Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Pero101010
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 37
Pridružen: So jan 02, 2010 11:08 pm

Problem z kolesom

Napisal/-a Pero101010 Ne mar 17, 2019 2:09 pm

Pozdravljeni,

pred zimo, ko je bilo veliko listja na tleh mi je na eni izmed stranskih poti neslo zadnji del avtomobila in sem z levim zadnjim kolesom zadel v 1 kamen. Od takrat med 90-120km/h slišim bolj močen zvok. Tak bolj močen zvok, kot bi zelo glasni pnevmatiki v smislu uuuuuu. se 1 pogoj je in sicer moram volan zavrteti v desno. Ni potrebno veliko, da je v desno zgolj malenkost je dovolj. Preveril sem zamenjati platišče ni pomagalo. Peljal sem ga k enemu prijatelju. Rekel, da je verjetno ležaj in naj spremljam. če bo slabši. Še vedno je enako. Ko sem ga peljal sedaj na servis sem prosil naj mi še to preverijo in o mi rekli, da kolo poplesuje. Svetovali so mi zamenjavo platišča ma v tem ni problem. Potem so tudi sami omenili ležaj. Kaj menite vi ali je to res ležaj ali je lahko tudi kej drugega? Avto mi nič ne trese tudi pri 160km/h nič.

in še 1 problem se mi je pojavu tik pred servisom. Ko je avto ogret in ga z zamikom recimo 10 minut prižgem mi neki zaropota pri motorju. sliši se kot kak jermen, kot neki da bi nekaj želelo zagrabit. Tudi to so preverili na servisu. In so rekli, da naj bi bila neka ketna za karterjem kriva. Da ne takoj prime ob zagonu motorja. Samo za sigurno bi bilo potrebno dati karter dol in preverit. Bi mogoče kdo tu kaj vedel?
Imam pa Focusa 2. generacije bencin 1.6. 180kkm.

Lp.
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Problem z kolesom

Napisal/-a danci1973 Ne mar 17, 2019 2:59 pm

Za tuljenje je (skoraj) zagotovo kriv ležaj.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Problem z kolesom

Napisal/-a mrtwelvetrees Ne mar 17, 2019 3:14 pm

Ležaj zamenja in po potrebi tudi optiko.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 32 gostov