Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
racunalnicar90
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Sr avg 22, 2018 9:10 pm

Mercedes E W213 Servis - Prigo, Autocommerce, ostalo?

Napisal/-a racunalnicar90 To apr 30, 2019 1:16 pm

Pozdravljeni,

po več kot pol leta uporabe Mercedes E 220d W213, ki sem ga pripeljal iz nemčije, je sedaj nastopil čas za prvi servis (15. maja). Z avtom sem izredno zadovoljen.

Avtomobil mi na spletni strani "mercedes.me" javlja, da je potrebno opraviti "Servis A", kar je enakovredno malemu servisu.

Dobil sem sledeč predračun:
----------------------------------------------
Strošek servisa A : 330,00 eur

-menjava olja v motorju z oljnim filtrom

-menjava prašnega filtra

-dolivanje adblu tekočine 10l

-pregled vozila

Cena servisa je informativna,točen znesek podam ob prevzemu servisnih kod iz vozila.
-------------------------------------------


Zanima me, če je cena ok, saj za ta avtomobil prvič opravljam servis. H kateremu pooblaščencu se mi še splača poslati povpraševanje za omenjeni servis? Ceno na uradnem servisu sem sicer pričakoval čez 400,00 EUR, tako da mi to zdi kar ok.

Ker je avto še v okviru Junge Sterne garancije, ga verjetno ne morem peljati k nepooblaščenemu serviserju? Morda kdo ve, kako je s tem?

Hvala za deljenje vaših izkušenj! V kolikor imate še kakšen komentar, ga prosim podajte.

Srečno!
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: Mercedes E W213 Servis - Prigo, Autocommerce, ostalo?

Napisal/-a PogachnyK To apr 30, 2019 1:46 pm

Spomnim se, ko sem hotel peljati MB B na Prigo servis.

Zamenjavo olja v avtomatskem menjalniku so rekli, da je 8 ur dela.... 8x 35 evrov za delo ;)

Kreteni....

Sem rekel hvala, bom sam zamenjal. So rekči, da mora nujno pooblaščenec, saj ima na čepu za dolivanje plombo, katero ne moreš odpreti brez posebnega orodja....

Ok sem rekel, dajte mi olje, pa plombo..... Znesek.... 380 evrov?

Ne moreš verjet... Kakšna vzvišenost...
Slika
 
scottie
Novinec
 
Prispevkov: 174
Pridružen: Če avg 24, 2006 8:54 am

Re: Mercedes E W213 Servis - Prigo, Autocommerce, ostalo?

Napisal/-a scottie To apr 30, 2019 2:30 pm

Kolikor vem ima Špan tudi pooblaščeni servis za MB. Vprašaj še tam, z servisom za VW sem pri njih zelo zadovoljen.

Lp, Jaka
 
Veron
Novinec
 
Prispevkov: 341
Pridružen: Ne maj 01, 2005 3:04 pm

Re: Mercedes E W213 Servis - Prigo, Autocommerce, ostalo?

Napisal/-a Veron To apr 30, 2019 5:08 pm

Špan je zlatar.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Mercedes E W213 Servis - Prigo, Autocommerce, ostalo?

Napisal/-a Ivan36 Če maj 02, 2019 5:10 pm

Sedaj preveri, kaj ti nudi oziroma ima ta Junge sterne garantie vključeno pa na koliko km prevoženih ali leta še velja, Ker olja pa filter vsak Motrio ali BHS ali Vulco menja, imajo seznam kode za reset intervala, zračni filter motorja ali klime menjaš sam ali za motor samo obrneš, če je še lep na drugi polovici samo malo spihaš ta velke muhe in podobno šaro ven. Pregled vozila pa ti med dvignjenim vozilom opraviš če je vse suho okoli zglobov in diferencjala zadaj ...
 
scottie
Novinec
 
Prispevkov: 174
Pridružen: Če avg 24, 2006 8:54 am

Re: Mercedes E W213 Servis - Prigo, Autocommerce, ostalo?

Napisal/-a scottie Sr maj 08, 2019 9:59 am

Veron je napisal/-a:Špan je zlatar.


V mojem primeru ne, pri sevisu na 60.000 km + DSG je bil cca. 140 eur cenejši od vseh pooblaščenih servisov od Celja do Kranja.
Ne trdim pa da enako velja za MB.

Lp, Jaka
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2191
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Mercedes E W213 Servis - Prigo, Autocommerce, ostalo?

Napisal/-a limas Sr maj 08, 2019 10:18 am

Ljubljana z okolico premore nekaj zelo dobrih in cenovno ugodnih serviserjev za Mercedes. Nepooblaščeni seveda.
Uporaba iskalnika, posebej natančni a so na BMW forumu.
Ne vem kako je s to garancijo "mlada zvezda", kaj pokriva in koliko časa traja? Dejansko pa v nekajletnem obdobju vržeš za pooblaščeni M servis kakšnega tisočaka-dva-tri več.
 
denis099
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 745
Pridružen: Po apr 21, 2008 7:00 pm

Re: Mercedes E W213 Servis - Prigo, Autocommerce, ostalo?

Napisal/-a denis099 Sr maj 08, 2019 12:02 pm

limas je napisal/-a:Ljubljana z okolico premore nekaj zelo dobrih in cenovno ugodnih serviserjev za Mercedes. Nepooblaščeni seveda.
Uporaba iskalnika, posebej natančni a so na BMW forumu.
Ne vem kako je s to garancijo "mlada zvezda", kaj pokriva in koliko časa traja? Dejansko pa v nekajletnem obdobju vržeš za pooblaščeni M servis kakšnega tisočaka-dva-tri več.


mi lahko na pvt napišeš kateri so dobri popoldanci za MB?

drugače pa avtorju teme.. js sem zelo zadovoljen z Čepin Vojnik, pooblaščenec za MB. do sedaj opravil tam 3 letne servise, na mail ti pošlje predračun in je to to. Kontaktiraj pa Miha Košenina AC Čepin Vojnik.
denis
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Mercedes E W213 Servis - Prigo, Autocommerce, ostalo?

Napisal/-a esem Sr maj 08, 2019 12:09 pm

Denis - lepo je napisal "Uporaba iskalnika", zakaj ga torej prosiš, naj namesto tebe naredi domačo nalogo, in to še na PVT, da ja ne more pomagat še komu? :roll: :twisted:
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] in 22 gostov