Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
volkswagen85
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: So jul 27, 2019 7:39 pm

Zvok

Napisal/-a volkswagen85 So jul 27, 2019 10:22 pm

Pozdravljeni

Spremljam vase objave ze dolgo casa kot gost in moram reci da ste super. Zdaj sem se pa koncno tudi registriral. Dosti problemov ste resili :D Zdaj pa imam jaz neki "problem".
Kupil sem vw golf 7 letnik 2014, 2.0tdi dsg. Avto ima sigurno realnih 165.000 prevozenih. Motor tece brez problemov, kot sem ze napisal me pa moti nek zvok ki ga oddaja ko dvignem šipko za kontrolo olja se iz nje slisi kot neki blagi ropot. Malo tudi kadi in meče tudi čisto malo olja. Moraš res blizu z ušesom da slišiš ta zvok. Ko pa šipko spustim nazaj, se ne sliši čisto nič. Ko probam še na pokrovu od motorja se ne sliši nič. Motor je sicer suh, nikjer nič ne pušča olja. Ali je to možno da je pri dnu motorja kaj, karter... Avto tudi nikoli ni bil karamboliran. Znan lastnik. Ker mehanično nisem podkovan, se obračam na Vas, dobre duše :D :)

p.s če sem kaj izpustil pomembnega od informacij motorja se opravicujem :-P
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Zvok

Napisal/-a Ivan36 Ne jul 28, 2019 7:49 am

Olje se meri na HLADEN ugasnjen MOTOR in ne med delovanjem :DDD normalno, da bo ropotalo in kadilo, če zrak vleče :roll: :evil: Lahko pa , da se motim sej veš sedanja tehnologija :lol:
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Zvok

Napisal/-a titanius Ne jul 28, 2019 8:11 am

Kako si lahko siguren za realne km?

Zakaj dvigujete palico olja med delovanjem motorja.. kriza. eni sami sebi hocejo stroske delat.. ce zadeva dela pusti pri miru.
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: Zvok

Napisal/-a PogachnyK Ne jul 28, 2019 9:16 am

Kaj ponoči ne moreš spatl, pa malo avto drkaš?
Sej če bi tebi odprlo glavo,bi se tudi tvoj srce bolj ven slišal...
Slika
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Zvok

Napisal/-a nejc1 Ne jul 28, 2019 9:40 am

Eni pa znate komplicirat v življenju da je joj. Šipka za olje se z razlogom ne sme dvigovat med delovanjem motorja, kot tudi recimo čep za nalivanje olja ali antifriza itd. Bodi vesel da avto dela, glej da redno vzdržuješ motor in menjalnik in to je to.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Zvok

Napisal/-a mrtwelvetrees Ne jul 28, 2019 12:11 pm

Slika
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
volkswagen85
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: So jul 27, 2019 7:39 pm

Re: Zvok

Napisal/-a volkswagen85 Ne jul 28, 2019 1:59 pm

PogachnyK je napisal/-a:Kaj ponoči ne moreš spatl, pa malo avto drkaš?
Sej če bi tebi odprlo glavo,bi se tudi tvoj srce bolj ven slišal...


?? Zelooo si mi pomagal z tem postom. Bolje da z takimi izjavami nisi tu. Mislim da bi mogu z takim odgovorom na kaksen forum zdravnikov...
 
volkswagen85
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: So jul 27, 2019 7:39 pm

Re: Zvok

Napisal/-a volkswagen85 Ne jul 28, 2019 2:04 pm

nejc1 je napisal/-a:Eni pa znate komplicirat v življenju da je joj. Šipka za olje se z razlogom ne sme dvigovat med delovanjem motorja, kot tudi recimo čep za nalivanje olja ali antifriza itd. Bodi vesel da avto dela, glej da redno vzdržuješ motor in menjalnik in to je to.


Nejc, to mi je neka cisto x oseba odprla haubo in tipo je kao nek stručko malo šaral po motorju. Ko je pa šipko vn zvleku je pač slišal nek zvok. Dosti da me je prestrašil. Saj sem napisal, da nisem niti m od mehanika in res ne rabim postov češ " zakaj drkam po temu..." me je pa prestrašilo, zato ker avto ni bil malo denarja. Od sestre avto ki je starejši ter ima isti motor 2.0tdi se ne sliši tega zvoka ter se ne kadi toliko kot pri meni
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: Zvok

Napisal/-a Stumpjumper Ne jul 28, 2019 2:27 pm

Pri vwju se navadi na čudne zvoke, okvare in vse kar spada zraven.
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: Zvok

Napisal/-a avto fan1308 Ne jul 28, 2019 2:47 pm

volkswagen85 je napisal/-a:
nejc1 je napisal/-a:Eni pa znate komplicirat v življenju da je joj. Šipka za olje se z razlogom ne sme dvigovat med delovanjem motorja, kot tudi recimo čep za nalivanje olja ali antifriza itd. Bodi vesel da avto dela, glej da redno vzdržuješ motor in menjalnik in to je to.


Nejc, to mi je neka cisto x oseba odprla haubo in tipo je kao nek stručko malo šaral po motorju. Ko je pa šipko vn zvleku je pač slišal nek zvok. Dosti da me je prestrašil. Saj sem napisal, da nisem niti m od mehanika in res ne rabim postov češ " zakaj drkam po temu..." me je pa prestrašilo, zato ker avto ni bil malo denarja. Od sestre avto ki je starejši ter ima isti motor 2.0tdi se ne sliši tega zvoka ter se ne kadi toliko kot pri meni


Na srečo je samo "tipo nek štručko" ker štručko vsekakor NI, če dela tole.
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
 
volkswagen85
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: So jul 27, 2019 7:39 pm

Re: Zvok

Napisal/-a volkswagen85 Ne jul 28, 2019 4:18 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira



No ste me vsaj malo pomirili. Ce bi se spoznal kolikor toliko na mehaniko, bi mu verjetno takoj rekel naj tega ne dela in ne pametuje :D
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Zvok

Napisal/-a Ivan36 Ne jul 28, 2019 5:18 pm

Motor tece brez problemov, kot sem ze napisal me pa moti nek zvok ki ga oddaja ko dvignem šipko za kontrolo olja se iz nje slisi kot neki blagi ropot

In potem zanikamo, da sam to delam pa uvalim nekega stručkota :mrgreen: :huh: :DDD :lol: :roll: Počitnice pa vročina in take dobiš na fotum :lol: Drugače pa lahko brez šipke okol voziš bo imel še bolj športen glas in vsaj 5 KM več na kolesih, preverejno :!:
 
volkswagen85
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: So jul 27, 2019 7:39 pm

Re: Zvok

Napisal/-a volkswagen85 Ne jul 28, 2019 7:21 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira



No pa naj bo, ni bilo stručkota... Bolje?? :cry: :roll: :x
Hvala za pomoč
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Zvok

Napisal/-a uros11 Po jul 29, 2019 12:35 pm

Od lastnikov renoja in ostalih hejterjev vwja pametnega odgovora ne bo. Iz odprtine za sipko pa slišiš vso mehaniko, ki se vrti v karateju, od gredi, ročic vatov, oljne črpalke.

BTW reno je nemiren, sem z njim v Izoli. GOLF je še vedno profesor z lego ;)
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: Zvok

Napisal/-a PogachnyK Po jul 29, 2019 12:48 pm

Točno ta zvok pomeni fuč motor...,takoj po novega....
Slika
 
volkswagen85
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: So jul 27, 2019 7:39 pm

Re: Zvok

Napisal/-a volkswagen85 Po jul 29, 2019 12:57 pm

PogachnyK evo, zamenjan motor. Novega sem iz vw narocil z menjalnikom vceraj, danes je ze zmontiran. Hvala ti model za tvoje pametne in resljive poste... :evil: 8) zelo si mi pomagal. Vidim da tudi ti pojma nimas o mehaniki in si tukaj samo da smetiš to stran...
 
volkswagen85
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: So jul 27, 2019 7:39 pm

Re: Zvok

Napisal/-a volkswagen85 Po jul 29, 2019 12:59 pm

uros11 je napisal/-a:Od lastnikov renoja in ostalih hejterjev vwja pametnega odgovora ne bo. Iz odprtine za sipko pa slišiš vso mehaniko, ki se vrti v karateju, od gredi, ročic vatov, oljne črpalke.

BTW reno je nemiren, sem z njim v Izoli. GOLF je še vedno profesor z lego ;)


Skoda izgubljati besede za hejterje, ker so tu samo z enim namenom. Imajo 2 lastnosti. Vozijo Dacie in so zeloo nevoscljivi

Uros hvala
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: Zvok

Napisal/-a PogachnyK Po jul 29, 2019 1:08 pm

Ni problema.... Upam, da ti čimprej ribne... :pij:
Slika
 
volkswagen85
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: So jul 27, 2019 7:39 pm

Re: Zvok

Napisal/-a volkswagen85 Po jul 29, 2019 1:12 pm

Ljubosumje je teska stvar... Prijatelj po kaksne tablete bo treba, razmisli dobro o tem... Zgleda si ti malo ribnil :DDD
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 23 gostov