Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
FiatPunto123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Če jun 20, 2019 9:14 am

Pokanje pri zavoju

Napisal/-a FiatPunto123 Če jun 20, 2019 9:21 am

Pozdravljeni,
Na avtu fiat punto mk2 mi pri zavijanju začne pokati, sem ga dvignil in zavrtel obe gumi in pokanje je prisotno samo na desnem kolesu, tako pri vrtenju naprej kot tudi nazaj. Predvidevam da je težava v homokineticnem zglobu. Mi lahko kdo iz prve roke pove kako nujna je menjava ? težava je v tem da grem v kratkem na pot (cca. 3-4 ure vožnje) in mehanik dvomim da mi lahko v takem času tole zamenja. Kaj predlagate, je menjava tega res nujna in bom bil primoran zamenjat avto za to "krajšo" pot ?
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Pokanje pri zavoju

Napisal/-a Fan Če jun 20, 2019 9:43 am

Okvara je prisotna že nekaj časa. torej ni nekaj, kar bi se zgodilo na hitro.
Vozilo s to okvaro vas lahko pusti na cesti.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Pokanje pri zavoju

Napisal/-a ojnica Če jun 20, 2019 11:15 am

Ne bo dolgo in zrihtaj danes, jutri....
Al pa rabljeno za 20 evrov celo polosovino to je sicer rizik, ker lahko crkne čez1 teden al pa bo ddržal 5let.
Če si iz LJ ma en na Logu naprej od Brezovice odpad, na desni am tud tablo servis, rabljeno ti lahko dajo al pa novo.
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Pokanje pri zavoju

Napisal/-a pinny Če jun 20, 2019 12:02 pm

Jaz imel isti problem, lani decembra menjal obe polosovini, zdej pa ravno menju desn zglob k je pokal u pm ...... bil kaput po 9kkm. So me n.... z neko obnovleno polosovino, štempl pod manšeto pa je bil iz 2009
 
FiatPunto123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Če jun 20, 2019 9:14 am

Re: Pokanje pri zavoju

Napisal/-a FiatPunto123 Če jun 20, 2019 1:02 pm

Hvala za odgovore in informacije, se nebom šel zafrkavat in si sposodim drug avto, pokanje pri mojem sicer ni tako očitno oz. se komaj sliši ko se vozi vendar prisotno je, spodaj prilagam povezavo do video posnetka ko sem avto dvignil in "ročno" zavrtel kolo. Sem klical mehanika in mi je enako tudi on trdil da lahko "eksplodira" sredi vožnje ali pa se pelje še lep čas.

https://bit.ly/2xbzpqB (dropbox)
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Pokanje pri zavoju

Napisal/-a ojnica Če jun 20, 2019 1:12 pm

To ti ploščice drgnejo ob disk, mogoče so zrabljene, mogoče pa sam pesek med ploščico in diskom....zglob boš slišal na ovinku al pa na parkplacu.
 
FiatPunto123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Če jun 20, 2019 9:14 am

Re: Pokanje pri zavoju

Napisal/-a FiatPunto123 Če jun 20, 2019 1:19 pm

Bodi pozoren na zvok pokanja, sicer se sliši tudi neko konstantno drsanje vendar tudi jaz mislim da to ni težava.

Edit: Še eno podvprašanje, se zglob uničuje samo pri ostrem zavijanju ? ker mislim da pokanja če se peljem naravnost ni.
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Pokanje pri zavoju

Napisal/-a yashica Če jun 20, 2019 3:10 pm

Manšeta je na neki točki videti mastna z nekaj peska, torej imaš strgano manšeto ali pa jaz samo slabo vidim.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
vuli
Novinec
 
Prispevkov: 430
Pridružen: Pe jul 13, 2012 7:43 pm
Kraj: Bovec

Re: Pokanje pri zavoju

Napisal/-a vuli Če jun 20, 2019 4:29 pm

tako pa že ne morejo pokat ploščice.
 
FiatPunto123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Če jun 20, 2019 9:14 am

Re: Pokanje pri zavoju

Napisal/-a FiatPunto123 Če jun 20, 2019 5:37 pm

yashica je napisal/-a:Manšeta je na neki točki videti mastna z nekaj peska, torej imaš strgano manšeto ali pa jaz samo slabo vidim.


Yashica bravo! danes mi zacuda v ovinkih ni nic pokalo tudi ko sem ostro zavijal nisem slisal, 15minut nazaj sem prisel domov in avto dvignil in se enkrat pogledal in res, izgleda da je pocena manseta. Dodajam video: https://bit.ly/2FmNI05

https://www.dropbox.com/s/w6muoy8el0syd ... o.mp4?dl=0

Zna bit to velika tezava ali sem lahko brez skrbi ? naceloma mi deluje kot da plastika samo poskakuje.

Edit: sporocite ce video dela ker meni ga ne predvaja
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: Pokanje pri zavoju

Napisal/-a motom Če jun 20, 2019 7:09 pm

Tole pa ornk poka...se ne peljem niti na šiht
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Pokanje pri zavoju

Napisal/-a pinny Če jun 20, 2019 10:55 pm

Meni je na parkingu ko sem volan zamotal do konca zacelo pokat oz. delat tk tk tk, pol je pa ze v ostrih ovinkih z nekaj vec brzine zacelo pokat, vcas tko da sm mislo da se bo vse razletelo
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1155
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Pokanje pri zavoju

Napisal/-a danci1973 Pe jun 21, 2019 6:26 am

FiatPunto123 je napisal/-a:Zna bit to velika tezava ali sem lahko brez skrbi ? naceloma mi deluje kot da plastika samo poskakuje.

Čim prej menjaj manšeto, da ne boš uničil še zgloba.

V manšeti in v zglobu je namreč mast, ob počeni manšeti pa bo to mast počasi zmetalo ven, obenem pa bo v zglob prišla umazanija / pesek.
 
marsus
Novinec
 
Prispevkov: 107
Pridružen: Po nov 29, 2004 9:33 pm

Re: Pokanje pri zavoju

Napisal/-a marsus Pe jun 21, 2019 10:25 am

Pozdravljeni.

Naj se še jaz pridružim tejle debati.

Izpeljem iz garaže ritensko in obrnem volan v levo skoraj do konca.Nekje na tričetr obračanja volana se zgodi en pok.Vedno je na desni strani.Zgodi se samo enkrat na dan,sklepam takrat ko je avto mrzel.Med vožnjo ne poka nič,četudi enako obrnem volan kot zjutraj oz.ko prvič speljem v dnevu.
Odgovor pooblaščenca je,da je to pač tak zglob in da se to mora zgodit enkrat v dnevu.
To se dogaja že čist od novega avtomobila.Prav tako se čist od novega avtomobila dogaja da ob popustitvi pedala za sklopko pride do poka.To je v 3,4 in peti brzini.Vendar samo če se peljem v ravnini ali če se spuščam navzdol.Prav tako je odgovor da je to pač tako stanje.
Je pa bilo v prvem letu starosti na avtu v garanciji menjana volanska letev,ker je ob zavijanju močno pokalo in škripalo.
Avto je star sedaj 5 let.Drugače sklopka deluje normalno,nič ne trse ob speljevanju ali kaj podobnega.
Se opravičujem,popravljam avto je škoda fabia 1.2 tsi letnik 2014.

Za kakršnokoli informacijo bom hvaležen

Marko.
Zadnjič spremenil marsus, dne Pe jun 21, 2019 10:34 am, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Pokanje pri zavoju

Napisal/-a esem Pe jun 21, 2019 10:28 am

Pri katerem avtu in serviserju je to "normalno"?
 
marsus
Novinec
 
Prispevkov: 107
Pridružen: Po nov 29, 2004 9:33 pm

Re: Pokanje pri zavoju

Napisal/-a marsus Pe jun 21, 2019 10:37 am

Se opravičujem za nepopolne podatke.Avto je Škoda fabia 1,2 tsi letnik 2014.Servis na katerem sem iskal info pa je PanJan Ivančna gorica.
Sicer ne servisiram pri njemu,sem tam iskal samo info.Vendar se bojim,da bo tudi drugje tak odgovor.Ker na tehničnem gre gladko skozi,ne najdejo nobenega lufta kje na podvozju.Al ga pa ne znajo najti.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] in 86 gostov