Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
deki88
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Ne nov 27, 2011 1:14 pm

Pretakanje hladilne tekočine - zvok

Napisal/-a deki88 Po jul 15, 2019 8:02 am

Zdravo,

Bil sem na ogledu avta (Opel, 2.2 ltz dizel, 2014 letnik) in avtu se je potem ko je bil 30min v pogonu in sem odprl pokrov motorja, se je slišalo pretakanje hladilne tekočine.. Ko sem prijel cev, ki gre iz hladilne posode se je čutilo da se nekaj pretaka, hkrati se je slišala voda in kot neko "šumenje". Doma imamo isti motor in tega zvoka ni.

Šel sem na testno vožnjo 10min in ko sem avto izklopil se je to pretakanje slišalo v kabino.

Kaj bi to lahko bilo? Motor je v osnovi zgledal suh, pri kolektorju je bilo malo mastno in na eni strani pod okrasnim pokrovom je bilo malo mastno.

Lp
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Pretakanje hladilne tekočine - zvok

Napisal/-a Firediver Po jul 15, 2019 8:16 am

Zrak v hladilnem sistemu. Le kaj vse se je delalo na motorju, da se na koncu ni konkretno odzračilo....
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
deki88
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Ne nov 27, 2011 1:14 pm

Re: Pretakanje hladilne tekočine - zvok

Napisal/-a deki88 Po jul 15, 2019 8:41 am

A ni postopek odzračevanja enostaven? me čudi da ga potemtakem ne bi naredili.

Kaj imaš v mislih, da se je delalo?

Mene bolj skrbi, da se mora kaj narediti - zasledil sem, da bi lahko bilo tesnilo glave? To imam v spominu, da je bil velik problem teh motorjev pred 2010 letnikom..da je do 100.000km vsak bil potreben menjave (Strošek preko tisočaka). Sem pa sklepal, da je po tem obdobju tega konec (konkretni je 2013 letnik).

lp
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Pretakanje hladilne tekočine - zvok

Napisal/-a Firediver Po jul 15, 2019 10:52 am

deki88 je napisal/-a:
Kaj imaš v mislih, da se je delalo?

lp


V mislih imam celoten "šterc" možnih posegov, od najbolj nedolžnih do perverzno dragih.
Saj ravno to, da niso opravili odzračevanja - ali pa je prisotnost zraka v sistemu posledica okvare v teku...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
deki88
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Ne nov 27, 2011 1:14 pm

Re: Pretakanje hladilne tekočine - zvok

Napisal/-a deki88 Po jul 15, 2019 1:59 pm

ok, me je minilo.

Bolj predvidevam, da v teku - ker če bi kaj resno delali (dražjega) bi prodajalec verjetno to izpostavil kot plus, tako pa ni in je dejal da smo redni servisi.

lp
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 49 gostov