Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
gogocak
Novinec
 
Prispevkov: 291
Pridružen: To jan 15, 2008 10:54 am

Klima-ventilacija megane 3

Napisal/-a gogocak So jun 29, 2019 1:38 pm

Ko se avto prižge dela klima brez problema, po določenem času (20-30 min), pa se pihanje skoraj popolnoma zaustavi. Čeprav se v avtu dviga temperatura in se sliši glasno šumenje pod armaturko, se pretok zraka skoraj zaustavi. Ne pomaga nobena tipka na ventilaciji, max pretok,minimalni, avtoklima, temperatura max-min, zrak samo iz notranjosti,ugašanje....Pretok zraka iz odprtin je minimalen. Trenutno ko je tako zelo vroče je prava muka se peljati z avtom...Ko pa avto nekaj časa miruje, pa zgleda da se vse resetira in je spet pretok kot mora biti vendar le za določen čas, natose spet skorajda ustavi.
Kaj bi bilo lahko narobe?

Lp David
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Klima-ventilacija megane 3

Napisal/-a mrtwelvetrees So jun 29, 2019 1:43 pm

Lahko je ventilator. Drugače pa pelji do kakšnega klimo mehanika, ampak po moje je zdaj vsepovsod gužva.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: Klima-ventilacija megane 3

Napisal/-a PogachnyK So jun 29, 2019 2:15 pm

Daj odklopi akumulator.... ne za predolgo, par minutk, priklopi nazaj... Mogoče boš rešil situacijo... pač resetiraš pozicije loput...
Slika
 
gogocak
Novinec
 
Prispevkov: 291
Pridružen: To jan 15, 2008 10:54 am

Re: Klima-ventilacija megane 3

Napisal/-a gogocak Ne jun 30, 2019 9:57 am

Sem odklopil akumulator, bom videl v torek ko grem na daljso pot kaj se bo zgodilo. Lp
 
dejanb75
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 68
Pridružen: Po sep 17, 2018 3:18 pm

Re: Klima-ventilacija megane 3

Napisal/-a dejanb75 Ne jun 30, 2019 10:15 am

Preveri če je dovolj plina v sistemu. Morda zaradi prenizkega tlaka plina sistem izkljuci klimatizacijo, da kompresor ne zariba.
 
gogocak
Novinec
 
Prispevkov: 291
Pridružen: To jan 15, 2008 10:54 am

Re: Klima-ventilacija megane 3

Napisal/-a gogocak Ne jun 30, 2019 10:58 am

dejanb75 je napisal/-a:Preveri če je dovolj plina v sistemu. Morda zaradi prenizkega tlaka plina sistem izkljuci klimatizacijo, da kompresor ne zariba.


Sem bil pri mehaniku in hladi normalno, ker pa je tisti trenutek vse delalo kot je treba, nisva mogla preveriti kaj je narobe. Saj problem je tudi ko se klima izklopi, ventilacija dela minimalno ceprav je hitrost na max zato predvidevam, da ni povezano z plinom klime.
 
metor
Novinec
 
Prispevkov: 389
Pridružen: Ne maj 11, 2014 3:23 pm
Kraj: GO

Re: Klima-ventilacija megane 3

Napisal/-a metor Ne jun 30, 2019 10:15 pm

Isto se občasno dogaja pri meni, avto sicer Peugeot 308, 2014. Še to se mi vedno zgodi po avtocesti, če vozim vsaj eno uro z vklopljeno klimo ponavadi na auto. Naenkrat praktično preneha pihat pa, če jo ročno štelaš ali pustiš na auto. Zadaj nekaj šumi, kot, da ne more zrak vn se sliši. In ne pomaga nič, včasih začne po enem času sama spet normalno delovat včasih, pa ko ugasneš in čez nekaj časa spet greš, npr. počivališče spet laufa.
Par let nazaj sem na servisu omenil problem in so rekli, da je najbrž nek modul klimatske naprave ali nekaj takega. Ta modul so mi potem tudi dali, ker smo se zmenili, da zaenkrat nebi menjavalo in ga ima doma, če bo hujše ga bom zamenjal. Me ne moti tako zelo, ker se ne pojavlja vedno. Baje je treba nekaj armaturko razadirat, vsaj pri mojem je tako.
Don't worry, be happy ;)
 
gogocak
Novinec
 
Prispevkov: 291
Pridružen: To jan 15, 2008 10:54 am

Re: Klima-ventilacija megane 3

Napisal/-a gogocak Ne avg 30, 2020 10:49 am

Še vedno se mi pojavlja ista težava, za popizdit. Sedaj, ko se en mesec punca vozi z njim, pa tudi ona opazi to težavo. Ko se da avto na tester pa nobenih napak...
Avta mi je škoda, ker je res šparovček, pa nobenih resnih težav z njim, samo tankaj in pelji ter redni servisi.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Klima-ventilacija megane 3

Napisal/-a nejc1 Ne avg 30, 2020 10:56 am

Ventilator kabine ali upor (elektronika) ventilatorja. Možno tudi kak slab kontakt na inštalaciji(kar pa lahko mojster v vsakem primeru pregleda in premeri, če tudi takrat vse deluje brezhibno). Če je avto slabo servisiran pa možno tudi, da je filter kabine zabit do amena, zaradi tega se ventilator preveč obremeni, vleče prevelik tok in čez čas ga elektronika izklopi oz. da na minimum...
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2191
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Klima-ventilacija megane 3

Napisal/-a limas Ne avg 30, 2020 2:40 pm

Najceneje je, če se problema s klimo loti klima - mojster in ne klasičen mehanik. V Ljubljani imaš Ajnika in Lindiča pa še kdo bi se našel.

Lahko pa, da z lokalnim mehanikom še naprej ugibate in priklapljate na tester.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot] in 30 gostov