Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Alexx75
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: Ne maj 05, 2019 6:39 pm

Honda Accord servis pri 260.000km

Napisal/-a Alexx75 So maj 25, 2019 7:28 pm

Pozdravljeni,
Takole je, sem lastnik 2008 Honde Accord 2.2 cdti. Vsakodnevno prevoziva ca. 240 km v službo in nazaj. To povzroči hitro nabiranje prevoženih kilometrov in zda je števec že pri 260.000 in nasledno menjavo olja. Do sedaj z avtom nisem imel čisto nobenih težav (razen kakšni vilic, končnika,..) pa bi seveda bilo super,da bi tako tudi ostalo. Lastnik sem zadnjih 100.000 km. Moje vprašanje pa je, kaj bi pri teh kilometrih bilo pametno preventivno preverit / zamenjat. Kako je kaj z verigo? Se da preverit stanje turba, ali je to digitalno (beri ko dela dela, ko ne dela ne dela)? Filter trdih delcev morda? Kaj mi svetujete?

Vnaprej hvala in lp
Alex
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Honda Accord servis pri 260.000km

Napisal/-a RedBaron So maj 25, 2019 7:40 pm

Priporočam redno vzdrževanje (kot do sedaj), se pravi redna menjava olja (ustreznega) in filtra (ne najcenejšega).

Preventivno ti ni treba menjati nič, lahko greš preverit podvozje, če je kaj načeto (gumice, puše), ampak če ne poka, pol verjetno ni panike.

Turbina če ne cvili in avto gre normalno, ji nima kaj bit (ob predpostavki, da redno menjaš olje in paziš na turbino). DPF enako, če ne dela težav, ga pusti pri miru!!

Jaz sem ravno prodal S-maxa z 340 kkm, brez problemov, turbina prva (nič ne tuli), DPF je res bil odstranjen pri 300 kkm, drugače pa je avto lavfal!! Tako da kiometi niso nek bav bav, če je avto vzdrževan (in tudi vožen), kot je treba.

Pa srečno vožnjo še naprej! :vrum
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Honda Accord servis pri 260.000km

Napisal/-a limas So maj 25, 2019 9:24 pm

Ni potrebe po preventivi.
Ko menjaš olje in je avto na dvigalki, se preveri še stanje podvozja. To naredi vsak vesten mehanik.
Ko veriga dobi prevelik "luft", jo boš zaslišal. Ko bo turbina kazala znake izrabljenosti, bo začela žvižgati in porabljati olje. FAP filter? Ko bo avto priklopljen na računalnik, bo izpisalo stanje filtra. Ko bo zabasan nad 80%, je primeren čas, da se demontira in pošlje v čiščenje (Strajnar).

Občasno vlivaj tekočino za čiščenje brizgalk. Zaradi slabega goriva (P) se hitro zamašijo.
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Honda Accord servis pri 260.000km

Napisal/-a titanius Ne maj 26, 2019 4:07 pm

Kolega ima pri svojem Accordu ze 330t km pa razen rednih servisov ni menjal nic in avto dela odlicno. Menjaj olje s filtri in vozi
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Honda Accord servis pri 260.000km

Napisal/-a Mazda2 Ne maj 26, 2019 5:33 pm

RedBaron je napisal/-a:Preventivno ti ni treba menjati nič, lahko greš preverit podvozje, če je kaj načeto (gumice, puše), ampak če ne poka, pol verjetno ni panike.

Ko poka je že pozno, ker je gumica že strgana in je notri vdrla voda in umazanija ter poškodovala zglob. To se pregleduje in dokler je ok pusti pri miru, če je že kaj strgana se pa čimprej zamenja. Pred tem se še odstrani in očisti staro mast.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Honda Accord servis pri 260.000km

Napisal/-a RedBaron Ne maj 26, 2019 6:01 pm

Pokanje sem mislil pri kakih pušah, končnikih, stabilizatorjih.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Honda Accord servis pri 260.000km

Napisal/-a abbe Po maj 27, 2019 2:15 pm

kako ni treba nič preventivno menjati?
od kje vam te ideje.
vodno črpalko in mikro jermen ter rolce,šponer se menja preventivno na določene kilometre.
valda ne čakaš da odtrga mikro al pa da se pumpa uščije.
v kolikor nimaš zgodovin oz ne veš kdaj je to blo menjano zamenjaj.
vse je ceneje kot da te avt pusti na cesti
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Honda Accord servis pri 260.000km

Napisal/-a RedBaron Po maj 27, 2019 2:58 pm

Velik servis za mene ni ravno preventivna menjava... za to je določen interval...

Da bi pa "preventivno" menjal npr. kolesne ležaje, končnike, turbino... čeprav ni nobenih znakov obrabe in avto deluje BP, samo zato, ker ima določeno št kilometrov, pa menim, da ni smiselno.

Razen seveda, če je kakšna znana hiba (recimo ojnični ležaji pri določenih motorjih), takrat pa je res smiselno preventivno menjati, ker je strošek menjave dokaj nizek, čakanje na defekt pa lahko uniči motor. To pa se strinjam!
 
Alexx75
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: Ne maj 05, 2019 6:39 pm

Re: Honda Accord servis pri 260.000km

Napisal/-a Alexx75 Po maj 27, 2019 6:20 pm

abbe je napisal/-a:kako ni treba nič preventivno menjati?
od kje vam te ideje.
vodno črpalko in mikro jermen ter rolce,šponer se menja preventivno na določene kilometre.
valda ne čakaš da odtrga mikro al pa da se pumpa uščije.
v kolikor nimaš zgodovin oz ne veš kdaj je to blo menjano zamenjaj.
vse je ceneje kot da te avt pusti na cesti

Aha, ok. Zdi se mi smiselno ja. Nekaj takega sem imel v mislih. Gre za to, da imam namen zvoziti avto do konca, ker itak ni več veliko vreden, kupovati novega pri takšnih km dnevno, pa je metanje denarja skozi okno. Vožnja je 80% avtocesta 5% mesto in 15% reginonalne ceste. Kako pogosto pa je smiselno menjavanje olja v menjalniku?

Hvala.

Lp,,
Alexx
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Honda Accord servis pri 260.000km

Napisal/-a abbe To maj 28, 2019 9:03 am

RedBaron je napisal/-a:Velik servis za mene ni ravno preventivna menjava... za to je določen interval...

Da bi pa "preventivno" menjal npr. kolesne ležaje, končnike, turbino... čeprav ni nobenih znakov obrabe in avto deluje BP, samo zato, ker ima določeno št kilometrov, pa menim, da ni smiselno.

Razen seveda, če je kakšna znana hiba (recimo ojnični ležaji pri določenih motorjih), takrat pa je res smiselno preventivno menjati, ker je strošek menjave dokaj nizek, čakanje na defekt pa lahko uniči motor. To pa se strinjam!


tocno to pišem.
menjava na določene kilometre ki jih predpiše proizvajalec je preventivno, se pravi preden odpove.
proizvajalec je preracunal da toliko km bo zdržalo ob normalni uporabi več pa ne garantira.zato se pri določenih km preventivno menaj vodno pumpo in vse kar spada zraven.
za mene je to preventiva, lahko tudi interval servisni rečeš.v vsakem primeru gre z preventivo.
tud servisni interval na določene k m je preventiva.zato pa mamo intervala za normalno uporabo in za uporabo ob težkih pogojih.
da se motor ne poškoduje je preventiva menjavanje olja bolj pogost....
vse to je preventiva,zato ne morete kle pisat nič ni treba menjat dokler ne odpove.
ker kao če ma pa ketno avto poj je pa vse ok pa nč ni treba samo vozi dokler kj ne odpove pa boš poj menjal.
Ni vse res kar napišem
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 29 gostov