Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
juresub
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: To jan 23, 2018 10:36 pm

Ropot po menjavi izpuha

Napisal/-a juresub Če maj 09, 2019 8:21 pm

Pozdravljeni.

Prejšni teden sem dal mehaniku menjati zadnji lonec na mojem avtu. Sedaj po menjavi ima avto opazno globji zvok. Zvok se najbolje slisi ko speljuses oz. pospešiš pri nižjih vrtjajih.

Odšel sem nazaj do mehanika ter je bil njegov odgovor, da rabi nekaj časa da se naberejo obloge v notranjosti ter, da ne more narediti nič.

To se mi zdi privlečeno za lase vendar se mogoče motim? Prosil bi za nekoga kateri se malo bolje spozna da mi potrdi ali me mehanik nat**je.
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Ropot po menjavi izpuha

Napisal/-a Mazda2 Pe maj 10, 2019 6:32 am

Mislim, da je to malo lovska ja. Je pa možno, da je avspuh malo drugačen kot original in da zato. Če res ni ropot le drugačen ton kot prej najbrž ni to nič narobe.
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 566
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: Ropot po menjavi izpuha

Napisal/-a AssKicker Pe maj 10, 2019 6:58 am

Obstaja pa varianta, da je montiral en poceni lonec, in je zato tak glas. Nebi bil prvi, niti zadnji.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 830
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Ropot po menjavi izpuha

Napisal/-a Kristjan123 Pe maj 10, 2019 7:17 am

Sigurno ni original ampak neka cenejša alternativa to da bo s časom bolje je edino če pričakuje da se ti bo z leti sluh poslabšal :)

koliko je moteče veš sam najbolje včasih v mladih letih je bil globlji zvok zaželen z leti staranja vse manj ;)

povzetek če si vedel in se strinjal z poceni alternativo je to to če si plačal in pričakoval original se zbuni
 
juresub
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: To jan 23, 2018 10:36 pm

Re: Ropot po menjavi izpuha

Napisal/-a juresub Pe maj 10, 2019 7:38 am

Ko je rekel, da bo zamenjal nisva nič govorila okoli znamke.

Najbolj motoče je da se sliši pred zadnjim loncem. Na stiku med novim in starim. Ali se ta stik navadno "švasa" ali je dovolj "objemka"?
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 830
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Ropot po menjavi izpuha

Napisal/-a Kristjan123 Pe maj 10, 2019 8:44 am

Ne razumem ...

pred loncem ni zvoka razen kako sikanje če pušča na spoju je objemka pač tako kot je bilo pred menjavo razen če ste rezali pa potem kaj čarali .... ampak po tem ni potrebe če menjaš z enakim ekvivalentnim.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Ropot po menjavi izpuha

Napisal/-a Fan Pe maj 10, 2019 9:44 am

X2

Skratka s časom ne bo nič bolje, edino slabše.

Kristjan123 je napisal/-a:Sigurno ni original ampak neka cenejša alternativa to da bo s časom bolje je edino če pričakuje da se ti bo z leti sluh poslabšal :)
povzetek če si vedel in se strinjal z poceni alternativo je to to če si plačal in pričakoval original se zbuni


X2

@juresub ( Najbolj motoče je da se sliši pred zadnjim loncem. Na stiku med novim in starim. Ali se ta stik navadno "švasa" ali je dovolj "objemka"? )

V koliko vas zvok moti, nazaj do mehanika/mojstra/popoldanca ki je to vgradil. Če pušča na spoju :( - bi moralo to zatesniti z objemko. Seveda če je vgrajeni del ekvivalent originala, Če se je že na štartu kaj predelovalo .... ? Skratka nazaj, če ne more rešiti, pa do drugega mehanika/mojstra/popoldanca in skušati najti rešitev. Seveda v koliko je samo puščanje, če pa je zvok samega dušilca moteč - bo pa potrebno dušilec menjati z bolj kvalitetnim!
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Ropot po menjavi izpuha

Napisal/-a Fnatic Pe maj 10, 2019 10:14 am

Word...
Fan vse povedal.
Ba-dum tssssssss =P
 
tomik
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr nov 16, 2016 11:36 am

Re: Ropot po menjavi izpuha

Napisal/-a tomik Pe maj 10, 2019 10:37 am

Na spoju se normalno namaže s "cementom" za izpuhe. Drugače bo pa res ,kot ti je povedal s časom nesnaga zatesnila spoj.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Ropot po menjavi izpuha

Napisal/-a ojnica Ne maj 12, 2019 11:26 am

S cunjo zatesni odprtino na zadnjem loncu za par sekund in poslušaj, če ti kje pušča, piha ven v sredinskem loncu....drugač so eni izpušni tud glasni kot da bi luknjo mel notri.
 
juresub
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: To jan 23, 2018 10:36 pm

Re: Ropot po menjavi izpuha

Napisal/-a juresub Po maj 13, 2019 8:25 pm

Sedaj sem malo bolje opazoval ropot.

Ropot se dogaja samo ko počasi pospešiš (spelješ).

Ropot je me nekje 1300-1700 obratov.

Poskusil sem zatesniti izpuh s cunjo, vendar nisem jasno slišal kje bi puščal, je pa začelo po cca 2-3 minutah smrdeti v kabini.

Ko se voziš se ropot sliši pod zadnjimi sedeži ( tam je tudi začetek novega izpuha)
 
MORDOR
Novinec
 
Prispevkov: 175
Pridružen: To maj 19, 2009 10:19 am

Re: Ropot po menjavi izpuha

Napisal/-a MORDOR Po maj 13, 2019 8:40 pm

Daj lepo te prosim nehaj nekaj testirat po svoje. Pojdi nazaj do majstra pa še enkrat poglejta in njemu razloži kaj te moti in naj uredi.
Življenje ni praznik,ampak delovni dan!
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 830
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Ropot po menjavi izpuha

Napisal/-a Kristjan123 To maj 14, 2019 7:31 am

x2 kaj točno bi rad naredil se zadušil?
Pelji do mojstra ki ti je menjal in naj zrihta če je seveda sploh kaj zaj.... in ni problem u loncu samem...
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 75 gostov