Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
stadion
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 74
Pridružen: Če okt 23, 2008 12:23 am

Audi A3 - Skrivnostni problem

Napisal/-a stadion Ne jul 21, 2019 9:55 pm

Pred nekaj meseci so mi menjali turbino (obnovljena turbina) in od takrat imam eno čudno težavo. Ko tiščim avto na gas v prvi, zlasti pa v drugi prestavi, maš kot voznik občutek, kot da tiščanje na gas ne pomaga avtu pospeševati ampak je hitrost ista, kot da je zadušen, nakar pa v prestavitvi v tretjo "butne" kot da bi se nekaj sprostilo in pozene pol pa je hitrost.

Tko bom rekel da z voznjo v tretji, cetrti ni problema nabrat hitrost, ampak to prva pa druga pa neki nista mocni.

Ves ta dogodek se zgodi zelo na hitro, v glavnem sam cutis da ni nekega tekocega zvisevanja hitrosti, ampak cuts to matranje dokler ne sprosti in pozene na hitro.

Napak avto ne kaze nobenih na armaturi.
 
stadion
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 74
Pridružen: Če okt 23, 2008 12:23 am

Re: Audi A3 - Skrivnostni problem

Napisal/-a stadion Ne jul 21, 2019 11:33 pm

Zdaj berem & gledam youtube, in bi rekel kot da gre za simptom "turbo lag", ko turbina zacne delovati sele pri dolocenem potisku/obratih in se zato zacuti dodatna moc sele pri dolocenih obratih, ampak pri prejsnji turbini (zamenjal za obnovljeno) pa tega laga ni bilo cutit. Gre za kako napako pri instalaciji ali za ceneno obnovo ali za nekaj normalnega?
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Audi A3 - Skrivnostni problem

Napisal/-a Fan Po jul 22, 2019 8:58 am

Je bil pri zamenjavi turbine pravilno nastavljen aktuator?
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
stadion
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 74
Pridružen: Če okt 23, 2008 12:23 am

Re: Audi A3 - Skrivnostni problem

Napisal/-a stadion Po jul 22, 2019 9:01 am

Kako bi to vedel. Men so samo zamenjal turbino ki sem jim jo dal zraven pa je bilo to to.
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: Audi A3 - Skrivnostni problem

Napisal/-a PogachnyK Po jul 22, 2019 11:44 am

Tu se sprašujem, kaj pa je bil razlog za menjavo turbine/kompresorja?
Slika
 
stadion
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 74
Pridružen: Če okt 23, 2008 12:23 am

Re: Audi A3 - Skrivnostni problem

Napisal/-a stadion Po jul 22, 2019 12:13 pm

Razlog menjave, ker je sel avto v limp mode, temen dim zadaj, totalna izguba moci postopoma, tako da je sel avto samo se 10-15 na uro in vsa izguba moci pri speljevanju. Vase je potegnilo tudi olje do turbine.

Tako so staro snel, namestili obnovljeno (kupu preko ebay obnovljeno), spucal cevi zaradi olja ki ga je poskralo in to je to.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Audi A3 - Skrivnostni problem

Napisal/-a mrtwelvetrees Po jul 22, 2019 5:18 pm

Inn tako te bo prišlo več, vse skupaj, kot če bi pri nas (v SLO) obnovil turbino z garancijo. Tako pa te čaka še kar nekaj da boš odpravil napako.
Zabasan DPF (če ti je kurilo olje in črno kadilo) ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3149
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Audi A3 - Skrivnostni problem

Napisal/-a joztom To jul 23, 2019 8:24 am

Pod Audi A3 ne razvozlam, kakšen tip turbine je vgrajen, ali z variabilnimi lopaticami, ali z waste gate ventilom. Problem je zlahka rešljiv, če se pomeri stanje odpiranj posameznih sklopov sistema prisilnega polnjenja. Turbina ni nobena čarovnija in se jo po nepotrebnem bojijo. Vseeno pa preveri, če so zategnili prirobnice na vseh spojih cevi intercoolerja in ali so ga očistili olja od izbruha stare turbine. Predvidevam, da so po pravilu menjali in ne čistili vsaj dovodno oljno cev v turbino.
 
Daki
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Pe jun 21, 2019 9:14 pm

Re: Audi A3 - Skrivnostni problem

Napisal/-a Daki Po avg 12, 2019 10:34 pm

Imam enak problem pri A6 2.0 tdi ultra. Peljal avto na racunalnik,ki nibzaznal nobenih nepravilnosti a sam vem, da je avto predhodno pospeseval z nule kot nor in sedaj se moram kar potrudit, da avto po domace skopa...par namigov glede zabasanega DPF sem tudi jaz dobil in sem ob voznji na dopust vozil v 5 prestavi na 3000 obratih cca 300km a je stanje enako.Nisem vec pameten
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Audi A3 - Skrivnostni problem

Napisal/-a Ivan36 To avg 13, 2019 7:48 am

Peljal avto na racunalnik,ki nibzaznal nobenih nepravilnosti a sam vem, da je avto predhodno pospeseval z nule kot nor in sedaj se moram kar potrudit, da avto po domace skopa...par namigov glede zabasanega DPF

Sem bral, da se tudi pri ta novih kao CLEAN dizel tudi EGR prej zamaši, dobro bi bilo to pregledat in po potrebi očistit?! Sem imel blindiran EGR na Espace po ravnini jelepo vozil in vlekel, smo pa šli v Bohinj čez Sorico sem pa 4x stal, ker sploh ni imel več moči za vleči v klanec :DDD :huh: Je bil vse EGR zabasan in masten samo povezovala cev pa blindirana :twisted: :roll: .... Sedaj lepo vleče tudi v klance v 3 prestavi prej komaj v 2 počasi :lol: 8)
PS vozilo ima prazno 1986 KG.
 
Daki
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Pe jun 21, 2019 9:14 pm

Re: Audi A3 - Skrivnostni problem

Napisal/-a Daki To avg 13, 2019 12:58 pm

Zanimivo,da zabasan EGR ne pokaze kot kaksno napako na racunalniku.Meni je mehanik rekel, da so vsi parametri ok.Sigurno pa fizicno ni preveril EGR to sem preprican.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Audi A3 - Skrivnostni problem

Napisal/-a Ivan36 To avg 13, 2019 3:08 pm

Evo, prej grem v Tolmin pa mi na Slapu vrže ven napako Injnection Fault :DDD lepo peljem do Tolmina v rezervnernem načinu vmes ga 1x ugasnem napaka izgine, čez kakih 40 minut grem od Hoferja domov v klanec od vojašnic gor pa ta hudič ne gre nikamor cc 17 kmh napake pa tudi ne pokaže .... pridem po polžje do semaforja in grem k Moratti v Zatolmin. Vmes dobi polno moč in lepo peljeva do doma, sedaj sem menjal filter goriva, ker sumim, da je bil sistem zasvinjan ... Jutri bom videl. če sem rešil zadevo :roll: :huh:
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Audi A3 - Skrivnostni problem

Napisal/-a Ivan36 Sr avg 14, 2019 12:09 pm

Vleče ko hudič iz prve in druge ter tretje prestave, a je začel dimiti in po 12 kilometrih vreže ven isto napako tako, da drugoi teden gre na dignostiko pa naročil sem zagrevalne svečke DENSO, ker je 1 od 5 napak tudi zanič zagrevalna svečka pole zabit flter za gorivo EGR in en ventil na turbini pa en modul povezan z EGR.... JE pa prvič danes od nakupa 1 august 2017 speljal v 2 pretstavi iz 16 kmh :DDD :shock: Po eni strani je dobil moč in vleče kakor bi moral vedno po drugi strani pa nekaj ni vredu!
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 46 gostov