Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Sklopka

Napisal/-a titanius Sr jul 10, 2019 4:21 pm

2.0tdi golf vozen samo po mestu? ojej a si res nasedel tej laži?
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Sklopka

Napisal/-a emozul Sr jul 10, 2019 4:32 pm

Dizel za po mestu?
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Sklopka

Napisal/-a titanius Sr jul 10, 2019 10:09 pm

jaz sem na Citroenu C5 2.0hdi menjal komplet sklopko in vztrajnik pa me je v bosni stalo 500e,na pooblascencu so rekli 450,privatnike nisem spraseval, ker nekaterimi nisem zaupal, nekateri niso imeli casa in prostora za tak poseg. Dobil sem garancijo 100k km.
Avto vozen 190k km po mestu ima bolj zjebano sklopko kot avto vozen 350k km po avtocesti. Mala kilometrina zavaja.
 
Amko_mk6
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 28
Pridružen: Ne jul 07, 2019 5:12 pm

Re: Sklopka

Napisal/-a Amko_mk6 Pe jul 12, 2019 10:16 am

Meni to ni nič čudno voziti dizla po mestu. Poznam zelo veliko ljudi, ki vozijo dizle po mestu. Nemarajo bencinarje zato si kupijo dizle in vozijo se usak dan 500 metrov do službe in nazaj... Jaz nemorem rečt ali je ta auto bil vožen po mestu ali pa po avtocesti sam je čisto logično da bo usak prodajalec avta lagal samo da dobi čim več denarja za ta auto...

In še nekaj. Sedaj se mi je zvok sklopke utišal... Moram dobro poslušati da slišim tisti zvok.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Sklopka

Napisal/-a esem Pe jul 12, 2019 11:35 am

Piše se "ne marajo", "ne morem, "ne gre", tudi "on ne bo".... Ne velja samo zate...

Logično je, da bo skoraj vsak prodajalec lagal, ni pa logično, da bi lagal v "svojo škodo", ker na AC ali relacijah se avti, dizli pa sploh, bistveno manj izrabljajo kot v mestu.
 
Picolo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Po jan 05, 2015 10:11 am

Re: Sklopka

Napisal/-a Picolo Pe okt 01, 2021 3:27 pm

Pozdravljeni,

pojavlja se mi relativno glasno ropotanje pri stiskanju in spuščanju sklopke v leru. Ropotanje preneha v nekaj sekundah v obeh končnih pozicijah pedalke, pri delni stisnjeni pa ropot ostane. Sama sklopka drugače dela bp in tudi prime dovolj hitro, tudi med vožnjo ni čutiti da bi kadarkoli drsela
(tudi pri polnem gasu). Na pedalki sklopke ni čutiti nič posebnega.
Drugi simptomi so še občasno močno ropotanje pri hladnem vžigu motorja v kolikor je sklopka stisnjena (za vžig mora biti), in v kolikor
ostane stisnjena so nekaj časa prisotne močne vibracije, v kolikor sklopko takoj spustim pa vibracije prenehajo. Motorni obrati ne nihajo
v nobenem scenariju. Sam hrup iz motornega prostora med vožnjo bi mogoče zadnje čase opisal kot malo bolj robat.

Prilagam spodaj posnetek zvoka...se opravičujem za malo slabšo kvaliteto. Kaj mislite, da je vzrok?

Gre se za avto Opel Astra J 1.4t turbobencinar s 150.000 km prevoženimi. Sklopka in vztrajnik sta še prva.

Povezava: https://streamable.com/zkxddn
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 694
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Sklopka

Napisal/-a boštjan_01 Pe okt 01, 2021 5:53 pm

Težavo je potrebno iskat pod havbo, ne pa za volanom. Možno da je vztrajnik, sklopka ti deluje normalno pri prestavljanju.
Z tem se ni za igrat, če se boš tako vozil, lahko narediš škodo na motorju in menjalniku.
Težava je nastala kar naenkrat, ali se stopnjuje?

lp
 
Picolo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Po jan 05, 2015 10:11 am

Re: Sklopka

Napisal/-a Picolo Pe okt 01, 2021 10:16 pm

Grem do mehanika v prihajajočem tednu. Težava se stopnjuje, vendar je postala bolj opazna nekje v zadnjih 2 tednih oz. 1000 km.
Imam pretežno avtocesto tako, da razen parkiranja in par speljevanj nimam in doslej ni bilo tako očitno. Tudi mehanika, ki bi si zadevo
pogledal malo bolj natančno že v začetni fazi, je zadnje čase nekam težko najti. Dokler nekaj ne crkne terminalno, se jim ne da niti gledat ali poslušat.

Dodal bi še samo, da motorni vrtljaji nikoli ne nihajo v prostem teku. Se pa motor zaganja za par 100 obratov nad prosti tek v prestavi ob premikanju,
ko se spušča sklopka. Tega prej ni bilo.

Kaže vse skupaj najbolj na vztrajnik?
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 694
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Sklopka

Napisal/-a boštjan_01 So okt 02, 2021 10:16 am

Pri sklopki bi se slišalo bolj cinglanje kot močan ropot, težava se pojavi bolj nenadoma. Tudi pri speljevanju bi opazil razliko.
Če je res vztrajnik in si že naredil 1000km, si zelo hraber ali naiven. Glavno gred si do sedaj že zagotovo močno obremenil, nato se začne pokanje ohišja in tako dalje. V takšnih primerih je pogosto ceneje kupit rabljeni motor, kot popravljat obstoječega. Na posnetku je videti bolj novejši avto, motorji pa niso poceni. Tudi če mehanik pri menjavi vztrajnika ne bo opazil nobenih zunanjih poškodb motorja, obstaja možnost da ti bo motor zružil po nekaj 10 tisoč kilometrih, potem boš pa krivil mehanika.
V tvojem primeru se jaz ne bi upal peljati niti do mehanika (raje bi ga vlekel), kaj šele da bi naredil 1000km.

lp
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Sklopka

Napisal/-a mrtwelvetrees So okt 02, 2021 8:17 pm

Jaz sem to imel na Elantri.... 10let nazaj.... pa je sam fejst počl med vožnjo in je ugasnil.... šla je gred.
Avto prodal za drobiž.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov