Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
makomako
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Pe dec 17, 2010 11:42 am

golf 6 gretje desna stran piha mrzlo

Napisal/-a makomako Če apr 11, 2019 7:53 pm

Zdravo,

Imam golf 6, ki ima enojno klimo, reče se climatic, ne climatronic. Problem je, ker na desni piha skoz mrzlo in to povsod(na noge, sredina in desna stran na vetrobransko šipo), na levi je ok. Zdaj pa ne vem, ali nima ta ventilacija samo enega motorčka oz lopute, če na obe strani piha enako topel/mrzel zrak. Kako je potem možno da na eni strani piha mrzlo, je možno da ima dve loputi pa se ena ne odpre. Ker na levi strani nad pedalom za plin motorček dela in odpira loputo. Ne vem pa kako je z desno stranjo. Sem bil pri mehaniku pa sva gledala neke vrednosti v računalniku pa nama ni jasno.

Temperature flap position cold = 29
Temperature flap position warm = 229

Kaj to pomeni? Prosim predlog kako popraviti. Hvala
 
vipe5s
Novinec
 
Prispevkov: 321
Pridružen: Pe avg 07, 2015 11:46 am

Re: golf 6 gretje desna stran piha mrzlo

Napisal/-a vipe5s Pe apr 12, 2019 7:12 am

Ne, poleg glavne lopute je še več motorčkov (2 za recilkulacijo, 2 za vsako stran, 1 za defrost oz. nekaj v tem stilu za Climatronic Golf 5, pri tvojem je verjetno tudi podobno, sorry ne vem kako je pri Climaticu), prav tako tudi senzorji, ki kdaj pa kdaj odpovejo.
Motorček se mora odpirati od 0 do 255, oz. v bližinah teh vrednosti.

Ne vem kje sta vidva gledala, v VCDS lahko to temeljito testiraš, pregledaš vrednosti °C na senzorjih.
 
makomako
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Pe dec 17, 2010 11:42 am

Re: golf 6 gretje desna stran piha mrzlo

Napisal/-a makomako Ne apr 14, 2019 9:39 am

Midva sva uporabljala dlančnik, programa si nisem zapomnil, je pa drugačen kot vcds. Sva pa naredila nek reset teh motorčov, loput, ker je bila neka opcija smo ni bilo kaj bolje.
Tisti motorček, ki je nad gas pedalom deluje, se odpira. Mogoče lahko poveš kje so ostali. oz kako se pride do njih. Da bi vsaj videl, če se premikajo.

Ali je kje na netu spletna verzija etke recimo, da bi recimo št. šasije vpisal in potem videl kje so ti motorčki oz lopute. Hvala
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: golf 6 gretje desna stran piha mrzlo

Napisal/-a Fan Ne apr 14, 2019 2:05 pm

Za načrte, dele preverite tu, če se boste znašli:
http://www.oemepc.com/
http://www6.partscats.info/?s_token=155 ... l=0&tdfs=1
Za navodila kako se kaj nastavi/kalibrira/resetira z VCDS pa na tej strani: http://www.ross-tech.com/
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
vipe5s
Novinec
 
Prispevkov: 321
Pridružen: Pe avg 07, 2015 11:46 am

Re: golf 6 gretje desna stran piha mrzlo

Napisal/-a vipe5s Po apr 15, 2019 7:13 am

Moje mnenje, najdi nekoga, ki ima VCDS, da preveriš temperature in kako se odpirajo lopute. Brez veze razdirat vse pod armaturo vnaprej. Moraš pa sovoznikov predal dol vzet, da prideš do desnega motorčka, če se boš lotil.
Če bi bil iz Dolenjske, bi ti lahko jaz pogledal.
 
francko
Novinec
 
Prispevkov: 255
Pridružen: Pe apr 08, 2016 7:53 pm

Re: golf 6 gretje desna stran piha mrzlo

Napisal/-a francko Po apr 15, 2019 10:01 pm

Fuč senzor v zračniku. Prikazuje napačno vrednost. Verjetno 30+c zato pa piha mrzlo.
 
rokrsla2
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Če avg 06, 2020 2:15 pm

Re: golf 6 gretje desna stran piha mrzlo

Napisal/-a rokrsla2 Pe dec 17, 2021 12:04 pm

vipe5s je napisal/-a:Moje mnenje, najdi nekoga, ki ima VCDS, da preveriš temperature in kako se odpirajo lopute. Brez veze razdirat vse pod armaturo vnaprej. Moraš pa sovoznikov predal dol vzet, da prideš do desnega motorčka, če se boš lotil.
Če bi bil iz Dolenjske, bi ti lahko jaz pogledal.



Zdravo,
Imam podobne oz. enake težave kot je zgoraj opisano....bi mi bil pripravljen pogledat?...glede nato da sva oba iz Dolenjske :)
Gre se za golf 6....leva stran piha dokaj toplo, potem pa čedalje bolj mrzlo proti desni strani.

lp
 
jereb007
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 23
Pridružen: Sr maj 30, 2018 5:54 am

Re: golf 6 gretje desna stran piha mrzlo

Napisal/-a jereb007 Pe dec 17, 2021 1:37 pm

Pozdravljen

Menjajte pečko, na levi strani piha toplo ker je vgrajen el. grelec. Če bi bil senzor v zračniku fuč, bi ti vsaj v noge pihalo toplo.
100% pečka, ni prvi ne zadnji :D
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: motom in 34 gostov