Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Olimpicus
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 90
Pridružen: So jun 05, 2010 3:24 pm

Posoda za hladilno tekocino Citroen C3

Napisal/-a Olimpicus So maj 11, 2019 8:27 pm

Na Citroenu C3 imam problem z posodo.No vsaj upam da je samo posoda.Ob voznji mi zmanjka nekaj hladilne tekocine in ko pridem na cilj je okoli posode oz.pod njo videti malo mokro.Peljal sem sicer do mehanika ki pravi da na motorju nikjer ne pusca tako da smo danes samo dolili tekocino pa bomo videli kaj bo do torka ko smo naroceni na servis.

Sedaj sem opazil da ko avto stoji cca.uro po voznji da posoda piska malo na samem pokrovu.In ko jo odprem.oz.odvijem pokrov pisk zgine.

Predvidevam.da posoda pusca na pokrovu med voznjo.Ali je mozno da ta pisk povzroca prevelik pritisk v posodi.Je to sploh mozno?Samo ugibam....Je mozno da se ustvari kak pritisk ki pa ni dober?
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Posoda za hladilno tekocino Citroen C3

Napisal/-a nejc1 So maj 11, 2019 8:43 pm

Seveda je možno, čep posode je narejen tako, da se ob določenem pritisku varnostno "odpre", recimo če pride do problema s tesnilom glave motorja in se začne delat prevelik pritisk v hladilnem sistemu... Lahko je pa tudi samo problem s čepom ali tesnilom le tega in zato spušča. No saj ti bodo na servisu pregledali zadevo in povedali kje je problem...
 
Olimpicus
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 90
Pridružen: So jun 05, 2010 3:24 pm

Re: Posoda za hladilno tekocino Citroen C3

Napisal/-a Olimpicus Ne maj 12, 2019 12:39 pm

Okoli oz.pod posodo se vidi da je mokro.Ko avto zalaufam in odprem posodo voda cisto miruje.Ni znakov kaksne masti oz.da bi se kaj mesalo olje z vodo.
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3149
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Posoda za hladilno tekocino Citroen C3

Napisal/-a joztom Ne maj 12, 2019 11:28 pm

Ta zadeva dela ravno kontra logike. Če čep dihta, voda zavre šele pri 115° in sistem je stabilen. Če čep ne dihta, voda vre že pri manj kot 100° in po ustavitvi na najbolj vročih točkah v motorju dela paro in vodo mče ven pri čepu, ki ne dihta. Prvi ukrep je menjava čepa za novega, nato pa naprej.
 
Olimpicus
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 90
Pridružen: So jun 05, 2010 3:24 pm

Re: Posoda za hladilno tekocino Citroen C3

Napisal/-a Olimpicus Po maj 13, 2019 7:00 am

Sicer sem ugotovil da je posoda taka kot da je narejena iz dveh delov in tam na tem spoju,ki zgleda kot nek obroc zgleda tece ven ker sem videl mehurcke.
Predvidevam da prej tega nismo opazili ker je nivo padel na minimum in ni dosegel tiste tocke kjer pusca.Ko nalijem tekocin do vrha pa jo zmanjkuje.

Eno vprasanje se.A ce zgublja vodo potem izgubi vso?Ker pri nas se ustavi na minimumu in potem ne odteka vec.
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3149
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Posoda za hladilno tekocino Citroen C3

Napisal/-a joztom Po maj 13, 2019 8:16 am

Zgubiš le vodo do razpoke, ampak sistem postane kot bomba in se napihuje, lahko raznese gumijasto čevo in naredi totalko motorja z zvijanjem glave na AC. Zato takoj menjaj ta poceni kos.
 
Olimpicus
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 90
Pridružen: So jun 05, 2010 3:24 pm

Re: Posoda za hladilno tekocino Citroen C3

Napisal/-a Olimpicus Po maj 13, 2019 8:21 am

Razumem...seveda bomo menjali celo posodo.Ampak ce bi bilo kaj drugega narobe recimo da bi bila sama posoda ok in bi bila napaka kje na motorju potem bi vso teocino sprznilo?
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 105 gostov