Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Xenon luči pomoč

Napisal/-a 5cenic Pe avg 16, 2019 8:51 pm

Pozdravljeni.

Sem že pisal v temo vse o ksenonu, da mi sovoznokova luč sveti ptenizko, nato mi je crknila še voznikova. Ker sem v četrtek šel na pot sem hitro kupil luči pri pri tehnoshp link:
https://www.tehnoshop.net/zarnica-osram ... 140xnb-hcb

Ker je imel v tej trgovini delavce na dopustu in sem rabil nujno zamenjati vsaj žarnico sem šel tamenjati žarnice na vianor Petrol na Letališko. Problem se je pojavil ponoči ker sem med vožnjo ko se je stemnilo opazil da ne svetijo luči kot bi morale. Slika snopa luči včeraj:
Kratke
Slika
Dolge
Slika

Ker nekaj zadeva ni uredu sem danes poklical na Vianor da še enkrat pregledajo kako so luči vstavljene in se zapeljal ker in so mi zatrdili da so zadevo uredili. Danes ko se je znočilo zopet pogledam in je zadeva še slabša precej slabša.

Zanima me:
1. Ali so lahko žarnice u kurcu in naj reklamiram žarnice? Sem mogoče dobil defektne žarnice ali pa so celo fejk (pomoje malo verjetno)?
2. Ali so samo slabo vstavili žarnice in je zato tako.

In kar me najbolj skrbi. Ali so mi lahko kaj zjebali na lučeh saj se prej imele zelo lep raven snop, samo sovoznikova je bila malo nižje od voznikove. Zdaj sveti pa vsepovsod razen tam kjer bi moglo ne.

Še slike kako danes sveti po reklamaciji na Vianorju:
Kratke
Slika
Dolge
Slika
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2176
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Xenon luči pomoč

Napisal/-a RedBaron So avg 17, 2019 8:53 am

Za kateri avto gre, ima projekcijske ali reflektorske zaromete?
So noter prave zarnice, kot je predpisal proizvajalec (R ali S)?
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: Xenon luči pomoč

Napisal/-a 5cenic So avg 17, 2019 9:14 am

Peugeot 508 2013 letnik. Not so d1s kot pise v navodilih. Gre za bi xenon zaromete z lečo (projekcijske).
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Xenon luči pomoč

Napisal/-a mrtwelvetrees So avg 17, 2019 9:38 am

Po moje ni prav vstavljena. Enako problem sem imel jaz z halongensko H7 žarnico in lečo.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: Xenon luči pomoč

Napisal/-a 5cenic So avg 17, 2019 10:34 am

Sam kok so lahk tok nesposobni da so dvakrat delal in niso znal pravilno vstavit. Nič bom požru tistih 15 EUR pa u pondelk odpelu enmu znanmu avtoelektričarju, ki bo znal urediti kot treba. Samo molim da niso kaj zjeb.....
 
Uporabniški avatar
Petrol
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: Po okt 24, 2011 2:38 pm

Re: Xenon luči pomoč

Napisal/-a Petrol Sr avg 21, 2019 2:35 pm

5cenic je napisal/-a:Pozdravljeni.

Sem že pisal v temo vse o ksenonu, da mi sovoznokova luč sveti ptenizko, nato mi je crknila še voznikova. Ker sem v četrtek šel na pot sem hitro kupil luči pri pri tehnoshp link:
https://www.tehnoshop.net/zarnica-osram ... 140xnb-hcb

Ker je imel v tej trgovini delavce na dopustu in sem rabil nujno zamenjati vsaj žarnico sem šel tamenjati žarnice na vianor Petrol na Letališko. Problem se je pojavil ponoči ker sem med vožnjo ko se je stemnilo opazil da ne svetijo luči kot bi morale. Slika snopa luči včeraj:
Kratke
Slika
Dolge
Slika

Ker nekaj zadeva ni uredu sem danes poklical na Vianor da še enkrat pregledajo kako so luči vstavljene in se zapeljal ker in so mi zatrdili da so zadevo uredili. Danes ko se je znočilo zopet pogledam in je zadeva še slabša precej slabša.

Zanima me:
1. Ali so lahko žarnice u kurcu in naj reklamiram žarnice? Sem mogoče dobil defektne žarnice ali pa so celo fejk (pomoje malo verjetno)?
2. Ali so samo slabo vstavili žarnice in je zato tako.

In kar me najbolj skrbi. Ali so mi lahko kaj zjebali na lučeh saj se prej imele zelo lep raven snop, samo sovoznikova je bila malo nižje od voznikove. Zdaj sveti pa vsepovsod razen tam kjer bi moglo ne.

Še slike kako danes sveti po reklamaciji na Vianorju:
Kratke
Slika
Dolge
Slika


Spoštovani,

najprej bi se vam radi opravičili za nevšečnosti. Na vsakem prodajnem mestu Tip Stop se trudimo, da strankam zagotovimo kakovostne izdelke oziroma storitev in žal nam je, da vaša izkušnja ni bila najboljša. Zato vas vabimo, da se ponovno oglasite v naši mehanični delavnici, kjer bomo lahko pregledali žaromet oziroma rešili težavo.

V primeru dodatnih vprašanj se lahko na nas obrnete tudi preko sistema Povej Petrolu.

Dejan Majdič,
Vodja prodajnih mest Tip Stop
Petrol d.d., Ljubljana
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: Xenon luči pomoč

Napisal/-a 5cenic Po sep 02, 2019 4:44 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Ker si vsaka tema zasluži epilog je tukaj moj. Uredil zadevo prejšnji teden pri Peugeot Avtohiši Vič po tem, ko mi je med vožnjo domov (ponoči) še tista luč, ki je kolikor toliko dobro svetila padla ven iz leče in sem moral preostalo pot domov prevoziti z svetlobo od meglenk.

Luči zdaj svetijo super. Ker ste žarnice narobe vstavli ste po besedah gospe v sprejemnici pri Peugeot Vič pri vstavljenju povili kovinske zatiče, ki so jih morali poravnati. Glede na to, da se je mehanik več kot uro matral glede teh luči ji kar verjamem na besedo, da je bilo kar nekaj dela.

Glede desne luči, ki je svetila prenizko pa je shodil motorček za regulacijo višine, ki so ga tudi zamenjali.

Tako da vse urejeno.

Ob tem bi kot komentar na Vianor dodal samo to, da če v kakšno opravilo niste 100%, da ga znate opraviti ga raje zavrnite kot pa da se naredi šlampasto saj le to prinese samo slabo voljo. Sicer pa glede osebja same pohvale, prijazni, ustrežljivi in storitev je bila zelo poceni in tudi pri reklamaciji ni bilo problema. Na žalost pa storitev in reklamacija nista bile opravljene kvalitetno.

Po drugi strani pa bi pohvalil Peugeot servis Vič kjer so mi zadevo kvalitetno uredili.
Zadnjič spremenil 5cenic, dne Po sep 02, 2019 5:05 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
Godward
Uporabnik
 
Prispevkov: 1378
Pridružen: So maj 05, 2007 11:16 am

Re: Xenon luči pomoč

Napisal/-a Godward Po sep 02, 2019 4:56 pm

Omg, kateri šalabajzer je to vstavljal? Saj ni nič posebnega, ampak zgleda, da je na silo tiščal žarnico not in vse uničil. Skoraj uničil.
In težava je, da je na večini servis tako, da samo vlačijo in lomijo, vse na silo-saj ni njihovo. Zato je take stvari najboljše narediti sam.
Renault 5 Campus 1.1/1.4 1992 - prodano
Renault Laguna 1.8 16V 2000 Fairway - prodano
Volvo S80 D5 2003 - prodano
Volvo S60 D5 2010 Summum avt.
Slika
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2351
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Xenon luči pomoč

Napisal/-a DePalmo Po sep 02, 2019 8:03 pm

Petrolov servis na letališki ;) Tudi sam imam z njimi slabo izkušnjo izpred leti in se jih pač izogibam in svoj denar nesem drugam.
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1265
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Xenon luči pomoč

Napisal/-a jack86 Pe sep 06, 2019 9:41 am

Torej xenon težava pri meni:

Ko prižgem luči, mi leva nekajkrat utripne in nato ugasne. Žarnica je stara 1 mesec, neka kitajska (HID xenon D1S), kupljena pri Potokarju.
Je težava v sami žarnici, ali mogoče štarter luči?
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Xenon luči pomoč

Napisal/-a mrtwelvetrees Pe sep 06, 2019 9:50 am

Če imaš možnost zamenjal žarnice med sabo.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Xenon luči pomoč

Napisal/-a Kristjan123 Pe sep 06, 2019 10:58 am

jack86 je napisal/-a:Torej xenon težava pri meni:

Ko prižgem luči, mi leva nekajkrat utripne in nato ugasne. Žarnica je stara 1 mesec, neka kitajska (HID xenon D1S), kupljena pri Potokarju.
Je težava v sami žarnici, ali mogoče štarter luči?


To si menjal samo eno žarnico?
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1265
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Xenon luči pomoč

Napisal/-a jack86 Pe sep 06, 2019 12:31 pm

Ja, samo ena.
mrtwelvetrees je napisal/-a:Če imaš možnost zamenjal žarnice med sabo.
Dobra in enostavna ideja :D
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Xenon luči pomoč

Napisal/-a sašo5 Pe sep 06, 2019 2:06 pm

HID je največji šrot kar obstaja na trgu....
 
Uporabniški avatar
tha_man
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: To nov 08, 2005 7:18 pm

Re: Xenon luči pomoč

Napisal/-a tha_man Pe sep 06, 2019 4:58 pm

Meni so enkrat na AMZS-ju polomili zatiče v luči na Grande Puntu. V bistvu sem sodeč po izkušnjah ljudi s katerimi sem se pogovarjal o tej temi prišel do zaključka, da če je prekomplicirano/prenerodno, da bi žarnico zamenjal sam, najbolje peljat na pooblaščen servis. Vse ostalo je loterija.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Xenon luči pomoč

Napisal/-a Kristjan123 So sep 07, 2019 8:37 am

Jaz sem jih sam menjal je pa dosti odvisno od avta do avta. Nasvet ko prvic menjas se prej "dovolj podpri z videomaterialom" se oborozi s casom in potrpljenjem. Skratka ne sme bit po sistemu da te zena zivcna caka ker morate na pot ;). Nic na silo... menjas obe. Na tak nacin je uspeh zagotovljen. Ko si pa enkrat naredil je cez naslednjih 5 let "piece of cake" ;)
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1265
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Xenon luči pomoč

Napisal/-a jack86 Ne sep 08, 2019 8:54 pm

sašo5 je napisal/-a:HID je največji šrot kar obstaja na trgu....

Zdaj vem. Najraje bi jo prodajalcu zabrisal nazaj, kako se sploh upajo tak šrot prodajat.
Po 10 letih mi je original osram odpovedala na dan, ko smo krenil na dopust in sem samo HID dobil.

Kako je že rek; Nisem tako bogat, da bom poceni kupoval.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: ban, GrayHawk in 30 gostov