Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
podlipnik
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Sr jun 12, 2019 8:57 pm

Odstopanje armature

Napisal/-a podlipnik Sr jun 12, 2019 9:03 pm

Pozdravljeni,
Zanima me, ali je že kdo imel podoben problem z odstopanjem oziroma odlepitvijo armature pri avtomobilu? Kako se zadeve lotiti? Namreč imel sem v mislih da bi pogrel z fenom, če bi se upognilo nazaj in zalepiti s kakšnim gorilla glue-jem?
armatura.jpg
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Odstopanje armature

Napisal/-a Firediver Če jun 13, 2019 5:07 am

Če bi želel armaturko tako dobro segreti, da ti zleze dol, boš prej vetrobransko šipo uničil.
Najbrž bo bolje samo zakamuflirati, da ne bo grdo zgledalo...pa avtomobil je tudi 20+ let star, a ne?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1272
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Odstopanje armature

Napisal/-a mevden Če jun 13, 2019 8:01 am

Kia ceed? Cca 10 let stara?
 
Mosesa
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Če dec 22, 2016 2:40 pm

Re: Odstopanje armature

Napisal/-a Mosesa Če jun 13, 2019 8:28 am

Ja, vem da sem ženska ampak - a mi kdo pove, kako napisati na foromu nov prispevek? Lepo prosim, ne najdem nikjer gumba "nov prispevek" ali "dodaj prispevek"
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Odstopanje armature

Napisal/-a limas Če jun 13, 2019 8:53 am

Treba bo zalepiti s kakšnim dobrim lepilom, ker je tole grdo za videti. Armaturo obtežiš za kakšen dan, da se lepilo posuši.
 
Uporabniški avatar
slikar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 45
Pridružen: To jun 15, 2010 10:56 am
Kraj: Kranj

Re: Odstopanje armature

Napisal/-a slikar Če jun 13, 2019 9:05 am

Mosesa je napisal/-a:Ja, vem da sem ženska ampak - a mi kdo pove, kako napisati na foromu nov prispevek? Lepo prosim, ne najdem nikjer gumba "nov prispevek" ali "dodaj prispevek"

Izberi forum, nato kategorijo, kjer hočeš sodelovati in levo imaš gumb: ustvari novo temo.
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1272
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Odstopanje armature

Napisal/-a mevden Če jun 13, 2019 3:39 pm

To bo težko zalimat, še posebej če je pod armaturko votlo. Če boš limal samo za rob bo kmalu vse odtrgalo, ker se ti zvija celotna armaturka. Najverjetneje je huje na soncu. Limati bi moral pod celotno površino, ampak če je votlo ti pomaga le kakšen purpen ali podobna zadeva.

Poišči forume, zagotovo nisi edini primer s kio.
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: Odstopanje armature

Napisal/-a avto fan1308 Če jun 13, 2019 4:21 pm

Žena Ima Kio Ceed 2010 in imeli smo isti problem. Avto kupljen na pooblaščencu tam tudi servisiran. Prvič se je odlepilo so zalepili še v sklopu garancije ( 2017) na začetku leta 2018 se je ponovno odlepilo in konec 2018 smo dobili NOVO armaturno ploščo, čeprav je garancija šla že skozi. KJe servisiraš vozilo? Naj pa bi bila nova armatura cca. 500€ ne spomnim se točno. Povprašaj na svojem servisu.
lp
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 649
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Odstopanje armature

Napisal/-a alexwell Če jun 13, 2019 8:35 pm

korejci so kr šlampasti glede kvalitete.
 
podlipnik
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Sr jun 12, 2019 8:57 pm

Re: Odstopanje armature

Napisal/-a podlipnik Če jun 13, 2019 9:23 pm

Firediver je napisal/-a:Če bi želel armaturko tako dobro segreti, da ti zleze dol, boš prej vetrobransko šipo uničil.
Najbrž bo bolje samo zakamuflirati, da ne bo grdo zgledalo...pa avtomobil je tudi 20+ let star, a ne?

9 let pa res
 
podlipnik
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Sr jun 12, 2019 8:57 pm

Re: Odstopanje armature

Napisal/-a podlipnik Če jun 13, 2019 9:24 pm

avto fan1308 je napisal/-a:Žena Ima Kio Ceed 2010 in imeli smo isti problem. Avto kupljen na pooblaščencu tam tudi servisiran. Prvič se je odlepilo so zalepili še v sklopu garancije ( 2017) na začetku leta 2018 se je ponovno odlepilo in konec 2018 smo dobili NOVO armaturno ploščo, čeprav je garancija šla že skozi. KJe servisiraš vozilo? Naj pa bi bila nova armatura cca. 500€ ne spomnim se točno. Povprašaj na svojem servisu.
lp


Imam isti letnik, servisiram pri privatniku, bi moral povprašati na servisu. Kje ste vi dobili novo?
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Odstopanje armature

Napisal/-a void Če jun 13, 2019 9:29 pm

alexwell je napisal/-a:korejci so kr šlampasti glede kvalitete.


sam ker Korejci nimajo glih kaj dost veze s tem, ker se proizvaja v Žilini na Slovaškem iz europskih delov.
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: Odstopanje armature

Napisal/-a Tattoo- Pe jun 14, 2019 9:12 am

Kaj ima to veze, kdo so dobavitelji in kje se avto proizvaja?! Avto se proizvaja v KIA-ni tovarni in za postavitev standardov kvalitete vgradnih delov in pa tudi standardov končne kontrole so odgovorni Korejci / KIA...
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Odstopanje armature

Napisal/-a void Pe jun 14, 2019 10:04 am

Ti res živiš v enem pravljičnem svetu, kjer je vse v resnici tako kot na papirju ha?
V revozu npr. je Francozov za vzorec, tisti ki ocenjujejo kakovost delov niso francozi, ampak Jože, Francelj, Tone iz podgurja. Da ne govorimo o kakovosti delov danes, še posebej delov ki prihajajo iz Bolgarije, Romunije itd itd. Deli so poceni, kakovost pa itak mora bit kot je "predpisano". Right? Right? Zahteve so eno, realnost so drugo.

Sicer pa misliš da proizvajalec ve za vsak del, ki ga ugradi da je neoporečen? Dobavitelji so zelooooo lisičji in zviti. Določene stvari se pojavijo šele čez nekaj let zaradi dobaviteljevega šparanja ko avto itak ni več v garanciji... Take stvari se lahko dogajajo zaradi nekakovosti dobavitelja, včasih pa zaradi slabega dizajna.
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: Odstopanje armature

Napisal/-a Tattoo- Pe jun 14, 2019 11:27 am

Še enkrat dobro preberi kaj sem sploh napisal in nikar se tako ne repenči...

Jaz kot stranka kupim avto od KIA / Renault / VW / Peugeot in me prav malo briga od kje prihajajo vgradni deli in kdo jih bo montiral...če proizvajalec zna zagotoviti zahtevano kvaliteto jih zaradi mene lahko sestavi tudi Mabundonagumbe v Mozambiqu. Če pa proizvajalec ne zna zagotoviti zahtevane kakovosti, naj pa KIA v tovarno v Žilini pripelje same avtohtone Korejčke, ki bodo sestavili avto tako kot se zagre!

Zagotavljanje kvalitete je odgovornost / naloga proizvajalca in NE dobaviteljev! :roll:
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Odstopanje armature

Napisal/-a DePalmo Pe jun 14, 2019 12:06 pm

In kaj ima to veze z napako? Res sta pripomogla k odpravljanju le te :roll:

Je pa tole kar tipična napaka malce starejših Kij, rešitve, poleg menjave armature, nisem zasledil.
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Odstopanje armature

Napisal/-a VW T4 Pe jun 14, 2019 12:59 pm

glede na avtofanovo izkušnjo, zelo korektno od kie da so sanirali zadevo :!:
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Odstopanje armature

Napisal/-a void Pe jun 14, 2019 1:10 pm

Tattoo- je napisal/-a:Še enkrat dobro preberi kaj sem sploh napisal in nikar se tako ne repenči...

Jaz kot stranka kupim avto od KIA / Renault / VW / Peugeot in me prav malo briga od kje prihajajo vgradni deli in kdo jih bo montiral...če proizvajalec zna zagotoviti zahtevano kvaliteto jih zaradi mene lahko sestavi tudi Mabundonagumbe v Mozambiqu. Če pa proizvajalec ne zna zagotoviti zahtevane kakovosti, naj pa KIA v tovarno v Žilini pripelje same avtohtone Korejčke, ki bodo sestavili avto tako kot se zagre!

Zagotavljanje kvalitete je odgovornost / naloga proizvajalca in NE dobaviteljev! :roll:


Ti imaš prav, teoretično. Ampak samo teoretično.
Zagotavljanje kakovosti je naloga vseh, ne samo proizvajalca. Nadzor nad kvaliteto pa je res odgovornost proizvajalca.

V praksi so funkcionira tako -> dobavitelj pošlje kose, tovarna zazna da je z dobavljenimi kosi nek problem, ampak se vseeno vgradijo ker pač druge izbire nimaš. Ali boš vstavu proizvodnjo zaradi ne vem, npr. zaradi nekega minimalnega defekta na blatniku? Veš da :lol:

Moj brat dela za slovensko podjetje, ki dobavlja dele za večino proizvajalcev tega sveta. Iz prve roke vem kako je s temi stvarmi.
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: Odstopanje armature

Napisal/-a avto fan1308 Pe jun 14, 2019 6:21 pm

podlipnik je napisal/-a:
avto fan1308 je napisal/-a:Žena Ima Kio Ceed 2010 in imeli smo isti problem. Avto kupljen na pooblaščencu tam tudi servisiran. Prvič se je odlepilo so zalepili še v sklopu garancije ( 2017) na začetku leta 2018 se je ponovno odlepilo in konec 2018 smo dobili NOVO armaturno ploščo, čeprav je garancija šla že skozi. KJe servisiraš vozilo? Naj pa bi bila nova armatura cca. 500€ ne spomnim se točno. Povprašaj na svojem servisu.
lp


Imam isti letnik, servisiram pri privatniku, bi moral povprašati na servisu. Kje ste vi dobili novo?


Kia Benčič v Kopru (avtohiša MTP) je pa res avto od novega že pri njih servisiran.
Lp
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Odstopanje armature

Napisal/-a emozul Pe jun 14, 2019 9:07 pm

Void, kaj pa premium znamke?
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 31 gostov