Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
CDTi_O
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Pe avg 09, 2019 5:07 pm

Opel Servis

Napisal/-a CDTi_O So avg 10, 2019 3:04 pm

Pozdravljeni vsi :)

Sem nov na forumu, in že imam problem v nastajanju, zaradi katerega sem se tudi registriral.
Namreč, kupil sem novo Astro K 1.6 CDTi, ki bo kmalu stara leto dni. Z njo sem zelo zadovoljen in bi jo svetoval vsakemu. Zdaj me pa zanima, ali mi lahko kdo priporoči kakšnega dobrega serviserja za ta tip Opla, Astre, ki bi opravil dela in naloge, za katere se bova s serviserjem dogovorno sporazumela, da bi jih bi bilo dobro opraviti ob avtovem prvem rojstnem dnevu. Torej po letu dni uporabe. Na pooblaščeni servis znam seveda zapeljati tudi sam, vendar mislim, da so tam izjemno nenaklonjeni dogovornem servisiranju, ampak so izjemno nagnjeni k inkasanstvu. Lahko se tudi motim ...
Želel bi si območje Gorenjske, lahko tudi Ljubljane.
Vnaprej hvala !
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Opel Servis

Napisal/-a limas So avg 10, 2019 3:56 pm

Hribar na koncu Šmartinske ali Pelko severno od Medvod bi znala biti prava rešitev za tvoje zahteve.
O-servis na Dolenjski, pa na Brezovici (imena se ne spomnim)...
 
CDTi_O
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Pe avg 09, 2019 5:07 pm

Re: Opel Servis

Napisal/-a CDTi_O Pe avg 30, 2019 5:10 am

Bil sem na pooblaščenem servisu in tam so mi povedali, da jih moje želje ne zanimajo kaj dosti, ampak bodo opravili servis po norvmativih. Vse kar je izven tega vodi v izgubo garancije.
Problem v moji Astri je v tem, da jo po nakupu nisem uporabljal in bo ob letu imela 3000 km na števcu, ne pa 30 000
Servis pravi, da se olje v motorju zelo hitro stara, in da je vse treba zamenjati in da sploh ni pomembno, koliko km ima.
Svetovali so mi tudi, naj pripravim približno 250 € za njih.
Moje mnenje je bilo, da bi pripeljal na servis ko bo na števcu 30k, vendar so me opozorili na:
1. Izgubo garancije
2. Na možnost, da pri mojem tempu voženj Astra nikoli ne bo dosegla 30K.

Res ne vem, kaj naj naredim. Ne bi rad izgubil garancije. Kaj pa če bi avto zavaroval proti napakam pri zavarovalnici? Tam bi me stalo probližno 150€, so mi naračunali ...
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Opel Servis

Napisal/-a pskoda Pe avg 30, 2019 5:37 am

Škoda ker si vzel dizla za tako majhno kilometrino.
Menjavo olja moraš narediti 1x letno čeprav si naredil samo 3000km. Če ne boš menjal olja motor ne bo crknil bo pa šla garancija.
Jaz ti priporočam, da prineseš svoje original GM 5w30 olje in se bo cena prepolovila. Olje pa je poceni (bartog, ist, motorna olja.si,...)
Lp
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Opel Servis

Napisal/-a DePalmo Pe avg 30, 2019 9:21 am

Da obdržiš garancijo, moraš avto servisirat po njihovih normativih. Kateri so očitno eno leto ali 30.000 (tega se sploh nebi držal, največ 15.000!). Če tega ne izpolniš, gre garancija.

Imam pa občutek da je dotični servis bil aroganten. Že samo zaradi tega bi poiskal drugega, hkrati pa še povprašal par drugih o ceni servisa. Pri Kii so razlike očitne. Naprimer Kmag Lj 300 (trije filtri, 5 litrov olja in pol ure dela!!), Pan Jan Ivančna 280, Črešnik Medvode 130 (lastno olje). Ti pa tudi sam svetujem da olje kupiš sam, se bo konkretno poznalo na ceni servisa.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Opel Servis

Napisal/-a emozul Pe avg 30, 2019 11:09 am

300 je še OK, pri meni je bilo 360 evrov za isto stvar, kot praviš ti (je pa WV grupa).

Jaz pri oplu nisem smel pripeljati svojega olja, bi komplicirali glede garancije (avtotehna vis Kranj, slab odnos do strank-moje izkušnje).
Drugače pa ne vem kaj kompliciraš, saj si vedel, ko si kupoval avto, kako je z servisi.
 
zidnidvojnik
Novinec
 
Prispevkov: 129
Pridružen: Če sep 27, 2012 1:46 pm

Re: Opel Servis

Napisal/-a zidnidvojnik Pe avg 30, 2019 12:11 pm

Ma dokler je v garanciji jst se nebi zaj...... Pa poisci kak drugi servis. Jaz sem dal za prvega cca 170€ za drugega pa okoli 350€. Ker je vec filtrov pa kaj jst vem kaj za zamenjat. No ma sej nima veze. Se dvakrat me vidijo in pol bom delal doma. Je pa isti avto kot tvoj. Servisiram pa na sawalu. Sej marsi kdo jih ne mara, ampak do mene so za enkrat korektni.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Opel Servis

Napisal/-a mrtwelvetrees Pe avg 30, 2019 6:30 pm

Čudno to, ima Opel drugače kot Renault ?

Ker če se ne motim ima Renault zapisano da se olje menja na 20.000km (OK VEM DA JE TO PREDOLGO!) ampak vseeno, če bi bil 1 leto star, in samo 3000km ti olja nebi menjali. Ker ima 2 števca, enega na resni servis na 1 leto in enega za menjavo olja. Vsaj Scenik ima tako.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Opel Servis

Napisal/-a tomzzi So avg 31, 2019 9:59 am

Imam enak avto. Astro K 1.6 cdti. Stara je tri leta. Vse redne servise delam na pooblaščenem servisu.
Olje menjam na 20.000 prevoženih.

Garancija odpade če se ne držiš predpisanega intervala.
To je eno leto ali 30.000 prevoženih.
Jaz delam servis vsaj enkrat letno. Po večini dvakrat na leto zaradi kilometrine.

Za prvi servis sem dal okrog 150€. Za drugega pa približno 260 ker je bilo več filtrov za zamenjat.

V glavnem nima veze kaj računalnik v avtu pravi glede življenjske dobe olja ali koliko kilometrov ima avto.

Na eno leto je potrebno narediti servis.

Jaz osebno pa za tako malo kilometrino vsekakor ne bi vzel dizla.
Je sicer dober motor in sem tudi jaz več kot zadovoljen z motorjem a pri taki kilometrini...
Ni ravno najboljše za dizel.

Celo sedaj me matra, da bi zamenjal za bencinarja.
A to je že druga tema.

Povprašajte na več servisih glede cene rednega servisa.
Znajo biti kar razlike med servisnimi delavnicami.
 
CDTi_O
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Pe avg 09, 2019 5:07 pm

Re: Opel Servis

Napisal/-a CDTi_O So avg 31, 2019 8:06 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira



Včasih :) je bilo potrebno opraviti servis na določeno število kilometrov in nihče niti pomislil ni na letne termine. Osebno mislim, da so letne servise, oziroma kar pride prej, uvedli v prvi vrsti zaradi tega, da imajo pooblaščeni servisi delo. Lahko si celo mislim, da so avtomobili v 99% narejeni tako kvalitetno, da lastnika samo preko pogoja garancije prisilijo, da vsaj 1x na leto obiščeš servis, ker je rednih napak enostavno premalo. Podaljšana garancija se mi zdi še večji hec, ker se kupec za doplačilo zaveže, da bo še naprej vozil na pooblaščeni servis avto, ki se načelno ne kvari, vsaj v garancijskem roku ne :)
Zanimivo bi bilo, če bi se lahko ob nakupu odpovedal garanciji in na ta račun dobil, za primer, 3000€ popusta, kakor se lahko odločiš za podaljšano garancijo. Recipročnost pač.

Povsem se strinjam, da se naredi servis na15K, 20K ali 30K, vseeno tudi če so 2x na leto, če je toliko kilometrov. To je pametno in tudi pravica kupca. Nihče ne bo rekel, hey, 2x na leto vozite na servis, garancija vam lahko propade. Ampak ok, da bi mi pa na 3000 ali 4000 nalival in spuščal sveže olje ven in notter je po mojem čista bedarija, razen seveda za izvajalca. Za njega je zaslužek. Mislim tudi, da je mojemu avtu popolnoma vseeno, če se opravi servis po 17 mesecih in ne po 12.
Jih ob letu ne bo 4000, kot vse kaže.

Moje razdalje so po 250 km v kosu, dizel je primeren, pa še gorivo se da dobiti ceneje. Zato se nisem odločil za bencinarja. Dizel mi je super za vozit, in ta model Astre se res lepo pelje.

Mislim, da se bom odpovedal garanciji.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Opel Servis

Napisal/-a nejc1 So avg 31, 2019 9:07 pm

Vedno so bili servisi na eno leto (no pri nekaterih novejših vozilih je na 2 leti) ali določeno število kilometrov, ne vem od kje zdaj informacija da se gleda samo kilometre?! Če zamudiš več kot mesec dni ali 1000 km (odvisno od znamke) se garancija prekine in čisto prav je tako, nek red okoli vzdrževanja mora biti. Vem za nekaj ljudi ki delajo samo 1000-2000 km letno in so brez jamranja redno vsako leto na pooblaščencu, tudi ko poteče garancija...
 
metor
Novinec
 
Prispevkov: 389
Pridružen: Ne maj 11, 2014 3:23 pm
Kraj: GO

Re: Opel Servis

Napisal/-a metor So avg 31, 2019 11:24 pm

Ma nevem niti kaj tako kompliciraš, menjaj tisto olje pa tud, če si v enem letu malo prevozil. Vprašaj za ceno še na katerem drugem pooblaščencu, 260 samo za menjavo olja in filtra(najbrž drugega ne bodo, mogoče še kabinski filtr) se mi zdi malo veliko. Dokler je v garanciji pač to požreš, potem, kar je mogoče delaš doma. Da se pa avto v garancijskem roku redko kvari pa tud nevem kje si slišal. Samo meni so v 2. in 3. letu garancije menjali vsaj 2 zadeve, katerih stroške bi moral nositi sam, če recimo nebi servisiral pri njih. Drugače garancija načeloma velja tudi pri nepooblaščenih serviserjih ampak potem ti jamstva uvoznika recimo, ne upoštevajo.
Don't worry, be happy ;)
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Opel Servis

Napisal/-a tomzzi Ne sep 01, 2019 8:55 am

Tudi jaz pravim naj pač naredi ta servis.
Samo nikakor ne za 250€ prvi servis!
Največ 150-160€.
Da bi bil prvi servis 250-260€ je pa veliki nateg!
To je cena drugega servisa z vsemi filtri zamenjanimi.

Edit:

Da se pa redko kvari med garancijo se pa jaz ne bi zanašal...
Jaz sem menjal dve stvari pod garancijo. Sicer nima veze z motorjem. Zadnjo luč katera se je rosila in prednjo luč katera je imela napako v računalniku (elektroniki, led luč) in je snop na čase vrglo meter pred avto ko sem ustavljal.
Nič kritičnega saj je to naredilo pod 10kmh a je bilo za zamenjati obvezno.
Nobenega kompliciranja. Urejeno v tednu dni.

Če se pa ne boš držal servisnih predpisov pa... Saj sam veš.

Kot sem že zgoraj zapisal povprašaj še na drugih servisih za ceno prvega servisa in ga naredi v roku enega leta.
 
CDTi_O
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Pe avg 09, 2019 5:07 pm

Re: Opel Servis

Napisal/-a CDTi_O Sr sep 04, 2019 7:31 am

"tomzzi" žal ti ne morem odgovoriti na zasebno sporočilo. Lahko mi posreduješ svoj mail na prosenc.j@gmx.com.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Opel Servis

Napisal/-a tomzzi Sr sep 04, 2019 7:57 am

Pošljem takoj ko bo več časa.
 
vww
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Pe nov 23, 2018 2:14 pm

Re: Opel Servis

Napisal/-a vww Če sep 05, 2019 10:36 am

Za opla je bil meni najboljsi Oservis na Trzaski. Ni pooblasceni, vendar dela po normativih, zato obdrzis garancijo. Sef tam se mi je zdel zelo korekten v primerjavi z drugimi. Za garancijo glede prerjavenja moras iti se dodatno na en drug pooblasceni servis, s katerim imajo pogodbo.
Ne vem,ce je pri oplu mozno na redni servis prinesti svoje olje. To bi bistveno znizalo celotni strosek.
 
Uporabniški avatar
frgo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 550
Pridružen: So sep 18, 2004 5:11 pm
Kraj: Trebnje

Re: Opel Servis

Napisal/-a frgo Če sep 05, 2019 10:40 am

Jaz tudi že leta vozim svojega opla na OServis. Top izkušnja v primerjavi s pooblaščenci.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Opel Servis

Napisal/-a tomzzi Če sep 05, 2019 2:49 pm

@CDTi_O

Si dobil mail?

@vww

Na pooblaščenega seveda lahko prineseš svoje olje. Odvisno od servisa do servisa. Tudi v času garancije.
Noben servis ti pa potem ne bo garantiral, da bodo kar priznal garancijo kar se tiče motorja v kolikor se kaj zalomi v garancijskem obdobju.
To je odvisno od uvoznika, firme. Oni postavljajo pogoje.

Tako je meni rekel vodja servisa.
Se poznamo že 15 let. Je rekel, da zaradi njega lahko prinesem olje v času garancije.
Vendar kako se bo rešil kakšen problem v garancijskem roku pa ne more reči.

Izven garancije pa nosim svoj material na pooblaščenega za servis. Tako olje kot filtre.
Do sedaj mi še niso kompliciral glede tega.

V garancijskem obdobju pa to delaš na lastno odgovornost.
 
Zodd
Novinec
 
Prispevkov: 415
Pridružen: To okt 17, 2006 9:38 pm

Re: Opel Servis

Napisal/-a Zodd Pe sep 06, 2019 5:54 am

vožnja na kratke razdalje spada pod težke pogoje delovanja, tako piše v knjigi navodil, zato raje menjaj olje ;)
v bistvu je to eden najtežjih pogojev za motor če se voziš 3km v službo...
ko kupiš avto je servisni interval nekako pogodba med kupcem in proizvajalcem, če jo kršiš izgubiš garancijo
zase sem se odločil da bom olje menjal na 7-tisoč, se pravi 2x na leto, filter 1x na leto na cca 12-15k in ostalo kot je navedeno v servisni
dve menjavi olja na leto to znese cca 700e v 10 letih in me prav zanima kako se bo to izkazalo na dolgi rok, sploh glede turbine,
avto je star 10 mesecev in olje dostavim svoje na uradni servis brez komplikacij. Še toliko sem usekan da sem jim rekel da lahko doplačam
razliko v olju da ne bo slabe volje (ni bilo potrebno) ampak v majhno mašino z turbino jaz olja ki je narejen za najnižjo porabo ne bom dajal, za ostale me ne
zanima jaz hočem olje ki ima močan film da je sposobno zagotoviti zaščito tudi če ga pritisneš sem ter tja, razlika deci ali dva na 100km mi je
pa vseeno ;)


marsikdo se mi smeje lej tega kolk dnarja zmeče v avto, menja olje na 7-8k, kupuje originalne dele za zamenjavo, krown zaščita na 2 leti, keramična zaščita na 4 in podobno
samo ne pozabit ko pa kupujejo rabljen avto bi vsak rad da je kot iz salona ;)
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Opel Servis

Napisal/-a Firediver Pe sep 06, 2019 6:00 am

Khm, glede na tvojo skrb za avto...koliko več pa ti dobiš za avto, ko ga prodajaš?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 22 gostov