Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
all4you2
Novinec
 
Prispevkov: 151
Pridružen: To apr 30, 2002 8:04 pm
Kraj: Ljubljana

Spredaj desno trese - ob zaviranju

Napisal/-a all4you2 Če jul 04, 2019 7:09 pm

Zivjo,

nekak casa se ubadamo z avtom ker spredaj desno ob zaviranju trese oz. ropota.
Vec mehanikov pravi, da je podvozje brez zracnosti in da je tezava v zavornih diskih.
Ko se avto kupil je treslo (manj kot sedaj) zato sem seveda zavore menjal. Diski Bosch,ploscice Febi. Po 3000km se je pojavilo tresenje (disk spredaj desno opletal 0,1 mm, levi pa 0,01. Prakticno nove smo drejali in nazaj na avto. Zopet po nekaj tisoc km tresenje.
Vrgel sem robo stran, montirani so textar pro diski in textar ploscice. Peste se pomerjene in so ok.

Po 3000km spet iz desne strani ropotanje. Ko zaviram iz vecjih hitrosti pride vse skupaj v eno resonanco in ropota, trrrrtrrrr.

Torej, vsi govorijo o bremzah,laicno po zvoku mislim da je nekje drugje tezava.

Torej kdo se ukvarja oz. se bo res poglobil v pregled podvozja?


Avto octavia rs letnik 2015
Tnx zaenkrat
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Spredaj desno trese - ob zaviranju

Napisal/-a danci1973 Če jul 04, 2019 7:56 pm

Meni se je dogajalo podobno - treslo je predvsem pri močnem zaviranju. Potem sem menjal diske in ploščice, pa je nekaj časa še kar - dokler ni bilo prvič potrebe po močnejšem zaviranju. Po tem je (tudi ob 'normalnem' zaviranju) treslo vedno bolj...

Potem sem zamenjal še pesta z ležaji, pa ni bilo nič bolje, na koncu pa je težavo rešila menjava puš na rokah (1 in 2) - ali sem ob tem zamenjal tudi končnik ('kuglo' - št. 3) se žal ne spomnim:

Slika

Že takoj po menjavi je tresenje bilo občutno šibkejše, z vožnjo pa se je še zmanjševalo, dokler po cca. 10 dneh ni povsem izginilo.

Nenavadno pa je, da so orig. puše izgledale OK - niso bile potrgane, niti napokane...
 
tomik
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr nov 16, 2016 11:36 am

Re: Spredaj desno trese - ob zaviranju

Napisal/-a tomik Pe jul 05, 2019 11:44 am

Lažje bi ti pomagali,če bi povedal model avtomobila. napake so lahko zelo specifične.
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Spredaj desno trese - ob zaviranju

Napisal/-a danci1973 Pe jul 05, 2019 11:51 am

Saj je napisal:

all4you2 je napisal/-a:Avto octavia rs letnik 2015
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 42 gostov