Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
Spaarkie
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Pe mar 30, 2018 12:59 pm

Komplet zavore

Napisal/-a Spaarkie Ne feb 03, 2019 12:08 pm

Pozdravljeni, sem lastnik peugeota 207 in prišel je čas za menjavo diskov in posledično tudi ploščic. Po nekaj prebranih temah sklepam, da je komplet od Ate, Trw, Textar dobra zamenjava. Tudi same cene si sledijo nekako v tem vrstnem redu.

Najbolj me privlači kombinacija Ate power diski plus keramične ploščice. Spredaj so hlajeni diski (283mm), zadaj polni 249(mm). So pa zadnji še enkrat dražji, ne razumem ravno zakaj...glede na to je sprednji sistem bolj obremenjen kot zadnji in se najbrž tudi hitreje obrablja je smiselno vzeti zadnje diske ugodneje vse ostalo pa od ate kot sem napisal?
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Komplet zavore

Napisal/-a RedBaron Ne feb 03, 2019 12:28 pm

Meni trw trese, na s-maxu spredaj, zadaj ni problemov.

Na yetiju je enako TRW povsod, pa ne trese nič...
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Komplet zavore

Napisal/-a void Ne feb 03, 2019 12:45 pm

TRW je tako tako, hit and miss včasih. ATE je dost bolj konsistenten z kakovostjo. S textarjem pa nimam nekih izkušenj, baje je solidn.
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3148
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Komplet zavore

Napisal/-a joztom Ne feb 03, 2019 1:15 pm

Jaz mislim, da je danes vsak renomiran material brezhiben in da je razlika le v kvaliteti montaže.
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Komplet zavore

Napisal/-a danci1973 Ne feb 03, 2019 1:17 pm

RedBaron je napisal/-a:Meni trw trese, na s-maxu spredaj, zadaj ni problemov.

Na yetiju je enako TRW povsod, pa ne trese nič...

Tresenje ima veliko več s kvaliteto in pazljivostjo pri montaži kot s tem, kdo je proizvedel diske... Pa tudi druge pomanjkljivosti lahko vplivajo na tresenje zavor - recimo dotrajane puše vzmetenja...
 
Uporabniški avatar
Spaarkie
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Pe mar 30, 2018 12:59 pm

Re: Komplet zavore

Napisal/-a Spaarkie Ne feb 03, 2019 1:38 pm

Hvala za odgovore...
Drugače sem najprej mislil, da sem bom odločil za kak Brembo max, pa zdaj ko malo berem se zdi, da na splošno Brembo vsi nekaj kritizirajo, tako da se zdaj bolj nagibam na Ate...
Kje ponavadi vzamete material, pri nas ali naročate iz tujine? Se mi splača naročit prek autodoca, ra24? Na dober dan imajo tudi do -25% popusta.
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Komplet zavore

Napisal/-a danci1973 Ne feb 03, 2019 3:13 pm

Jaz sem na prejšnji avto dal Brembo Xtra (sem hotel Max, pa takrat niso bili dobavljivi in so mi namesto teh ponudili Xtra) in se izvrstno obnesejo.

Za sedanji avto Brembo žal ni imel Xtra ali Max diskov, tako da sem vzel 'navadne' Brembo diske - zavirali so sicer čisto OK, so pa med vožnjo (torej ko nisem zaviral) cvilili. Da bi cviljenje odpravil, sem poskusil 'vse' - vse, kar sem vedel, vse kar je 'internet' našel, nove / druge ploščice, ... Nič ni pomagalo.

Počasi mi je to cviljenje začelo iti zelo na živce, tako da sem sicer še čisto OK Brembo diske vrgel dol in nabavil StopTech.

Brembote sem naročil na Autodoc, StopTech pa kar iz USA.
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3148
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Komplet zavore

Napisal/-a joztom Ne feb 03, 2019 4:41 pm

Tole s cviljenjem brez bremzanja je pa zelo na tenkem ledu, ali je stroka odpovedala. Če že o razlikah, najboljše so ATEtove ceramic, ker feltne sploh niso več nič črne. Bremzajo pa vsake, azo.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Komplet zavore

Napisal/-a void Ne feb 03, 2019 5:03 pm

@joztom te keramične ATE ploščice si sprobal? K mora bit kak specialn disk za te ploščice ali je bilokater dobr? nism študiral to nikdar, sem pa slišau da so kul, ampak je cena x2 proti navadnim ATE.
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3148
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Komplet zavore

Napisal/-a joztom Ne feb 03, 2019 6:05 pm

Fantje, ki montirajo, tako pravijo, verjamem.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Komplet zavore

Napisal/-a void Ne feb 03, 2019 6:14 pm

Kolk gledam po katalogu se z njimi uporablja navadn disk, sem mislil da pride kak poseben za keramiko.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Komplet zavore

Napisal/-a pskoda Ne feb 03, 2019 6:20 pm

Ate power disk + keramične ploščice
Lp
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Komplet zavore

Napisal/-a danci1973 Ne feb 03, 2019 9:06 pm

joztom je napisal/-a:Tole s cviljenjem brez bremzanja je pa zelo na tenkem ledu, ali je stroka odpovedala.

Jasno, da je stroka odpovedala...

cvilcvil.mp3 [ 227.38 KiB | Videno 1930 krat ]

 
Uporabniški avatar
Spaarkie
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Pe mar 30, 2018 12:59 pm

Re: Komplet zavore

Napisal/-a Spaarkie Po feb 04, 2019 1:04 pm

danci1973 - te je kaj motila glasnost zaviranja pri navrtanih diskih or brembota? Nisem še imel narezanih ali navrtanih, eni pravijo da so kar glasni in da je moteče.

Ate priporoča navadne diske za keramične ploščice, ampak jih veliko ljudi uporablja tudi z narezanimi power diski pa so prav tako zadovoljni. Edino power diske prej pobira, ker so baje mehkejši. Keramične ploščice pa so po lastnostih bolj ali manj enake navadnim, izjema je pač, da zelo malo prašijo, oz. skoraj nič.
Vzel bom kar Ate sprednje power diske in keramične ploščice za obe osi, cenovno ni velike razlike napram navadnim za moj avto. Edino zadnje diske bi vzel druge, ker mi je zadnji par od Ate malo predrag. Zanimivo, nikoli ne bi rekel da so zadnji, ki so manjši in polni, dosti dražji od prvih, ki so večji in hlajeni..

Mi lahko kdo iz prve roke pove katera znamka je še pogojno ok, ker so komadi od 20-100e. Predvsem me skrbi, da ne bi prišlo potem do cviljenja zadaj, ker potem nisem naredil nič. Prihaja najbolj pogosto do cviljenja pri zaviranju predvsem zaradi pretrdih ploščic in sam disk nima takšnega vpliva?
Zadnjič spremenil Spaarkie, dne Po feb 04, 2019 1:31 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Komplet zavore

Napisal/-a danci1973 Po feb 04, 2019 1:28 pm

Spaarkie je napisal/-a:danci1973 - te je kaj motila glasnost zaviranja pri navrtanih diskih or brembota? Nisem še imel narezanih ali navrtanih, eni pravijo da so kar glasni in da je moteče.

Zdaj imam vse 4 narezane diske, pa se komaj kaj sliši.

Slika
 
Uporabniški avatar
Spaarkie
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Pe mar 30, 2018 12:59 pm

Re: Komplet zavore

Napisal/-a Spaarkie Po feb 04, 2019 1:37 pm

Hvala za info, lepo zgledajo. =P
 
kx500
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: Če dec 06, 2012 5:47 pm

Re: Komplet zavore

Napisal/-a kx500 Po feb 04, 2019 2:19 pm

Diske jaz priporočam Textar-jeve. Ate keramične ploščice odsvetujem, ker nimajo ustreznega zavornega učinka. Jaz sem jih imel montirane in sem jih zaradi varnosti demontiral po cca. pol leta in zamenjal z klasičnimi. Še zmeram pa bi ti priporočal originalne diske in ploščice, ker ima ta kombinacija daleč najboljši zavorni učinek v primerjavi z navadnim "aftermarket" materialom.
 
Uporabniški avatar
Spaarkie
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Pe mar 30, 2018 12:59 pm

Re: Komplet zavore

Napisal/-a Spaarkie Po feb 04, 2019 3:14 pm

Pravkar sem dobil odgovor tudi od prodajalca, ki mi je poslal ponudbo materiala tukaj pri nas in mi je prav tako odsvetoval ate keramične ploščice iz istega razloga kot si ga navedel ti.

Druga stvar je pa ta, da pri nas je eno leto garancije po vgradnji, kako pa je če naročim iz autodoca kjer je vse skupaj malo ceneje? se sploh izvaja garancija, če pride do kakega problema, nevem. Spet sem na začetku, skrbi me tudi možnost, da dobim dejansko ponaredek ATE.

Cena originala je na uradnem servisu dobrih 600e. Cena kompleta naprimer Ate prek autodoca je pa dobrih 300e.
Kako je z naročanjem iz autodoca naprimer, je to preverjena stvar, je možnost da se dobi ponaredek itd. Ima kdo kakšne izkušnje?

Prosim za pomoč
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3148
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Komplet zavore

Napisal/-a joztom Po feb 04, 2019 5:49 pm

Sem malo pogledal o dejstvih. Nikjer ni govora o kakšni slabosti. Pri zavorah bi jih že stokrat Nemci pogrizli.

http://www.ate-brakes.com/products/disc ... rake-pads/
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Komplet zavore

Napisal/-a RedBaron Po feb 04, 2019 7:40 pm

danci1973 je napisal/-a:
RedBaron je napisal/-a:Meni trw trese, na s-maxu spredaj, zadaj ni problemov.

Na yetiju je enako TRW povsod, pa ne trese nič...

Tresenje ima veliko več s kvaliteto in pazljivostjo pri montaži kot s tem, kdo je proizvedel diske... Pa tudi druge pomanjkljivosti lahko vplivajo na tresenje zavor - recimo dotrajane puše vzmetenja...



Tresti je začelo cca 10 - 15 kkm po menjavi... predvidevam, da bi v primeru, če bi bile puše krivec, treslo takoj. Pred TRW sem imel diske RIDEX, ki so začeli test po 2-3 kkm...
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot] in 36 gostov