podobni kolikor mi je znano imajo OEM tudi prednje diske in čeljusti TRW.

LP
 
Uporabniški avatar
luxxx7
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 538
Pridružen: So sep 10, 2011 12:03 pm

Re: Seat Ibiza 2018 zavore

Napisal/-a luxxx7 Ne jan 27, 2019 1:18 pm

Pozdravljen,

zahtevaj menjavo zavornih ploščic. Naj tudi vsa ležišča očistijo in nato namažejo. Ni druge rešitve, če še niso menjali ploščic...
 
Mint
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 34
Pridružen: Če avg 23, 2018 6:58 pm

Re: Seat Ibiza 2018 zavore

Napisal/-a Mint Ne jan 27, 2019 1:21 pm

Menjali so če komplet ploščice in diske.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Seat Ibiza 2018 zavore

Napisal/-a Fan Ne jan 27, 2019 1:41 pm

Mint je napisal/-a:1 - Zanima me katere zavore so prva vgradnja na novi Ibizi, ker sem pred kratkim opazil, da je na zadnjih kolesih TRW
2 - na prednih pa neke italijanske Metelli skupaj s čeljustmi. Čudno mi je ker Polo in podobni kolikor mi je znano imajo OEM tudi prednje diske in čeljusti TRW.

LP


1. Ate, TRW, Lucas ali katerakoli kombinacijo teh treh
2. nikakor ne Metelli/Cifam, to je nekdo zamenjal. Omenjena Italijanska firma je cenovno ugodna, vendar nižje kakovosti izdelkov.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 29 gostov