Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
useless
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Sr okt 25, 2017 8:24 am

Regeneracija DPF, če je napaka na EGR

Napisal/-a useless Ne sep 08, 2019 8:24 pm

Mogoče kdo ve, ali se regeneracija DPF-ja sproži normalno, tudi če je v računalniku zabeležena napaka na EGR-ju.

Na tem linku https://workshop-manuals.com/vauxhall/corsa-d/l__fuel_and_exhaust_system/technical_service_bulletins/inoperative_totally_partially/diesel-particle_filter_(dpf)_question_and_answer/

namreč berem, da mora med drugim veljat naslednji pogoj: "No DPF-relevant faults stored in system."

A je napaka na EGR-ju DPF-relevant?

Namreč, zasilno sem moral blindirat EGR, ker se je zablokiral v odprtem stanju in je bil avto nevozen. Izgorevanje je bilo nemogoče, ker je bilo preveč plinov v motorju. Tako sem za silo blindiral EGR kar na parkirišču, kjer me je avto pustil na cedilu. Zdaj dela super, samo ECU seveda beleži napako. Mal me je strah, da bi se med vožnjo do želenega servisa v mojem kraju zabasl DPF, ker ECU zaradi napake ne bi sprožil regeneracije.

Gre za Corso D 1.3. cdti.

Hvala za odgovore.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Regenarcija DPF, če je napaka na EGR

Napisal/-a void Ne sep 08, 2019 8:53 pm

Da, vsekakor je možnost da ECU ne sproži regeneracije zaradi napake na EGRju. Tako se čim manj vozit dokler se ne uredi.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Regeneracija DPF, če je napaka na EGR

Napisal/-a Fan Po sep 09, 2019 6:41 am

X2
Regeneracija čistilca trdih delcev je mogoča samo v koliko vsi ostali sistemi delujejo brezhibno.
Če se je že blindiralo EGR, zakaj se ga ni še ščistilo, da bi deloval?
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
useless
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Sr okt 25, 2017 8:24 am

Re: Regeneracija DPF, če je napaka na EGR

Napisal/-a useless Po sep 09, 2019 6:55 am

Hvala za odgovore. Egr je bil prvo očiščen, potem pa je čez dva dni odpovedal. Verjetno elektronski del. V Corsi je egr zelo nedostopen in ga je treba izvleči za blokom motorja prvo na levo proti alternatorju potem pa dol. Pri tem je treba odstraniti alternator in vakumsko posodo. Tega nisem mogel kar na parkirišču delat. Blendo pa daš pred povratno cevjo, za kar rabiš pol ure. :)

Bom pač vleko raje poklical pa na servis. Škoda, sem upal, da mi bo blenda pomagala vsaj do tja.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Regeneracija DPF, če je napaka na EGR

Napisal/-a void Po sep 09, 2019 7:35 am

Ne vem koliko imaš do doma, ampak če je npr. 30km ne bo nič narobe.
 
useless
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Sr okt 25, 2017 8:24 am

Re: Regeneracija DPF, če je napaka na EGR

Napisal/-a useless Po sep 09, 2019 7:44 am

Cca. 40 km. Ne spomnem se, kdaj je nazadnje pucal DPF, zato me je skrbelo. Ampak itak ponavadi začne pucat preden pride do 100%, potem še nekajkrat proba in nato te opozori. Torej verjetno bo čist ok. Bom probal. Hvala za odgovore. Za feedback potem še javim, a sem prišel domov :)
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Regeneracija DPF, če je napaka na EGR

Napisal/-a Fan Po sep 09, 2019 9:28 am

Teh par prevoženih Km ne bo nič poškodovalo na vozilu! Mirno se odpeljite domov/mehaniku.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Regeneracija DPF, če je napaka na EGR

Napisal/-a RedBaron Po sep 09, 2019 10:28 am

Pelji k nekomu, ki se ukvarja s tem in naj ti blindira EGR (fizično in softwearsko) in odstrani DPF.

Ne boš imel več problemov s tem...
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: Regeneracija DPF, če je napaka na EGR

Napisal/-a Tattoo- Po sep 09, 2019 12:56 pm

@RedBaron: Tebe bi pa s takimi "nasveti" tudi morali nekaj (od)peljati! :x

EGR in DPF sta v vozilu vgrajena z namenom in vsak tak poseg bi moral pomeniti nehomologirano vozilo in sankcioniran z odvzemom vozila! :roll:
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Regeneracija DPF, če je napaka na EGR

Napisal/-a void Po sep 09, 2019 1:07 pm

Ah Tattoo tebi se tudi vidi da delaš v prodaji ali pa tam nekje pri koritu...
Sedaj boš ti na 10 let stari Corsi dajal 1000€+, da bo imela nov EGR in DPF. Me zanima ko se bo tebi zgodila ta ista stvar kaj boš naredil.

Če hoče država čiste izpuhe nej subvencionira čiste izpuhe, ne pa da samo pobira "eko takse, davke" nikjer pa ne da nazaj ta denar v ekologijo. Najverjetneje gre ves ta nabran denar v TEŠ luknjo ali pa v sanacijo dolgov Jankovičev.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Regeneracija DPF, če je napaka na EGR

Napisal/-a abbe Po sep 09, 2019 1:18 pm

važn da je poj jankovič kriv.kaj pa drzava pobere?
djte napisat,ker men ni jasno kaj država pobere v imenu ekologije na vozilih?
kar vem je da če maš bolj eko vozilo je manj davka.seprav vrne nekje?
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: Regeneracija DPF, če je napaka na EGR

Napisal/-a Tattoo- Po sep 09, 2019 2:48 pm

void je napisal/-a:Ah Tattoo tebi se tudi vidi da delaš v prodaji ali pa tam nekje pri koritu...
Sedaj boš ti na 10 let stari Corsi dajal 1000€+, da bo imela nov EGR in DPF. Me zanima ko se bo tebi zgodila ta ista stvar kaj boš naredil.
1.) Kje in kaj jaz delam nima prav nobene veze s temo.
2.) Motor brez DPF in z blindiranim EGR je tehnično neizpraven, enako kot če bi imel zlizane gume ali pa izrabljene zavore!
3.) Za 10 let staro Corso je cena DPF filtra cca. 200 EUR in cena EGR ventila cca. 100 EUR.
4.) Če nimaš denarja za normalno / redno vzdrževanje vozila je boljše, da vse skupaj prodaš in uporabljaš javni prevoz...
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
 
useless
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Sr okt 25, 2017 8:24 am

Re: Regeneracija DPF, če je napaka na EGR

Napisal/-a useless Po sep 09, 2019 3:26 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


No, ni se treba jezit. Samo vprašal sem, a lahko do doma peljem, da bi potem zamenjal EGR v miru. Človek se ne more normalno pogovarjat na forumu. :shock: Skoz se najde en k meče noter politiko in ne vem kaj. Thread o koristih in nekoristih DPF-ja in EGR-ja je že veliko.

Če ti guma poči, pač začasno daš rezervno gor in se odpelješ domov ali do servisa. Če ti poči kaka cev, jo zaflikaš za silo. Meni je EGR šel in sem ga blindiral, da pridem do doma. Kje je tu problem?! Kr neki zdej odpiraš temo o neki izpravnosti vozila in ceni DPF-ja in EGR-ja.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Regeneracija DPF, če je napaka na EGR

Napisal/-a void Po sep 09, 2019 3:50 pm

Fantje, ko je avto star 10 let in če se paca DPF menjava za novega ponavadi ne odpravi problema. Ker velikokrat ni problem samo DPF, ampak zrahljane tolarance šob, tut kak senzor laže, garež, seveda tudi zatikajoči se EGR, izguba kompresije, poraba olja itd. Skratka, motor s časoma ni več tako efektiven -> povečana dimnost.

Se pravi, če hočeš rešit DPF problem, moraš pomenjati še en kup stvari zdravn da bo mir. Prosim za link do OEM DPFja za omenjeno Corso, ker po 200e so ponaredki ki niso vredni ne tič ne miš.

P.S. pri nakupu vsakega novega avtomobila plačaš eko takso, pa tudi k nam bo prišel Angleški način, da boš plačeval cestnino glede na euro standard in izpuste.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Regeneracija DPF, če je napaka na EGR

Napisal/-a RedBaron Po sep 09, 2019 5:43 pm

Tattoo- je napisal/-a:@RedBaron: Tebe bi pa s takimi "nasveti" tudi morali nekaj (od)peljati! :x

EGR in DPF sta v vozilu vgrajena z namenom in vsak tak poseg bi moral pomeniti nehomologirano vozilo in sankcioniran z odvzemom vozila! :roll:


Nasvet je cisto OK... ti placuj ce hoces... bas me boli...
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Regeneracija DPF, če je napaka na EGR

Napisal/-a emozul Po sep 09, 2019 9:58 pm

Narava, nam bo zaracunala z obrestmi.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Regeneracija DPF, če je napaka na EGR

Napisal/-a Firediver To sep 10, 2019 6:15 am

Generacije, ki prihajajo, bodo imele pestro življenje...zraven narave bodo plačevale tudi dosedanje in prihodnje pufe naše države.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Regeneracija DPF, če je napaka na EGR

Napisal/-a void To sep 10, 2019 7:41 am

Vsaka generacija je imela dolge svojih prednikov, tako bo tudi z našo generacijo.

In če eden ali pa 1000 njih ne bo namontiral novi DPF gor ne bo konc sveta. Vsi nam tupijo v glavo, da smo mi problem. Mi smo samo en mali delček sveta, na svetu je 7.5 miljarde ljudi, od tega je samo 1 miljarda zahodnega sveta. Kitajci in Indijci onesnažujejo brez bilokakšnih omejitev in jim je totalno vseeno. Oni lahko kemikalije zlivajo v kanalizacijo kolko hočejo, niti Euro antipolucijskih standardov nimajo, kaki DPF človek božji. V njihovih večjih mestih je megla (smog) 24/7 in nosijo maske. Na netflixu si morate pogledat dokumentarec American Company, pa vam bo vse jasno kaka razlika je v mentaliteti.

Misliti, da bomo mi europejci spremenili in rešili svet je nerealno. Mi smo bolj kot ne niko i ništa, premajhni. Zahodnega sveta je cca 1 miljarda, cela azija pa ima 4.4 milijarde folka in vsak od teh 4.4 miliarde folka si želi avto glih tako kot vi. Samo avti ki se pri njih prodajajo v indiji in na kitajskem so ekvivalent euro 2 oz. 3. Se pravi brez DPF filtra, če so dizli. Pri imajo še bencinarji GPF.

P.S. A ni zanimivo da imajo samo zahodne države tako visok procent pufa glede na BDP. Sicer pa kdo misli, da so te dolgi sploh odplačljivi je tudi čuden malo...
 
spektr
Novinec
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Sr feb 26, 2003 6:34 pm
Kraj: Cerklje

Re: Regeneracija DPF, če je napaka na EGR

Napisal/-a spektr To sep 10, 2019 11:05 am

Tako razmišljanje pač vodi v propad. In tako razmišlja pomoje da kar večina ljudi...vsak za svojo rit. :) Ponavadi to ni napačno, v tem konkretnem primeru, pa žal s takim ravnanjem vplivamo na druge.
Tudi pri nas je v zimskem času vedno več situacij, ko je smoga enostavno preveč in posledično omejujejo hitrost po AC mimo večjih mest v Sloveniji. Če bi vsi vozili brez DPF, bi sigurno bila zadeva še toliko slabša.
lp dejan
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Regeneracija DPF, če je napaka na EGR

Napisal/-a void To sep 10, 2019 12:27 pm

Ja seveda vodi v propad, ampak če je tri četrtine populacije tega sveta čisto vseeno za ekologijo, boš teško kaj naredil glede tega.
Ekologija tudi stane, poglejmo samo električne avtomobile. Prvo blagostanje za vse, potem pa bomo lahko ekološki. Eno in drugo ne gre.

P.S. DPF ne zmanjšuje emisij, ampak samo filtre trdih delcev. NOx, toplogredni plini so identični z ali brez DPF.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 31 gostov