Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Golf_mk4
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: To nov 13, 2018 5:34 pm

Cukanje(trokiranje) avtomobila

Napisal/-a Golf_mk4 So avg 17, 2019 10:58 pm

Pozdravljeni.
Lastim si Vw Golfa-a mk4 GTI (150km) in zacele so se mi pojavljati sledece tezave. Avto na vsake toliko casa zacne cukat oz. "trokirat" pod obremenitvijo, se pravi med voznjo (v prostem teku ali pa ko pohodim sklopko ponavadi ne trokira). Pri tem izgubi moc, ga zamori. To se dogaja pod nizkimi vrtjljaji tam do 2000 ali pa 2500, ko avto nazenem v visoke vrtljaje deluje normalno, nato v nizkih spet trokira. To se dogaja ko je masina segreta in pa kadarkoli mu zapase, recimo 1x na 3 tedne potem spet vse normalno. Avto cuka ampak ne crkne in to traja vcasih par sekund, vcasih pa par minut, nato deluje normalno kot da nic ni. Elektrika, vzigalne tuljave mogoce?
Prosim za pomoc.
Hvala in lep pozdrav!
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Cukanje(trokiranje) avtomobila

Napisal/-a hippo Po avg 19, 2019 10:58 am

Jaz bi prvo pregledal tuljave.
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Cukanje(trokiranje) avtomobila

Napisal/-a zzitop To avg 20, 2019 12:23 am

Glede tuljav jih premeri na primarju in sekundarju z ohmmetrom. Kakšne so svečke? Čeprav ko je mašina segreta, morda vžigalni kabli niso še čisto osušeni ---> V hladni, temni in vlažni noči preveri za iskrice na kablih, če jih ima.
Morda voda v tanku (občasno se dogaja, občasno potegne v sistem)
Identično težavo pa je pri meni povzročal senzor odmične gredi. Pri višjih obratih BP, pri nižjih z rahlim gasom OK, ko pa je bil avto obremenjen in sem še pohodil, pa namesto da bi pospešil, je zabremzal.
Tudi senzor odmične lahko povzroča podobne probleme.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 34 gostov