Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
x3bmw
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: To apr 23, 2019 2:15 pm

Izginjanje hidravličnega olja za servo volan

Napisal/-a x3bmw To apr 23, 2019 3:06 pm

Pozdravljeni,

imam 2003 Audi A4 Avant 1.8T. Zadnjič sem zaznal čudno tresenje v volanu predvsem ob obračanju in speljevanju in zvok, kot da nekaj ni dobro podmazano in se drgne (ob obračanju volana). Preveril sem nivo hidravličnega olja za servo volan in bilo ga je krepko pod minimumom. Šel sem v trgovino in vprašal trgovca za to olje. Na zamašku kanistra v avtu jasno piše Mineral oil only, vendar mi je prodajalec rekel, da njemu v računalniku piše, da je sintetično olje primerno (Zentralhydraulikoil zelen). Ker se mi je zdelo čudno, sem poklical še znanca, ki je prav tako rekel, "da nimaš kej zaje8at" in da lahko dam tega.
Nato sem šel domov in nalil olje še celo malo čez maximum. Občutek v volanu je bil po nekaj kilometrih zopet normalen in zvok je izginil. Sem pa opazil da se je olje v kanistru po vožnji močno spenilo, kasneje pa umirilo. Ker je vse delovalo normalno, sem se s tem nehal ukvarjati.
Danes, po cca 1000 km, pa sta se ta občutek in zvok v volanu zopet pojavila in po pregledu servo hidravlične tekočine za volan sem začuden ugotovil, da je ni niti kapljice. Zdaj se na vas obračam z vprašanjem, kaj storiti? Je možno da olje pušča? Je bila huda napaka, da sem dal v vozilo sintetično olje namesto mineralnega?

Hvala v naprej in lep pozdrav. :?
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Izginjanje hidravličnega olja za servo volan

Napisal/-a Firediver To apr 23, 2019 3:19 pm

Zapelji do mehanika, bo hitro videl, kje ti je spustilo.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Izginjanje hidravličnega olja za servo volan

Napisal/-a limas To apr 23, 2019 4:27 pm

Definitivno pušča hidravlično olje. Ponovno nalij in se odpelji do mehanika. In seveda upaj, da nisi uničil servo črpalke v volanski letvi.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 126 gostov