Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
MercedesV
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: To okt 25, 2016 7:37 pm

Vw polo motor azq / hladilna tekočina

Napisal/-a MercedesV Po jun 24, 2019 5:48 pm

Pozdravljeni,


v soboto smo v Celju v vw avtohiši kupil enega rabljenega polota za sina. Avto ima 133000 km od prve lastnice.l 2003.

Sicer sem že tam opazil da je hladilna tekočina na min , a je prodajalec odgovoril , da ženska verjetno ni preverjala in to ni nič takega.

Doma smo hladilno dolili , a je danes preveril ,in po cca 150 km je bilo do max spet potrebno doliti cca 1 deci hladilne tekočine ?
Sicer pa laufa ,vžiga, vse normalno...

Je komu znano kje bi lahko bila težava , ker vsaj tako na oko pa ni nikjer opaziti puščanja ?



In pa ali lahko v takšnem primeru kaj reklamiram pri prodajalcu ??

Hvala za pomoč.
lp
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4158
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Vw polo motor azq / hladilna tekočina

Napisal/-a xxl Po jun 24, 2019 5:56 pm

A ni avtohiša dolžna preverit in pripravit avto za nadaljnjo prodajo? Vsaj pošteno bi bilo. :?
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
MercedesV
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: To okt 25, 2016 7:37 pm

Re: Vw polo motor azq / hladilna tekočina

Napisal/-a MercedesV Po jun 24, 2019 6:08 pm

xxl je napisal/-a:A ni avtohiša dolžna preverit in pripravit avto za nadaljnjo prodajo? Vsaj pošteno bi bilo. :?



Verjetno res...

Pa to ni nek švercerček , ampak resna avtohiša...

Vidim da imamo pogodbo direkt z lastnico , imam pa sprintan oglas ki je bi na avtonetu , da je bil prodajalec avtohiša ?

Če bo hladilna še izginjala bom šel do avtohiše pa da vidimo kaj bo ??? A imam pravico reklamirat ali ne ? Da se ne bom osmešil ..

Verjetno je lahko mala ali pa večja okvara ?

lp
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: Vw polo motor azq / hladilna tekočina

Napisal/-a PogachnyK Po jun 24, 2019 7:12 pm

Pojdi tja, pa jim razloži situacijo.... Kaj pa bi ti drugega naredil?
Slika
 
MercedesV
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: To okt 25, 2016 7:37 pm

Re: Vw polo motor azq / hladilna tekočina

Napisal/-a MercedesV Po jun 24, 2019 8:34 pm

Zato sprašujem ,ali imam pravico , da se ne bom brezveze vozil tja ....

Če bi vedel da je neka malenkost krivec , sploh nebi kompliciral ...
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Vw polo motor azq / hladilna tekočina

Napisal/-a titanius Po jun 24, 2019 8:47 pm

Ali je bil opravljen velik servis? Jermeni, vodna pumpa?
 
MercedesV
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: To okt 25, 2016 7:37 pm

Re: Vw polo motor azq / hladilna tekočina

Napisal/-a MercedesV Po jun 24, 2019 9:09 pm

Avto ima 133000 km. l 2003 100% prva lastnica. Motor ima verigo.

Drugače pa zraven kup računov .menjava diskov ,popravilo zavor..... Nazadnje 01-2019 menjana sklopka...


Saj drugače je avto ok , mi je dal prodajalec lastnico celo na telefon , da smo se dogovorili za ceno. Ženska prva lastnica ,stara 71 let....ona osebno dvomim da bi nas zavedno nasračkala...

Ampak mi smo avto kupili v avtohiši ,tam opravili prepis in tudi registrirali avto. Po moje moram zadevo reševati z njimi ...

To je A2S , tako da mi je čudno ,da to niso preverili...

lp
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Vw polo motor azq / hladilna tekočina

Napisal/-a yashica To jun 25, 2019 3:28 am

Veriga ni pri tem 1.2 motorju nikakršna prednost, pravzaprav slabost. Težave ima tudi z vodili ventilov, samo toliko, da boš pozoren.

Glede izgube hladilne najprej preglejte, da ne pušča o-ring na cevi hladilne tekočine, na strani vodne črpalke naprej. Če ni nobenih sledi, potem ti ostane samo še test tesnosti.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Vw polo motor azq / hladilna tekočina

Napisal/-a titanius To jun 25, 2019 10:05 am

Tud ce ima avto verigo je treba vodno crpalko vseeno zamenjat. Popravite me ce se motim. In pri teh kilometrih je cas za menjavo. Ter pri teh letih
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2189
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Vw polo motor azq / hladilna tekočina

Napisal/-a limas To jun 25, 2019 10:31 am

MercedesV je napisal/-a:Avto ima 133000 km. l 2003 100% prva lastnica. Motor ima verigo.

Drugače pa zraven kup računov .menjava diskov ,popravilo zavor..... Nazadnje 01-2019 menjana sklopka...


Saj drugače je avto ok , mi je dal pŽenska prva lastnica ,stara 71 let....ona osebno dvomim da bi nas zavedno nasračkala...

Tudi 71 letnica te lahko okrog prenese. Sem že bral primere na forumih. Težki časi so, živimo v dekadenci in nikomur ni kar tako za zaupat. Pri ženskah je še težje, kar dokazuje Kohlbergova lestvica moralnega razvoja.
Poišči račun o menjavi mikro jermena in vodne črpalke! Če ga ni, se spravi v menjavo, ker verjetno pušča preko dotrajane vodne črpalke.

Nikoli ne kupim avta od ženske. Razlog? Lahko napišem elaborat ali filozofski traktat.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Vw polo motor azq / hladilna tekočina

Napisal/-a Firediver To jun 25, 2019 11:04 am

Lastnica je že lahko bila babica, raztur z avtom so delali pa vnuki in vnukinje...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1789
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Vw polo motor azq / hladilna tekočina

Napisal/-a emozul To jun 25, 2019 12:03 pm

Kaj govoris. Vsi smo vozili pocasi,v letih 18-30.
limas je napisal/-a:
MercedesV je napisal/-a:Avto ima 133000 km. l 2003 100% prva lastnica. Motor ima verigo.

Drugače pa zraven kup računov .menjava diskov ,popravilo zavor..... Nazadnje 01-2019 menjana sklopka...


Saj drugače je avto ok , mi je dal pŽenska prva lastnica ,stara 71 let....ona osebno dvomim da bi nas zavedno nasračkala...

Tudi 71 letnica te lahko okrog prenese. Sem že bral primere na forumih. Težki časi so, živimo v dekadenci in nikomur ni kar tako za zaupat. Pri ženskah je še težje, kar dokazuje Kohlbergova lestvica moralnega razvoja.
Poišči račun o menjavi mikro jermena in vodne črpalke! Če ga ni, se spravi v menjavo, ker verjetno pušča preko dotrajane vodne črpalke.

Nikoli ne kupim avta od ženske. Razlog? Lahko napišem elaborat ali filozofski traktat.

Ha, ha dobra.
 
MercedesV
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: To okt 25, 2016 7:37 pm

Re: Vw polo motor azq / hladilna tekočina

Napisal/-a MercedesV To jun 25, 2019 12:27 pm

Že v prvem postu sem zapisal:

"Sicer sem že tam opazil da je hladilna tekočina na min , a je prodajalec odgovoril , da ženska verjetno ni preverjala in to ni nič takega. "



Se pravi ,če bo konstantno hladilna izginjala me je enostavno zavedel .



Pa v tej vročini nikjer kar tako na oko ni videti kje pušča. Verjetno kar hlapi sproti.





Ja ,bomo naredili še par kilometrov ,da vidimo stanje. Ampak napako je treba pa javiti prodajalcu v osmih dneh .



In zame je prodajalec A2S ,ker lastnice nisem niti videl ,ampak samo kratek telefonski pogovor.
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Vw polo motor azq / hladilna tekočina

Napisal/-a yashica To jun 25, 2019 3:43 pm

Še enkrat. Prav nič te ne košta, če preveriš cev, zadaj za blokom. Ne bi bil prvi primer, da je spustilo tesnilo.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Vw polo motor azq / hladilna tekočina

Napisal/-a uros11 To jun 25, 2019 3:49 pm

MercedesV je napisal/-a:In zame je prodajalec A2S ,ker lastnice nisem niti videl ,ampak samo kratek telefonski pogovor.

Ti piše v pogodbi, kdo je prodajalec. Pojem prodajalca je že dolgo časa znan in to ni tisti, ki ga človek vidi, temveč tisti, ki proda alias prenese lastninsko pravico na stvari na drugega. Torej bivši lastnik.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Vw polo motor azq / hladilna tekočina

Napisal/-a ojnica Sr jun 26, 2019 7:21 am

pri polotu bi lahko puščal okol ohišja termostata ali pa če potipaš spodnji del hladilnik ne sme bit nič mastno.
133000km je še malo za avto....enkrat so sigurno že delal velik servis.
 
MercedesV
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: To okt 25, 2016 7:37 pm

Re: Vw polo motor azq / hladilna tekočina

Napisal/-a MercedesV Sr jun 26, 2019 7:02 pm

ojnica je napisal/-a:pri polotu bi lahko puščal okol ohišja termostata ali pa če potipaš spodnji del hladilnik ne sme bit nič mastno.
133000km je še malo za avto....enkrat so sigurno že delal velik servis.



Zdajle je tako vroče ,da res ni nikjer nič vidno... Bomo pa konec tedna malo bolj poledali...

Servis ... Dvomim da je šel kdo menjati črpalko glede na to da ima verio ??

A pokrov na motorju je kaj privijačen , ali je samo nasajen na motor ?? Ker pokrov je treba sneti , da se bo sploh kaj videlo ...

Je pa danes spet manjkalo kakšne pol deci hladilne. Se pravi da nekaj je narobe...

lp
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2189
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Vw polo motor azq / hladilna tekočina

Napisal/-a limas Sr jun 26, 2019 8:15 pm

MercedesV je napisal/-a:Servis ... Dvomim da je šel kdo menjati črpalko glede na to da ima verio ??

Kako si lahko tako trmast?
Smo ti že večkrat napisali, da veriga še ni razlog, da avto ne bi imel vodne črpalke. Vsak avto z notranjim zgorevanje ima vodno črpalko, ki jo poganja MIKRO JERMEN. In slednjega je treba na določen interval menjati skupaj z vodno črpalko.

Tudi moj avto ima verigo, pa redno menjam vodno črpalko.
Možnosti izginjanja hladilne tekočine so tudi v poškodovanem hladilniku, počeni ekspanzijski posodi, poškodovanih ceveh...
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Vw polo motor azq / hladilna tekočina

Napisal/-a ojnica Sr jun 26, 2019 8:54 pm

Preveri še ....Pečka ....odstrani blago spredaj desno pod prepražnikom in pošlataj, če maš mastno roko. Imaš samo vodo notri ali antifriz?
Kot sem rekel vrjetno je težava v ohišju termostata le ta lahko poči in uhaja voda ali pa hladilnik to sem napisal že zgoraj, sem imel že 30 avto vse mogoče okvare, menjal hladilnike, termostate, ni da ni....seveda sam.
Pokrov ma par vijakov za odvit z vrha, pol pa je nasajen in moraš potegnit gor pa mislim da je spodaj še ena cevka nasajena na pokrov.

Slikaj ohišje termostat in spodnji del hladilnika ...lahko je tud zamašek problem ....daj poglej še kakšno maš vodo je rdeča ali umazana, kaj pa ej pod pokrovčkom za dolivanej olja kak mast.....
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 19 gostov